Jump to content

Koupě a přihlášení nového přívěsného vozíku v Polsku


Alma

Recommended Posts

Zdravím vespolek.

 

Měl by prosím někdo praktickou zkušenost s koupí-dovozem a přihlášením nového vozíku za OA z Polska?

Jednalo by se asi o koupi v castorama, OBI.......

 

Vím že potřebuji COC list, ale nevím jak to má vlastně vypadat.

Vydává při koupi OBI.Castorama ten COC list?

Jak vozít pževezt po vlastní ose ? (legálně) Povinné ručení je jasné, to je na VIN, ale když není RZ?

 

Případně jiný obchod v okolí OV, Těšín-Bohumín.

 

 

https://www.obi.pl/przyczepy/neptun-przyczepa-samochodowa-n7-202-ptd-dmc-750-kg/p/5755012

https://www.obi.cz/autoprislusenstvi/privesne-voziky/c/1528

Link to comment
Share on other sites

Zdravim.

 

Myslim ze kupno voziku v Polsku se nevyplati. Protoze musis udelat:

- zaplaceni cla

- prelozit doklady kupna na cesky

- stk

Podle mne to jde stejne jako kupno vozidla v zahranici. Stejny postup.

Kdybych mel Velke znalosti na urade, to muze na polsky dokladech bych napsal vozik na sebe. V jinem pripade musis je prelozit. U nas v PL prekladatel z polskeho na cesky je drahy moc - nekolik stovek zlotych. Presne nevim kolik to stoji.

 

Pro mne to se nevyplati. Mala usporna a naklady velke. Rozdil v zakupeni je asi 500 zloty. Nevim ci za teto 500 nemel bych jen prekladace, a potom bych k teto cele  srandy doplatil jeste trochu kacek.

Link to comment
Share on other sites

 

Nesouhlasim. Neexistuje žádné clo. PL i CZ jsou stastny členy Evropské unie, a tedy i společného trhu, kde neplatí žádná cla. Náklady na STK třeba nést bez ohledu na to, zda koupís přívěs v PL nebo CZ, takže ani toto není argument. 

 

A nakonec překlad nákupní faktury Castorama nebo OBI z polštiny do češtiny by neměl stát moc peněz, zvlášť když spousta Čechů kupuje přívěsy v Polsku právě proto, že se to vyplatí. Nedávno, když jsem byl u Třince, viděl jsem dvě nebo tři auta tahat přívěsy polské výroby a pravděpodobně koupené v PL. 

 

Faktura není dlouhá složitá smlouva, ale jednoduchý, standardní dokument, jehož překlad by mě měl stát více než ekvivalent několika desítek PLN. Takže podle mě se vyplatí koupit přívěs v PL.

 

@Alma, myslim, že pracovníci prodejny poblíž hranic (např. Castorama na hraničním přechodu v Cieszyně) ti vysvětlí veškeré záležitosti týkající se dokladů nutných k registraci přívěsu v CZ.

Link to comment
Share on other sites

Tak kdyžnikdo neporadil, zjišťoval jsem co a jak.

 

Tedy v současné době a při první registraci to probíhá takto:

 

Registr vozidel v CZ požaduje pouze COC list a zaplacené ručení. Nic víc. Do dvou-tří dnů vydá české doklady a RZ. 

V PL obchod Castorama-Obi . Zaplatíte a dostanete COC list v PL jazyku a fakturu..... Vozík však zůstává tam . Po vyřízení dokladu viz výše si pro něj přijedete už se svou RZ. Toto platí jen u první registrace. Pokud už to jezdilo někde v cizině na značkách je postup jiný.

 

Pokud trváte na tom, že vozík chcete odvézt ihned v okamžiku koupě musite podepsat nějaký papír něco ve smyslu že přebíraté veškerou odpovědnost za neregistrovaný a nepojištěný vozík.

Problém může nastat v jazyku COC, protože na některých úřadech může po vás úředník chtít překlad. Záleží na koho natrefíte. Ale to se jednalo o COC v němčine.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Dobrý den, taky se zapojíme. Po dlouhém koketování jestli s ojetým z bazose nebo novým, padlo rozhodnutí s koupi nového. Ale ceny u nás hrůza. Takže po různém načítání a hledání padlo rozhodnutí pro koupi v Polsku. Takže po kontaktování obchodníka abych ověřil, že veškeré dokumenty budu mít k dispozici, abych neměl problém s přihlášením u nás a nejel zbytečně 140km jsem si pro něj dojel. Dostaneš CoC dokument (nelekat se v posltine) a vzít sebou účtenku. Správně by člověk měl na místní úřad v PL pro prevozku, kde ti udělají i povinné ručení dohromady kolem asi 12-30 zlotych. Tento bod jsem pro 40km neřešil a volil cestu na vlastní pěst. Na hranici jsem si na WIN udělal povinné a zaplatil ho. Na mobilu asi 7minut.. Druhý den na úrad s COC v polském jazyce a účtenkou a bez problémů. Paní akorát, aby to v klidu přelouskala si nechala čas do druhého dne. Zaplatíš samozřejmě 500,- za registraci nového vozíku. Druhý den pro techničáky a SPZ, kde máš automaticky technickou na 6let. Pěkně jsem poděkoval, dal jí za práci navíc čokoládu a valil.
Takže na koupi předražených u nás bych zapomněl. Maximálně se může stát, že bude někdo chtít překlad COC do češtiny, ale to stojí pár stovek. Držím palce s nákupem a nebojte se toho.
Zdroj: https://www.poradte.cz/auto-moto/40205-dovoz-a-prihlaseni-voziku-z-polska.html#3

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...