Přejít na obsah

Převodovka DQ381, motor DFGA 110kW


Mic-net

Doporučené příspěvky

@MichalSamko na toto si zakladal novu temu. Jediny rozdiel je, ze ty mas 140kW a ja 110kW, inak problem rovnaky.
Mal by to pokryt SW update, kt ti ale SA neurobi automaticky, jedine ak si v zvolavacke. Ak nie, tak jedine niekto cez DIAG. Vysledky su ze vraj viac nez dobre - hladke radenie, ziadne kopance.
Ja som chcel ist na chip + SW update na prevodovku, nie pohravam sa s myslienkou, ze by som to predal :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Caute, viete sa niekto vyjadrit, kto si daval update SW pre DQ381, ze to cukanie pri podradeni z 4->3 prestalo ? lebo sa ku mne dnes dostala info, ze bola viac aktualizacii a nebolo to uplne odtstranene.

Pamatam si, ze @dfga prehratim SW vsetko prestalo a radi "sametovo". Vie sa este niekto vyjadrit a napisat aj kt verziu SW ma ? Dakujem vsetkym

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 8. 2023 na 16:44, Martin_V napsal:

Nevie niekto najst, kedy sa davali do vyroby tie "chybne" prevodovky, na kt bola zvolavacka ?

Planujem ist na "chip" a je tam moznost aj update SW na prevodovke. Moje auto sa vyrobilo 27.12.2017.

Nemam na svoje auto zvolavacku, no ak sa davali tie chybne prevodovky do konca roka a moje auto bolo vyrobene nejak tesne na to, tak to asi riskovat nebudem.

Hlavně ve stejnou chvíli nedělej chip tuning a aktualizaci SW řídící jednotky DSG. To hledání chyb je pak šílené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martin_V napsal:

Caute, viete sa niekto vyjadrit, kto si daval update SW pre DQ381, ze to cukanie pri podradeni z 4->3 prestalo ? lebo sa ku mne dnes dostala info, ze bola viac aktualizacii a nebolo to uplne odtstranene.

Pamatam si, ze @dfga prehratim SW vsetko prestalo a radi "sametovo". Vie sa este niekto vyjadrit a napisat aj kt verziu SW ma ? Dakujem vsetkym

U mne se chod převodovky zlepšil, ale byl jsem na seznamu svolávací akce.. (Např. zmizel kopanec při automatickém zabrzdění a novém rozjezdu v režimu adaptivního tempomatu...). Verzi SW řídicí jednotky DSG zjistit neumím, diagnostiku nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to mas pravdu, len skoda ze tam kde chcem ist je 150km daleko, ale zas aspon sa povozim 2x :D 
Ja som na zvolavacke nebol (overene online + priamo u predajcu) a tak mi to stale vrta v hlave. Ale ten "kopanec pri rozjazde" nemam aj vtedy, ked mas auto na "autohold" ? Lebo mne to vtedy drbne kopanec ked sa chcem normalne rozbehnut. Viem to eliminovat tak, ze jemne stlacim plyn, tym sa uvolni autohold a nasledne pridam znova a idem. Ale toto mi pride ako nie moc dobre riesenie... Preto si to slubujem od updatu, ze mi zmizne toto, potom podkopanie z 4>3 a este ze nebude tak dlho tocit 2-ku oproti inym stupnom. Inak vsetko radi ako ma hladko... Kazdopadne dik, ze si sa ozval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ako som pisal v inom prispevku, tak v ramci "chip-u" som si dal updatnut aj Dq381 SW, kedze od vyroby uz boli vydane dalsie 4 aktualizacie. A musim povedat, ze je to parada, konecne ziadne podkopavanie pri radeni z 4 na 3, takze za mna palec hore. Neviem ake cislo SW to je, ale ze vraj najnovsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte. 

Mám najnovší sw 1632 už skoro 2 roky. 

Bol robený aj reset a adaptacna jazda. 

Auto niekedy dlho točí na 2ke, hlavne za studena. 

Olej menený pred 30 000km. 

Co mi vadí ale viac, že pri prudkom brzdení napr. pred križovatkou v nej cukne, kovový zvuk až sa zlaknem. 

To iste robi aj niekedy ak je motor v zatahu napr. 3000ot a prudko pustím plyn. 

Reakcna vzpera je ako nova, silentblok DSG je nový 5000km origo žiadna vola, motorový silentblok je ako novy (bol dole pri rozvodoch) a tie v napravnici vyzerajú ok. 

Poraďte s čím začať? 

Uvažujem o remap aj chip ale bojím sa toho skrz tých zvukov. 

Zotrvačník nepočuť, robia to spojky? 

Rozbieha sa bez plynu bez vibrácií aj do kopca. 

Ešte mi vadí aj to, že pred križovatkou vždy ako keby vyradila a potom po pridaní plynu jej trvá aj 2 sekundy kým zaradí 2ku.

Proste chaoticky to robí. 

Vraj to ide vypnúť cez gateway mate postup? 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...