Přejít na obsah

Převodovka DQ381, motor DFGA 110kW


Mic-net

Doporučené příspěvky

nie, chcem si prehrat SW, aby mi to radilo jemnejsie z 4->3 a aby dlhsie netocilo na 2-ke (bolo to pisane na zaciatku.
Ak sa to ma stat, tak len pod dohladom v autorizaku, kedze som si precital tie negativne skusenosti s tlakom oleja, co ma trochu odradili.

Cize update SW chcem, no nie za kazdy cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 3. 2023 na 20:27, Martin_V napsal:

jasne, to viem, to sa tu riesilo, ze zvolavacka by to mala pokryt a kedze som v nej neni, "nemal" by som sa bat a updte SW si mozem teoreticky urobit aj pomimo.
No to je to, ze to vyzera, ze moja je vyrobena tesne potom, co konci zvolavacka, takze riskovat sa mi nechce

Pokud se na tebe svolávačka nevztahuje buď rád. Ale chápu že nechceš riskovat s přehřátím SW jinde než v AS. Tak ti zbývá najít nějaký AS u vás na SK který se do toho pustí nebo to nechat být a nebo zkusit někoho kdo se tím zabývá mimo AS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne povedať, že to chceš riešiť cez TPI na trhanie prevodovky zo 4na3, takto ti nahraju nový sw. 

Mne dali v auguste sw 1632, ktorý bol vydany 30.6. 2022, možno je už aj novší, najazdil som odvtedy len 10 000km ale je to iné auto, akurát sa mi zdá, že to ešte viac podtaca ako predtým, budem riešiť asi chip+úpravu DSG. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po 59 dnech se mi vrátilo auto ze servisu s novou převodovkou s aktuální verzí frimware. A bohužel ač nerad, musím uznat, že nová verze frimware řídící jednotky převodovky (DQ381) autu neskutečně pomohla, takže už se nedivím, že mají lidi o aktualizaci zájem, i když se jich svolávací akce netýkala...

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Mic-net napsal:

Tak po 59 dnech se mi vrátilo auto ze servisu s novou převodovkou s aktuální verzí frimware. A bohužel ač nerad, musím uznat, že nová verze frimware řídící jednotky převodovky (DQ381) autu neskutečně pomohla, takže už se nedivím, že mají lidi o aktualizaci zájem, i když se jich svolávací akce netýkala...

Tak se těch 60 dní vyplatilo, ne? Nová převodovka, s novýma spojkama.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja mam jeste sw 1401 a obd11 mi pise ze je k dispozici 1631. Auto mam 8/2018 to by me melo jit v pohode nechat v AS aktualizovat ne?  Bez rizika / vyhody vymeny prevodovky :) 

 

Jinak chovani dsg teda jako takove jak na gumicce :)  kdyz vyjizdim z kruhace a chci pridat tak zrvona v tuhle blbou dobu kdyz by motor na dvojku ci trojku  vypalil tak zrovna zaradi dalsi kvalt a chvili mrtvo samosebou :(  a takovych bot je vicero treba na sport vytaci kvalty nesmyslne dlouho kdyz uz to netahne... tak by to mohl vyresit novy soft?  Nebo pak uz jen navsteva motorpower ...

Screenshot_20230401_214523_OBDeleven VAG.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Rôzne pazvuky pri rozbiehani, cúvaní, alebo keď som išiel k spomalovacu a vyradilo potom zaradilo rôzne pazvuky a hlavne pri ubrani plynu niekedy cuklo, teraz pridám a hneď ide auto za plynom, žiadna vola. 

On bol ešte ok ale veľmi to pomohlo, 80eur nie je až taká raketa a pri výmene silentblokov ramena nam to pomohlo, lebo sme ho vybrali, zdvihli prevodovku vymenili silentbloky ramena a nemuseli sme dávať dole napravnicu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ak myslis Laca, tak tam chodim normalne do servisu a spokojnost. Len som myslel, ze ci tu nema nietko odporucanie na servis, kt sa specializuje len na AT prevodovky.
Predsa len tato tema je to DQ381 a aj jej SW update, takze som len chcel niekoho, kto sa na to vyhradne specializuje, nech mi to skontroluje predtym, ako to dam niekomu updatnut.

Ale dakujem, kazda rada je dobra a som rad, ze si sa ozval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Nevie niekto najst, kedy sa davali do vyroby tie "chybne" prevodovky, na kt bola zvolavacka ?

Planujem ist na "chip" a je tam moznost aj update SW na prevodovke. Moje auto sa vyrobilo 27.12.2017.

Nemam na svoje auto zvolavacku, no ak sa davali tie chybne prevodovky do konca roka a moje auto bolo vyrobene nejak tesne na to, tak to asi riskovat nebudem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...