Přejít na obsah

Super palivo


TomasB

Doporučené příspěvky

Teď jsem si uvědomil, o čem že je téma a vzpomněl jsem si, že do Tatry 603-2 jsem mixoval benzín s naftou (nafta byla zadarmo...) a jezdil jsem úplně v pohodě akorát starty byly horší, tak fakt nevím co z toho děláte takový problém :smich:lol

Jo jo zlatý osmi válec, se mi stýská, slzu roním...

post-31-1165870772.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jednak jsem to sem dal jako info a jednak to nešlo jen k Makru, ale i naShell. Mimochodem jsem to myslel taky tak, že na Shellce je to samý palivo jako jinde, akorát za více peněz.

Kecy, Shell vozí pohonné hmoty z Rakouska stejně jako ÖMV, To v tom článku je velmi špatně napsáno, Shell stejně jako ÖMV berou z Kralup n.Vlt. jen velmi vyjímečně pohonné hmoty. je to tehdy, pokud se opozdí dodávky z Rakouska. Tohle vím velmi dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak dnes, ale když jsem se o to zajímal já, cca tak 2 roky nazpět tak jsem se dopátral toho že veškeré benzíny v CZ pocházejí původně z rafinérií České rafinérské, a to včetně paliv Shellu, krom jednoho jediného paliva a to OMV Super100 (dříve OMV Super98).

Ty jako soukromá fyzická osoba se to dopátrat nemůžeš. Nevěř všemu co se kde píše a říká.

To jak tady někdo psal, že v rafinerii stály za sebou kamiony Shell, Aral, Benzina a pod., to je jen reklama na cisterně. Prostě dopravce ji tam dal a něco za ni získal. Tyto společnosti si nerozvážejí palivo samy, najímají si na to autodopravce a železnici.

Neptejte se jak to vím, vím to. Kdo ví co dělám, má v tom jasno. prosím nejmenovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jak tady někdo psal, že v rafinerii stály za sebou kamiony Shell, Aral, Benzina a pod., to je jen reklama na cisterně. Prostě dopravce ji tam dal a něco za ni získal. Tyto společnosti si nerozvážejí palivo samy, najímají si na to autodopravce a železnici.

Neptejte se jak to vím, vím to. Kdo ví co dělám, má v tom jasno. prosím nejmenovat

To jsem psal já a to že jezdí auta s reklamou a nemusí jet zrovna pro toho čí reklamu vozí je snad každému jasný. Ale tehdy mě to zarazilo a čekal jsem tam na nakládku tak jsem se bavil s klukama od těch aut a od těch jsem dostal tohle info. Jak jsem tehdy koupil tak jsem teď prodal. Nic víc nic míň. Nicméně je pravda že Shell má asi nejkvalitnější aditiva zatím jsem měl od Shellu vždy nejmenší spotřebu, ale když natankuju druhou plnou v Němcích tak jde spotřeba ještě dolů takže tam je kvalita ještě jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jednak jsem to sem dal jako info a jednak to nešlo jen k Makru, ale i naShell. Mimochodem jsem to myslel taky tak, že na Shellce je to samý palivo jako jinde, akorát za více peněz.

blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prave ze se to naslo i na Shell na u dalnice na prahu v Prisovicich u Bolky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rafinerce za sebou stávali kamiony Omv, Aral, Shell, Benzina  :angry: ..... berou stejný palivo a jen se do toho před čerpáním do cisterny přidávají aditiva zjednodušeně řečeno ale základ je stejná čistá 95,98 a nafta. Snad jen 100 od Shellu je z Rakous.

Normální naftu a benzín Shell z ciziny nevozí, nevím jak u Power paliv ,ale ty si myslím, že jsou taky odtud a pouze na zakázku přidávájí aditiva.

To, ale nic nemění na tom, že dál budu brát hlavně u Shellu.

Protoze sbiras body vid ;-)

Ne body nesbírám, jezdím za své peníze, body sbírají jen firemní řidiči, teda aspoň většinou.

Ty věci co za body dávají jsou většinou cetky co doma nechci, navíc to co ti dají je fakt směšné, kdyby to bylo třeba 5% z útraty, ale to je :ph34r:

Ber to tak ze mas za to treba bagetu zdarma, magnum atd. a to potesi ..kdyz uz nic tak to je lepsi jak dratem do oka ze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ukazovali tu JETku, tak tam beru tak z 70-80% pripadu, rozumna cena a jezdi mi to na to dobre (mam to hrozne citlivy na kvalitu benzinu), ted sem tam nastesti 14 dni nebyl...

To bych chtěl zažít, 14 dní netankovat. To se mi stane jen když jsem na dovolené :( No a tam vlastně taky tankuju do zapůjčeného auta nebo motorky :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ukazovali tu JETku, tak tam beru tak z 70-80% pripadu, rozumna cena a jezdi mi to na to dobre (mam to hrozne citlivy na kvalitu benzinu), ted sem tam nastesti 14 dni nebyl...

To bych chtěl zažít, 14 dní netankovat. To se mi stane jen když jsem na dovolené :( No a tam vlastně taky tankuju do zapůjčeného auta nebo motorky :smich:

Mno jo cece, jenze sem 2x bral skoro plnou jinde ;) 1x BDX v Kunraticich a vcera u JETky na Bohdalci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jednak jsem to sem dal jako info a jednak to nešlo jen k Makru, ale i naShell. Mimochodem jsem to myslel taky tak, že na Shellce je to samý palivo jako jinde, akorát za více peněz.

blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prave ze se to naslo i na Shell na u dalnice na prahu v Prisovicich u Bolky....

u bolky je shellka na dalnici?kde? maximalne dole u bauhausu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jednak jsem to sem dal jako info a jednak to nešlo jen k Makru, ale i naShell. Mimochodem jsem to myslel taky tak, že na Shellce je to samý palivo jako jinde, akorát za více peněz.

blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prave ze se to naslo i na Shell na u dalnice na prahu v Prisovicich u Bolky....

u bolky je shellka na dalnici?kde? maximalne dole u bauhausu

Pořádně čti Vitto ... "V příšovicích u MB" ... jinak příšovice jsou odtud celkem z ruky, tak nechapu jak tohle spojení mohl někdo napsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecy, Shell vozí pohonné hmoty z Rakouska stejně jako ÖMV, To v tom článku je velmi špatně napsáno, Shell stejně jako ÖMV berou z Kralup n.Vlt. jen velmi vyjímečně pohonné hmoty. je to tehdy, pokud se opozdí dodávky z Rakouska. Tohle vím velmi dobře.

Palo, vůbec nechci zpochybňovat co říkáš, ale není mi jasný proč by Shell vozil pohonný hmoty z Rakouska když má podíl v Český rafinérský. Že by jen vydělával na jiných? :o A je fakt, že když natankuješ v Německu nebo Rakousku tak je to úplně jiná nafta než tady :angry:

Jinak já beru teď u JETu a najednu to na víc kilometrů než na naftu od OMV ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jednak jsem to sem dal jako info a jednak to nešlo jen k Makru, ale i naShell. Mimochodem jsem to myslel taky tak, že na Shellce je to samý palivo jako jinde, akorát za více peněz.

blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prave ze se to naslo i na Shell na u dalnice na prahu v Prisovicich u Bolky....

u bolky je shellka na dalnici?kde? maximalne dole u bauhausu

Pořádně čti Vitto ... "V příšovicích u MB" ... jinak příšovice jsou odtud celkem z ruky, tak nechapu jak tohle spojení mohl někdo napsat

no prave ze je to daleko tak se ptam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecy, Shell vozí pohonné hmoty z Rakouska stejně jako ÖMV, To v tom článku je velmi špatně napsáno, Shell stejně jako ÖMV berou z Kralup n.Vlt. jen velmi vyjímečně pohonné hmoty. je to tehdy, pokud se opozdí dodávky z Rakouska. Tohle vím velmi dobře.

Palo, vůbec nechci zpochybňovat co říkáš, ale není mi jasný proč by Shell vozil pohonný hmoty z Rakouska když má podíl v Český rafinérský. Že by jen vydělával na jiných? :o A je fakt, že když natankuješ v Německu nebo Rakousku tak je to úplně jiná nafta než tady :angry:

Jinak já beru teď u JETu a najednu to na víc kilometrů než na naftu od OMV ;)

tak to vyzkousim

zatim to mam

nej shell

pak v tesnem zavesu omv

pak esso

na jetce sem bral benzin do stary octy a jezdila v pohode

treba zasadne neberu od benziny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to vyzkousim

zatim to mam

nej shell

pak v tesnem zavesu omv

pak esso

na jetce sem bral benzin do stary octy a jezdila v pohode

treba zasadne neberu od benziny

Schválně to zkus a dej vědět. Jezdíme skoro stejnou trasu tak to půjde porovnat ;) . Jinak beru na Čerňáku hned jak se podjede dálnice na Boleslav.

Benzinu nebrat. Tam nechutná nafta ani Renaultu co mají naši :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to vyzkousim

zatim to mam

nej shell

pak v tesnem zavesu omv

pak esso

na jetce sem bral benzin do stary octy a jezdila v pohode

treba zasadne neberu od benziny

Schválně to zkus a dej vědět. Jezdíme skoro stejnou trasu tak to půjde porovnat ;) . Jinak beru na Čerňáku hned jak se podjede dálnice na Boleslav.

Benzinu nebrat. Tam nechutná nafta ani Renaultu co mají naši :D

no hele s OMV naftou jezdim boleslav - pha cerny most, tempomat 120, prumerna 4.7

kdyz sem to jezdil s naftou u essa tak to bylo 4,5 ale to sem jel srkz celej brandejs a pak na dalnici, ted jedu pres radonice rovnou z vinore

jetkovou naftu vyzkousim pristi tyden, ted jedu dodelat tu omvckouvou do DE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...