Přejít na obsah

360 Area View


Doporučené příspěvky

Zdravím, zkoušel někdo se Škodovkou řešit nepřesnost zobrazení AreaView? Níže dávám fotky, kde je vidět, že zobrazení a realita jsou dvě naprosto odlišné věci. Zajímavé je, že při startu systému se místo obrazu vozu chvíli cca 2 sekundy zobrazuje černý obdélník a ten bych řekl mnohem více kopíruje realitu. Kdyby kamery neměli správné úhly a nedokázaly pokrýt okolí, tak asi nic neřeknu, ale z toho stratu je vidět, že obrazových dat je dost, jen obrázek auta je zbytečně velký o nějakých 50cm vpředu i vzadu...

IMG_4766.jpg

IMG_4765.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já bych řekl, že je to dáno jednak tím, že je tam nějaká "bezpečnostní mezera". Aktualizace na pozadí určitě tyto změny dělat nebude. Já to přikládám jednak nějaké "vatě", jednak tomu, že kamera má nějaký slepý bod / hranici a jednak tomu, že se ten obraz musí nějak poskládat... Já se s tím naučil nějak fungovat a beru to tak jak to je. Pochybuji, že ti Škodovka nějak pomůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezpečnostní "mezeru" celkem chápu ale cca 60cm? Naučit se fungovat samozřejmě lze, ale to lze i bez této funcionality. Když si zato zaplatím, tak očekávám nějakou přidanou hodnotu a tu tady teda pořádně nevidím, když musím počítat s tím, že auto je na obrázku o nějakých 50cm větší. Za mě je to pouze hezká a drahá hračka a možná to někoho oblbne, ale použitelnost podle toho je minimální... přitom by stačilo aby se to auto správně zobrazovalo, protože jak jsem psal slepé body tam takové nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, JirikHL said:

Já se s tím naučil nějak fungovat a beru to tak jak to je.

Toto je ten problém. Keby to ľudia v celom koncerne hromadne reklamovali, že to je prakticky nepoužiteľné, tak by sa to nakoniec opravilo, ale keď sme ovečky a akceptujeme, že nie práve lacná príplatková výbava je prakticky takmer nepoužiteľná, tak to nikdy fungovať nebude.
Inak mne osobne by stačilo, keby tam bola rezerva 10 cm, ale rozdiel pol metra alebo viac oproti reálu, je fakt absurdná hodnota, obzvlášť ak sa na to pozrieme z percentuálneho hľadiska voči fyzickej dĺžke auta. Ak to pridá pol metra vpredu aj vzadu, tak to máme zrazu cca. 6 metrov dlhé auto, oproti 4,8x.

P.s.: Ja to reklamovať určite budem, ale až keď pôjdem na garančku. Vzhľadom na predpokladaný výsledok reklamácie nemienim tomu venovať extra čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, e1. napsal:

Toto je ten problém. Keby to ľudia v celom koncerne hromadne reklamovali

Za 8 let práce v Automotive jsem se naučil, že 99% rozhodnutí se nedělá jen tak, aby naštvali uživatele, nebo protože můžou, ale protože to z nějakého důvodu to prostě tak musí být. Ať už z důvodu legislativy, omezení hw, sw, materiálů atd. Takže lámat si hlavu a rozčilovat se nad tímto, s čímž stejně nic neudělám a zatěžovat tím dealera mi přijde jako totální ztráta času moje i jejich. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHL no, ono kdyby to nebyla priplatkova vybava, tak by se na to dalo divat jak rikas.

 

takto jsem si zaplatil neco, co je uplne (ale opravdu uplne) k nicemu. Chtel jsem to na podelne parkovani, ale beztak to musim parkovat podle zadni kamery, a nejaky ptaci pohled si muzou strcit. Jine znacky to maj udelane pouzitelne. A mam opravdu s cim srovnavat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, JirikHL said:

Za 8 let práce v Automotive jsem se naučil, že 99% rozhodnutí se nedělá jen tak, aby naštvali uživatele, nebo protože můžou, ale protože to z nějakého důvodu to prostě tak musí být. Ať už z důvodu legislativy, omezení hw, sw, materiálů atd. Takže lámat si hlavu a rozčilovat se nad tímto, s čímž stejně nic neudělám a zatěžovat tím dealera mi přijde jako totální ztráta času moje i jejich. 

Není to kvůli legislativě, ani HW, SW nebo dokonce materiálů.

Je to prostě jen rozhodnutí to udělat takhle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...