Přejít na obsah

Chování DSG při řazení


Ingi

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám 2.0 TDI 140 kw v kombinaci s DQ 500, najeto cca 170tis, rv. 11/2018. Rád bych se optal na chování převodovky a případné tipy, co řešit. Celkově převodovka řadí dobře v plném rozsahu při klidné i svižné jízdě, přijde mi, že je v dobré kondici, řadí nahoru dolů bez škubání apod., ale trápí mě dvě drobnosti:

 

Rozjezd - když pustím brzdu, auto se samo plynule bez plynu rozjede, ale nepřeřadí na dvojku, jen pokračuje v pomalé jízdě

Cukání v režimu sport - při podřazování v režimu sport auto lehce cuká na všechny stupně, při řazení na vyšší stupně je to bez problémů, cukání mi přijde výraznější při dobržďování, v ostatních režimech podřazuje hladce...

 

Zajímalo by mě, jestli si tím mám lámat hlavu, nebo jde spíše o vlastnosti DSG / nájezd, případně po čem jít a za kým v okolí Ostravy a okolí?

 

Děkuji za tipy, info a váš čas, fajn den :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje jsou čerstvě po servisu komplet (dsg, haldex atd...) s průplachem i filtrem... projev před i po oleji v režimu sport +- stejný, nahoru jde krásně hladce, dolů jemně cuká, přirovnal bych to k rychlému vyšlápnutí spojky v manuálu...  v jiných režimech je řazení po oleji trošku jemnější / lepší, jinak ale +- stejné, tedy např. comfort / normal nahoru dolů řadí bez nějakých negativních projevů...

 

Rozjezdy před i po oleji stejné... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové moc díky za zkušenosti, měl jsem z toho trochu strach ale uklidnili jste mě :) na tu dvojku to prý má zařadit vždy, pokud je DSG v pořádku, ale asi to neplatí pro všechny - navíc zkoušel jsem tam tu dvojku hodit pádlem a bez plynu ji auto prostě nedá, takže to bude vlastnost  :)  Cukání v tom sportu jsem si vysvětloval přesně jak píšete, takže teď můžu být klidnější :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...