Přejít na obsah

úplná ztráta výkonu během jízdy


pavel104

Doporučené příspěvky

Ahojte. Neřešil někdo podobnou závadu? Octavia 1U, STBFQX01  FM5    1,6 75kw, rok 2004  VIN : TMBDX41U342940955

Během jízdy někdy po 5km, někdy po 50km...auto zničehonic přestane úplně jet. podřazuji např. z 5 postupně až na dvojku a až už skoro stojím tak se to zase probere a normálně jede dál. Nebo se to občas neprobere, tak zastavím počkam 5 sekund a normalně nastartuju a pokračuju... svítí diagnostika s poruchami :

 

16555 řadá válců 1 systém odměřování paliva,P0171-36-10 system příliš chudý - sporadická (podle příručky, horní lambda, vyměnil jsem - nepomohlo)

17831 řada válců1 sekundární vzduchový systém P1423-35-10 průtok příliš malý sporadická

 

Neví někdo co konkretně tyto závady znamenají ? Co vyměnit/zkontrolovat ?

Jinak vyměněny svíčky, filtry i palivový. Nové těsnění pod hlavou + saní a výfuk, rozvody.

 

Předem velké díky za pomoc.

Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dílenská příručka píše toto:

 

16555 řada válců1, systém dávkování paliva - systém příliš chudý:

– Zkontrolovat lambda-sondu -G39- a lambda-regulaci před katalyzátorem
– Zkontrolovat regulátor tlaku paliva a tlak v systému

 

17831 řada válců1, sekundární vzduchový systém - průtok příliš malý:

- Zkontrolovat sekundární systém vzduchu

- Zkontrolovat hadice a spojovací trubice k příp. mezi součástmi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za tip. musím pořádně projít všechny zmiňované hadice.I když jsem je zběžně kontroloval. Jenom mě není jasné proč to udělá jenom někdy ?kdyby to někde tahalo falešný vzduch nebo tak něco, tak by to přece blblo pořád ,ne? Ono auto jinak jede výborně. Spíš jsem si myslel na váhu vzduchu, nebo čidlo otáček motoru.....

Ale to by asi diagnostika napsala konkrétně, že ?

Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...