Přejít na obsah

Porucha budíků + blinkry + klimapanel+problém se startem


Rendy00

Doporučené příspěvky

EDIT: já se omlouvám překlikl jsem se a dal jsem to do Fabia I, smazat mi to nejde, může prosím admin přemístit?

Dobrý den, prosím o radu s mým problémem na Fabii II 1,6 Tdi 66kw:
(původně jsem tohle psal jako příspěvek do vlákna kde se přesně tohle nakouslo, ale asi mi to admin smazal, protože to bylo v tématu pro Octavii II, ačkoliv ta technika bude identická...)

 

Stalo se mi tohle:

Za jízdy přestaly fungovat budíky (neukazovaly ukazatele apod.), dále nešly blinkry páčkou (výstražné fungovaly) a nešel ovládat klimapanel.
Zaparkoval jsem, vypnul motor a zkusil nastartovat, auto naskočilo, běželo, ale problém přetrvával. Tak jsem šel vyřídit co jsem potřeboval a když jsem se za hodinu vrátil, tak se k problémům přidalo to, že odmítá startovat - nastartuje a za několik vteřin chcípne (asi imobilizér).

Jde nějak poznat, jestli je problém v budících nebo ve spínačce?
Mám demontované budíky a řeším co dál, jestli je poslat někomu na opravu nebo hledat problém jinde...

Děkuji moc za pomoc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Porucha budíků + blinkry + klimapanel+problém se startem

Stalo se mi... na pár sekund se vyply budíky, kontrolky. Myslím, že restart klíčkem pomohl. Pak mi v servisu četli diagnostiku... prý sporadická závada a víckrát se mi to nestalo. Jinak bych to řešil. Páčka blinkru mi jednou za mrazu fungovala jen na trojblik, dál už ne. Jak se zatopilo, povolilo se to... někde nějaká vlhkost. To není tento případ. Štít i páčky jsou teda dead? Stěrače, dálkové...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám výrazný posun - způsobuje to opakované přepalování pojistky č.3 (sdružený panel přístrojů, regulace sklonu světlometů).

 

Pojistka se přepaluje i po tom, co odpojím budíky, takže předpokládám, že to bude ta regulace sklonu.
(pojistky jsem zkoušel mezi prvním, ale dělal jsem to ze sedačky a vůbec jsem neviděl tu horní řadu, takže jsem ji omylem vynechal :D)

 

Takže pravděpodobně někde prodřená kabeláž atd? Které konektor ve světlech to jsou, případně někdo nějaký typ, kam se podívat, at nehledám naslepo?

Děkuji.

 

EDIT- pojistka se přepálí i v případě, že jsou odpojené budíky a hlavní svorkovnice v obou předních světlech. Znamená to tedy, že problém je někde v kabeláži ke světlům nebo k budíkům (zkrat)? 

Editováno: , autor: Rendy00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...