Přejít na obsah

Těžko otáčející se přední kola


Smrček1

Doporučené příspěvky

Poradíte mi prosím? Ztuha se mi točí přední kola u fábie.

Otáčel jsem ložiskem vší silou.
Je to tak normální / z výroby?
Jak bych tomu mohl pomoci? Koupí nových ložisek, výměnou oleje v diferenciálu a převodovce, nebo ještě jinak?
(Motor je AWY.)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 9 hodinami, McMatej napsal:

Já bych se nebál tvrdit, že je to normální. Za malý průměr náboje točíš všema kolama v převodovce. Kdyby to šlo ztuha, tak by se to (ložisko, převodovka) za jízdy hřálo a to se asi nehřeje, že?

Zkusil jsem to v tomto stavu i rozjet, cca na 100 km/h. Než jsem stihl vyřadit a vylézt z auta, tak ložisko stálo.. Čekal bych že tomu převodovka dá nějakou setrvačnost, ale asi opak je pravdou. 

Co se týče průměru, když je tam kolo a roztočím ho, tak neudělá snad ani půl otáčky. Nevím, třeba to tyhle Fabie mají všechny. 
Jestli hřeje se špatně poznává, hřejou hlavně brzdy, ale mohl bych to někdy zkusit. 

 

před 8 hodinami, informator napsal:

? nevim já tedy vždy zdravím nábojem otáčím bez odporu pokud není zařazený rychlost.

U jedničkových Fabií? Pamatuju, že jsem zkoušel roztočit kolo u Mondea a tam objelo asi pět otáček místo zmíněné cca půl otáčky. Pět už mi přijde v pohodě. 

 

 

Tak nevím, jestli by tomu šlo pomoci. Výměnou oleje v převodovce a diferenciálu bych snad neměl nic pokazit, byť si na to netroufám a asi to svěřím servisákovi. S ložiskama si nejspíš hlavu zatim lámat nebudu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...