Přejít na obsah

Plynová vzpěra kapoty


Luke288

Doporučené příspěvky

Tak já už vzpěru taky nějakej pátek mám a všechno v pohodě. Konzoli mě nalakoval a vypálil kámoš v lakovně a šroubky atd jsem dolakoval tou lakovou tužkou co prodávají v servisu. To je hodně dobrá věc. měl sem pár hnusných škrábanců na zadních a bočních dveřích tak sem to tou tužkou přejel pak následně brusnou pastou odstranil, vyleštil a je to jak nový ani bych nevěřil že se škrábance dají takhle odstranit. A vzpěra jinak funguje taky bez problémů takže spokojenost.

post-11471-1210150705_thumb.jpg post-11471-1210150737_thumb.jpg post-11471-1210150770_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes rano zazvonil postak a v ruce balicek prelepenej paskou MiloTec.. :D Vzpera je tu..oproti te minule,nejde rukama zmacknout ani prd.. :) Takze ted se naobedvam,vic polifcicky,zkusim ji zmacknout jeste jednou :D a pak ji pujdu pridelat.. ;) Tak doufam,ze uz to bude ok..

Editováno: , autor: Martyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes rano zazvonil postak a v ruce balicek prelepenej paskou MiloTec.. :D Vzpera je tu..oproti te minule,nejde rukama zmacknout ani prd.. :) Takze ted se naobedvam,vic polifcicky,zkusim ji zmacknout jeste jednou :D a pak ji pujdu pridelat.. ;) Tak doufam,ze uz to bude ok..

:D Tak to hodne stesti...ja jdu mejt auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všichni se starají o své miláčky a já musím malovat kuchyň..no to je ale zpravedlnost ;)

Kdyby jsi aspon maloval garaz,vid?To by byla jina.. :)

@Doli: Diky,zadarilo se.. ;) U nas se bude myt asi o vikendu..I kdyz ja kdyz to ted umeju a dam to na zahradu,tak je to za hodku zas zapraseny,pac tam je mraky pilu z jablone... :feve:

Tak se zadarilo a vzpera je tam,potvora jedna stribrna natahovaci.. :D

post-1427-1210350129_thumb.jpg

post-1427-1210350157_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Martyp. Jak ti to jde zavírat? Mně taky přišla dnes, když jsem byl v práci, před chvílí jsem ji tam zkoušel, no a pořád je moc dlouhá. Když ji stlačím nadoraz kouká ta lesklá slabší část 2cm, no a dál už nejde. Podle mého měření by měla koukat jen 1cm. Jsem z toho pěkně n... . Když jsem ji stlači násilím tak se potkala kapota s hranou levého blatníku. Do prd... !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi aspon maloval garaz,vid?To by byla jina.. :)

@Doli: Diky,zadarilo se.. ;) U nas se bude myt asi o vikendu..I kdyz ja kdyz to ted umeju a dam to na zahradu,tak je to za hodku zas zapraseny,pac tam je mraky pilu z jablone... :feve:

Tak se zadarilo a vzpera je tam,potvora jedna stribrna natahovaci.. :D

No koukam ze uz si zapracoval na tech kolech, 18",co? ;) ;) Z RS4 nebo R8?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Martyp. Jak ti to jde zavírat? Mně taky přišla dnes, když jsem byl v práci, před chvílí jsem ji tam zkoušel, no a pořád je moc dlouhá. Když ji stlačím nadoraz kouká ta lesklá slabší část 2cm, no a dál už nejde. Podle mého měření by měla koukat jen 1cm. Jsem z toho pěkně n... . Když jsem ji stlači násilím tak se potkala kapota s hranou levého blatníku. Do prd... !!!!

Covece,tohle uz jde zavirat v pohode..Kdyz sem ji tam dal tentokrat,tak to vypadalo,ze je zase dlouha,ze ty 2cm o kterych pises zase prebyvaji a chtel jsem zkratit jeden kloubek..Vypadalo to,ze ten dolni kloubek se vyhne nebo vytrhne z blatniku..Tak jsem to risknul,kapotu poustel a poustel a sledoval ten kloubek..Ono kdyz je kapota tak poslednich 20cm ve vzduchu,tak uz se ta vzpera temer nehne,takze jsem ji pustil,haupna se zavrela a nic neruplo.. :) Takze to maka ted uz dobre... ;)

@Mischicka&Jirik.DC: No kuciiii,mozna jste stesti meli.. :) Ale ja si rikal,ze kdyz to nedela problemy vam,tak to prece napodruhy nemuze delat trable ani u me.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to taky neřešil, jenže když ji dovřu, tak vlivem moc dlouhého tlumiče se posune kapota na levé straně dozadu a dotkne se levého blatníku. Takže s tím musím něco udělat. Poprosím někoho z těch komu šel tlumič namontovat bez problémů, jestli by ho nemohl změřit. Takže bych potřeboval: celkovou délku, měřeno vždy mezi kloubky, to jest od hrany našroubovaného kloubku, dále délku pláště tlumiče a délku naplno vysunuté pístnice tohoto tlumiče. Když to půjde, nechám si v práci na soustruhu zkrátit pístnici, jen potřebuji vědět o kolik. Takže předem děkuji těm co to pro mně udělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to taky neřešil, jenže když ji dovřu, tak vlivem moc dlouhého tlumiče se posune kapota na levé straně dozadu a dotkne se levého blatníku. Takže s tím musím něco udělat. Poprosím někoho z těch komu šel tlumič namontovat bez problémů, jestli by ho nemohl změřit. Takže bych potřeboval: celkovou délku, měřeno vždy mezi kloubky, to jest od hrany našroubovaného kloubku, dále délku pláště tlumiče a délku naplno vysunuté pístnice tohoto tlumiče. Když to půjde, nechám si v práci na soustruhu zkrátit pístnici, jen potřebuji vědět o kolik. Takže předem děkuji těm co to pro mně udělají.

Zdarec. Mě se to taky nezdálo, taky jsem nezasunul píst celý dovnitř. Když pustím kapotu dolů, ale nezaklapnu, tak je vidět, že píst není zasunutý. Tam je těch 21 mm. A když zaklapnu kapotu, tak se nic nepáčí a kapota sedí přesně, spáry jsou rovnoměrné. Pístnici jsem měřil od zajišťovacího perka po konec a píst od pístnice po tu část, která se šroubuje. Doufám že to pomůže.

post-11123-1210924147_thumb.jpg

post-11123-1210924154_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to BÓBIKA Dík za pěkné foto, nakonec jsem nechal pístnici tlumiče zkrátit o 6mm, no a konečně to funguje jak má. Rozměry tlumiče před zkrácením byly přesně takové jaké jsi nafotil, tak nechápu proč mi to dělalo takové problémy. Dokonce jsem před zkrácením tím násilným zavřením ohnul krček kulového čepu na horním kloubku, asi mám nějaké spešl auto. Jinak tlumič šel do černé barvy a původní kovové kloubky jsem po vyzkoušení vymněnil za plastové, mají stejný rozměr a jsou velmi podobné jako na pátých dveřích. Samozřejmě, že kapota se neotevře v takovém úhlu jako s drátěnou vzpěrou, ale na normální údržbu to stačí, prostě délka tohoto tlumiče to neumožňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já a Vorlajz, jsme to včera namontovali už taky ale musím říct, že celej MILOTEC je banda k pohledání.. třeba například Vorlando měl ten U profil na jednom konci nepochopitelně zúženej, takže jsme museli improvizovat a upilovat matkopodložku pilníkem, jinak by jsme jí tam vůbec nedostali..

a než jsme to pořádně usadlili.. není vůbec pravda, že se má obkreslit původní usazení neboť po montáži toho profilu je nutný s kapotou hejbnout nahoru oproti původní poloze, protože jinak si to nesedne..

a třeba moje vzpěra nefunguje plynule ale třeba se to ještě rozchodí.. každopádně je to pohoda, že se nemusí člověk zdržovat s tím ku*wadrátem.. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to BÓBIKA Dík za pěkné foto, nakonec jsem nechal pístnici tlumiče zkrátit o 6mm, no a konečně to funguje jak má. Rozměry tlumiče před zkrácením byly přesně takové jaké jsi nafotil, tak nechápu proč mi to dělalo takové problémy. Dokonce jsem před zkrácením tím násilným zavřením ohnul krček kulového čepu na horním kloubku, asi mám nějaké spešl auto. Jinak tlumič šel do černé barvy a původní kovové kloubky jsem po vyzkoušení vymněnil za plastové, mají stejný rozměr a jsou velmi podobné jako na pátých dveřích. Samozřejmě, že kapota se neotevře v takovém úhlu jako s drátěnou vzpěrou, ale na normální údržbu to stačí, prostě délka tohoto tlumiče to neumožňuje.

Jak jsi nechal ten pístek zkrátit? Taky řešíme podobný problém - vzpěra na 5. dveře Opel Astra je jaksi dlouhá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...