Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám takový problém. Mám OII RS r.v 2007 asi před měsícem mi ukradli navigaci Columbus. Tak jsem na netu koupil novou a šel do servisu aby mi ji tam dali. Jenže tam mi řekli že to nejde. Že je navigace vyrobená 2011 a nespolupracuje s mým autem. Nevíte někdo kde je problém, nebo neznáte někoho kdo by mi to zapojil. Předem moc dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, snad mi někdo poradí, při navigování a následném zastavení a vypnutí motoru se celá trasa vymaže a musím to zadávat znovu, nejde nějak nastavit, aby to zůstalo nějak uložené a já to nemusel při každé zastávce zadávat znovu ?

 

A ještě sháním někoho z Chomutova a okolí kdo by mi dokázal aktualizovat columbuse (fw + mapy) a nakódovat aby vše fungovalo. Zaplatím. Pište prosím do zpráv, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi mám prosbu,

 

koupil sem z bouračky Columbuse (vyroben 212), namontoval do své Fabie II (facelift 2010), funguje mi, ale nezobrazuje se na Maxidotu a nejdou na multifunkčním volantu přepínat písničky/stanice (jde jen hlasitost). Senzory a HF jedou bez problémů. Zřejmě je nutné nakódovat gateway. Dokázal by to tu někdo v Jižních Čechách?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

jsem tu nováčkem a rád bych radu. Ve své FL Octavii mr 2011 mám columbus
(už druhý po ukradení původního)a stalo se mi minulý týden za jízdy že
se nějak restartoval a na displeji se objevil malý bílý nápis něco o
firmwaru, nestihl jsem to napsat... pak se tvářilo vše stejně, zůstaly
stanice, domovská adresa i všechna nastavení, jen s tím, že je vše v
němčině!! v setupu se to změnit nedá, když chci dát češtinu, tak to chce
navigační DVD a pokud ho tam dám, tak se stejně nic neděje, jen ho to
načítá a pak jsem zase na začátku... Takže teď to mám v němčině a
potřebuji to změnit aspoň na angličtinu :-( Byl jsem tady v Prostějově u
nějakého pana Nerušila, ale říkal že něco takového ještě neviděl a že
si s tím neví rady...

Díky za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím 

 

potřeboval bych radu mam octavii II combi r.v 2005 a chtěl bych místo amundsen - columbus radio co vše bude třeba aby to fachalo tak jak má a bude to vůbec možné? Jde mi oto mám parkovaci senzory a na amundsen radiu se mi zobrazuje při couvání symbol auta na radiu a čárky jak daleko je překážka bude mi toto fungovat i na columbusu? Předem děkuji za odpověd :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím 

 

potřeboval bych radu mam octavii II combi r.v 2005 a chtěl bych místo amundsen - columbus radio co vše bude třeba aby to fachalo tak jak má a bude to vůbec možné? Jde mi oto mám parkovaci senzory a na amundsen radiu se mi zobrazuje při couvání symbol auta na radiu a čárky jak daleko je překážka bude mi toto fungovat i na columbusu? Předem děkuji za odpověd :)

Nutné vyměnit gateway, vyměnit RJ parkováků, předělat kabeláž,, nakodovat, do navi správný software

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hampejz

Hmm..., fungovať to môže, sehznat se to asi nedá. Teda ako dorábky na staršie autá asi nie.

Ono, aby to fungovalo, správne, musí byť niečo aj dodržané, a nie ako predstavy tých mudrlantov v diskusii pod tým príspevkom.

Aby to teda fungovalo, musia byť tie štyfty, na ktoré sa prichytáva ten pancierový kryt, chytené v nejakom ocelovom ráme za prístrojovku, najlepšie priamo v konzolách držiacich prístrojovku. A nie, ako mali predstavy mudrlanti, že si ich zašróbujú do prístrojovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz, čím to že mi columbus při vypnutém zapalování a delším stání (cca hodina a víc) nezačne přehrávat skladbu kde skončila, ale začne úplně od začátku. Např. písničku z SD karty si to pamatuje, ale začne jí přehrávat od znova. 

 

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim! Mel jsem stejny problem....

 

Moje konfigurace:

 

Address 19: CAN Gateway        Labels: 1K0-907-530.lbl
   Part No SW: 1K0 907 530 K    HW: 1K0 907 951
   Component: J533__Gateway   H04 0020  
   Revision:   H04 02    Serial number: 121106F2000693
   Coding: 7D3F074807001302
   Shop #: WSC 24601 260 102255
   VCID: 2F670D65BE066D1

 

Address 37: Navigation (J0506)       Labels: 1T0-035-680.clb
   Part No SW: 3T0 035 680 A    HW: 3T0 035 680 A
   Component: RNS-MID       H05 2684  
   Revision: AB001001    Serial number: SKZ6Z7J4351111
   Coding: 040004000401000200
   Shop #: WSC 27366 123 10485
   ASAM Dataset: ------------------------- ------
   VCID: 2E591061790C649

 

Na muj puvodni FW 2684 jsem aplikoval patch...

 

---------------------------

Skoda Columbus (RNS 510) Fix


Updates gateway to enable the display on the instrument cluster to
work, required when fitting a Skoda Columbus (Skoda branded RNS 510) to a
pre facelift Octavia A5 or any Volkswagen.


1xxx/2xxx firmware
Download: Location 1
Filename: 2760_sk_fix.rar
Size: 3.84mb

---------------------------

 

...po nemz se mi zpristupnilo Hlavni menu (dlouhym stiskem nektere sipky na prave pacce) pri zapnute navigaci. Nicmene netrvalo dlouho a auto jsem nenastartoval kvuli vybite baterce (diky stare gateway  rev. K). Nahral jsem tedy i dalsi patch...

 

---------------------------

CAN Bus fix for old gateways
(power drain issues)

 

Early build Volkswagen cars can experience a power drain issue after
upgrading to a RNS 510 running firmware 2660 or above, this fix can
avoid having to upgrade the CAN Bus gateway below.

 

Further information can be found in this post - Upgrading 2nd generation radios (RCD 300, RCD 500) to 3rd generation (RCD 210, RCD 310, RNS 310, RCD 510) power drain issue

 

Download: Location 1
Filename: 1200_gw_all.rar
Size: 3.84mb
(thanks to Josi for this fix)

---------------------------

 

...po nemz se zda byt vsechno v poradku - pristupne Hlavni menu a baterka se nevybiji. Nicmene kdyz v hlavnim menu zvolim polozku Audio, nejdou mi sipkama na prave pacce prepinat skladby/stanice radia (MF volant nemam)... Moje otazka zni, jestli existuje jeste nejaka dalsi uprava stavajiciho FW, ktera by mi tuto funkci zprovoznila? Nebo je omezeni na strane zastarale jednotky gateway?

 

Vyresilo by muj problem kompletni prehrani FW viz http://www.my-gti.com/1769/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-2680-2682-2684-2686-2688 s modifikaci uvedenou nize + oba patche, ktere jiz mam aplikovane?

 

---------------------------

Note! Skoda owners


  1. Extract files PQTABLE and SKTABLE from image (use magiciso or ultraiso). Files can be found from path: \VUCI\B101\RNSMIDEC\PROG
  2. Switch the filenames by just renaming SKTABLE to PQTABLE and vice versa
  3. Overwrite the renamed files back to image and save the image. Burn this image to DVD or CD.
  4. Load or reload the Firmware to your RNS-510 using the steps below.
  5. Voilá… buttons are back!

---------------------------

 

Diky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj, dnes se mě sekl columbus, rádio je funkční, jen u navi se při načítání zelená čára zastaví, řekněme 100%(zelená čára při prvotním zapnutí) a nic, to samé když zmáčknu media, se napíše - systém se aktivuje a také nic. Pustil jsem se teda do selektivní zjištění závady. Dlouze jsem podržel setup, to jestli něco nedozvím, nenačetl se z největší pravděpodobností hdd. Jenže proč, zničeho nic? Začal jsem s demontáží a následným rozebráním navi, šlo to docela v poho, ale myslel jsem že tam bude sata hdd a on je tam ata, navíc se mě zdá, že konektor pro datový kabel je jiný, no zklamaně jsem se pustil do zpětné montáže dem. dílů a jen tak zkusmo jsem nezapojil mechaniku dvd. Hodím to do auta a ono je vše funkční jak má (kromě dvd) jen se napíše chyba cd/dvd. No a konečně má prosba o pomoc, nevíte někdo kdo by měl tu mechaniku, chtěl bych si ji odzkoušet jestli nemám problém na desce. V paměti závad nic nebylo, to jen pro upřesnění

 

Takže jsem závadu odstranil, pořídil jsem si novou mechaniku, vyměnil ji a vše šlape jak má. pokud by jste se setkali s podobným problémem, tak cestu máte vyšlapanou

Editováno: , autor: jirmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...