Přejít na obsah

Minimalizace odcizení vozidla


starman

Doporučené příspěvky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka :)

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

+ (aspoň v době, kdy jsme měli Sherlocka na autech - 2000-2003) bylo ujednání, že pokud auto nenajdou, dostaneš refundaci v hodnotě pojištění - full, nebo aktual cena ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

+ (aspoň v době, kdy jsme měli Sherlocka na autech - 2000-2003) bylo ujednání, že pokud auto nenajdou, dostaneš refundaci v hodnotě pojištění - full, nebo aktual cena ;)

přesně tak jak píšeš a navíc slevu z pojistky.

Jablotron má taky něco takového a taky se službou dohledání, jinak Sherlock bez výhrad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka :)

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

já to neřešil paušální simkou... 46Kč (dph) x 12 = 552 kč..

mám twist simkartu... minimální roční dobití 200 kč.. s dph..

služba se jmenuje kde je...

a dá se provozovat na telefonech, co ji nepodporují

porozmýšlaj)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

jsi jak reklama... ti povím..

policie spolupracuje s operátory.. vybavení nemají, má ho operátor..

ty máš scherlocka že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

jsi jak reklama... ti povím..

policie spolupracuje s operátory.. vybavení nemají, má ho operátor..

ty máš scherlocka že?

tak to někdy vyzkoušejte a uvidíte ochotu hledat auto, zrovna tak jako hledat ukradené mobily, musíš mít u obojích (policie i operátora) známé, schválně to zkuste operátor sdělí kde se nachází SIM a to s nepřesností dost velkou a kdo tedy najde auto - policie - nemá lokátor a operátor do terénu nevyjede, jinak je mi jedno co máte v autě, zrovna tak jako vám je jedno co mám já, jen píšu co všechno u sherlocka je v ceně, jo a je kombinovaný přes GSM a satelit, takže přesnost jako u navigací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja proti sherloku nic nemam ale kdyz jsem hledal jak auto ochranit tam mi prisel dost drahej. Auto mam na hlidanym parkovisti (policie i kdyz mestka je kousek) a nebo hodne blizko toho kde jsem. Ja ten GSM mam spis na to kdyz tam nekdo vleze neopravnene tak mi to vola coz mi staci k tomu aby jsem s tim este neco udelal nez zacnu hledat kde by se mohlo nachazet auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja proti sherloku nic nemam ale kdyz jsem hledal jak auto ochranit tam mi prisel dost drahej. Auto mam na hlidanym parkovisti (policie i kdyz mestka je kousek) a nebo hodne blizko toho kde jsem. Ja ten GSM mam spis na to kdyz tam nekdo vleze neopravnene tak mi to vola coz mi staci k tomu aby jsem s tim este neco udelal nez zacnu hledat kde by se mohlo nachazet auto.

já nemám nic proti jednomu ani druhému, jasně sherlock je drahej, ale proč, protože to je i se službou a dost podstatnou slevou z pojistky a rozumím, že si ho nebude nikdo asi dávat do auta za 300K ale spíš od 800K výše a navíc má 100% pokrytí v cizině, se SIMkou jsi 30km za hranicema v řiti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm se simkou od t-mobilu jako partnera(za 39 mesicne nemusim dobijet) a zapnutou funkci 'kde jsem' by melo stacit  na pribliznou lokalizaci auta. Myslim si ze je to jednoducha nahrada za sherloka  :) 

Jinak mam taky vypiskovany vin a construct tak snad tato kombinace pomuze.

až na to, že když budeš auto nahánět, tak budeš sám, těžko ti po tom půjde policie s jejich aktivitou nebo zrovna nebude nikdo a už vúbec nemají vybavení tvé auto sledovat - dost problémů, u scherlocka ti auto přivezou oni a nemusíš nic řešit, mají výbavu, která je dovede až k autu a navíc spolupracují s lidmi, kteří jsou schopni zloděje těžce spacifikovat

jsi jak reklama... ti povím..

policie spolupracuje s operátory.. vybavení nemají, má ho operátor..

ty máš scherlocka že?

tak to někdy vyzkoušejte a uvidíte ochotu hledat auto, zrovna tak jako hledat ukradené mobily, musíš mít u obojích (policie i operátora) známé, schválně to zkuste operátor sdělí kde se nachází SIM a to s nepřesností dost velkou a kdo tedy najde auto - policie - nemá lokátor a operátor do terénu nevyjede, jinak je mi jedno co máte v autě, zrovna tak jako vám je jedno co mám já, jen píšu co všechno u sherlocka je v ceně, jo a je kombinovaný přes GSM a satelit, takže přesnost jako u navigací

souhlasím, :)

doufám že jsem tě neurazil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jakr. Proč by měl být 30 km za hranicemi v řiti, když má paušál. U paušálu je ze zahraničí přímé volání a když máš číslo ve formátu +420..... tak by neměl být žádný problém v tom aby tě alarm prozvonil, nebo poslal SMS. U klasické dobíjecí simky je ze zahraničí zpětné volání a to je jasné, že je to na prd. Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jakr. Proč by měl být 30 km za hranicemi v řiti, když má paušál. U paušálu je ze zahraničí přímé volání a když máš číslo ve formátu +420..... tak by neměl být žádný problém v tom aby tě alarm prozvonil, nebo poslal SMS. U klasické dobíjecí simky je ze zahraničí zpětné volání a to je jasné, že je to na prd. Čus

a jak se budeš dohadovat se zahraničním operátorem, aby ti lokalizovali auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je problém v tom, jestli se nacházíš někde poblíž hranic. Jestli jsi někde cca 50km od hranic, auto najdeš dřív nebo aspoň uvidíš, jakým směrem se pohybuje a můžeš upozornit celníky (zatím je ještě máme).

V zahraničí už ti bude služba "Kde jsem..." na prd. Sám jsem takto hlídal zaměstnance a vím, že je to celkem slušně použitelné. V Praze, Brně atd. s přesností ulice (cca 100-200m). A na tu "dálku" už auto uvidíš. Osobně bych doporučoval do auta SIM s paušálním tarifem (Partner od t-mobile). Předplacené SIM a SIM Slyším Vás nebo jak se to jmenuje (Vodafone) bych nedoporučoval. V případě přetížení sítě má SIM s paušálním tarifem přednost před kartičkou.

Otázka: je dnes ještě přetížená síť?

R.

edit: přikládám obrázek toho, jak služba Kde je... od t-mobile funguje. Červené kolečo je místo kde našel mé auto t-mobile, zelené je jeho skutečná poloha.

post-9-1174829915_thumb.jpg

Editováno: , autor: Zekon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je problém v tom, jestli se nacházíš někde poblíž hranic. Jestli jsi někde cca 50km od hranic, auto najdeš dřív nebo aspoň uvidíš, jakým směrem se pohybuje a můžeš upozornit celníky (zatím je ještě máme).

V zahraničí už ti bude služba "Kde jsem..." na prd. Sám jsem takto hlídal zaměstnance a vím, že je to celkem slušně použitelné. V Praze, Brně atd. s přesností ulice (cca 100-200m). A na tu "dálku" už auto uvidíš. Osobně bych doporučoval do auta SIM s paušálním tarifem (Partner od t-mobile). Předplacené SIM a SIM Slyším Vás nebo jak se to jmenuje (Vodafone) bych nedoporučoval. V případě přetížení sítě má SIM s paušálním tarifem přednost před kartičkou.

Otázka: je dnes ještě přetížená síť? 

R.

edit: přikládám obrázek toho, jak služba Kde je... od t-mobile funguje. Červené kolečo je místo kde našel mé auto t-mobile, zelené je jeho skutečná poloha.

zajimavé,

twist si mohu hodit pod sebe není problém...

mám dotaz...

tu stránku co vidíme... k ní jsi došel jakým způsobem...

tu která ti ukáže mapu...

t-zones/informace/kde je...

asi jsem to našel)

dík

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidávám...

Služba je dostupná na celém území České republiky, které je pokryté signálem sítě T-Mobile, včetně vnitřních částí budov (narozdíl od systémů GPS, které vyžadují otevřené prostranství).

Novinka - v roamingu služba umožňuje nalezení státu a sítě, v níž je hledaná SIM karta přihlášena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

starman: koukám, že už jsi to našel. Mapku s polohou můžeš zjistit i na telefonu, který podporuje wap a má barevný displej. Na ostatních telefonech pomocí SMS. Možností je dost. Jak už jsem psal, já takto "hlídal" zaměstnance když jsem byl na služební cestě ve Francii :p . Se pak divili, že jim volám, jak to, že nejsou na stavbě lol .

R.

ps: když budeš chtít, hodím sem screen z telefonu Nokia N70

Editováno: , autor: Zekon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

starman: koukám, že už jsi to našel. Mapku s polohou můžeš zjistit i na telefonu, který podporuje wap a má barevný displej. Na ostatních telefonech pomocí SMS. Možností je dost. Jak už jsem psal, já takto "hlídal" zaměstnance když jsem byl na služební cestě ve Francii :p . Se pak divili, že jim volám, jak to, že nejsou na stavbě lol .

R.

ps: když budeš chtít, hodím sem screen z telefonu Nokia N70

na stavbě)) tak to máme něco společného...

hm, mám nokii 6230, to by šlo myslím, ne? možná ne, má menší displej

hod sem screenshot) dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Parkuju svojeho miláčka v Praze na ulici, takže mam docela bobky...pojistka je samozřejmostí, ale už mi auto šlohli tak vim, jaky je to martyrium než přijdou prachy (a člověk se strachuje kolik mu pojišťovna milostivě zaplatí). Na defend locka sem se vybod, to obejdou, ale hodil jsem tam tajnej spínač s magnetkem (takže se nikde nic nepřepíná) a hlavně sem si voleptal okna - sem šátral pátral na netu a narazil sem na www.vinprotect.cz, kde to maj za bezvadnou cenu a všechno bylo v pohode. Kdyz uz nic jinyho, tak to ty smetaky odradi.

Mikrotečky jsou fajn, ale kolik lidi ma to čtecí zařízení? asi moc ne, takze to pak někdo tězko zkontroluje a snaha pak prijde tak trošku vniveč. Leptání je mnohem levnější a je jasně vidět, ze na tom autě je, takže na zloděje čeká potencionální prů**r při přeprodeji auta lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...