Přejít na obsah

Výměna nárazníků za RS nárazníky


Marios

Doporučené příspěvky

Čaute

Přemýšlím, že si koupím od Alesia přední a zadní RS nárazník na liftback O2 a chci se zeptat, zda z vás už někdo takovouto výměnu udělal a jestli s tím byli nějaké komplikace při montáži. Hlavně usazení a zapojení předních mlhovek. Zadní nárazník asi tak problémový nebude předpokládám... Na jak dlouho ta výměna časově vyjde asi? Nechal bych si to udělat v servisu, sám do toho rejpat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to tam cca 2 tyden.zazim pouze predek daval jsem to na kombi.Vcetne ostriku svetel,senzoru hladiny kapaliny v nadobce na ostriky a parkovaciho asistenta.Mlhovky na RS maji jiny konektor je zapotreby ten stary odstrihnout a napinivat novy do noveho konektoru.Vse mi delali ve Skoda servisu, par hodin mi dovolili u toho pokukovat tak se klidne ptej.Jinak srouby jsou stejn a sedi super pokusim se to nafotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nafoť..jen mezi náma, na tuhle byrvu bych mohl zírat hodiny..takže stopro rád juknu. Jinak můj postřeh z předního nárazníku..jen je potřeba všechno hlídat, protože pak musí sednout světla, kapota vpředu a tak..a na těch všech spárách je čertovsky vidět, když něco někde uteče..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už mám asi rok naopak zase ten zadní. Tam problém opravdu není. Jen bych doporučoval, než se k tý výměně rozhodneš, podívat se do Etky, co všechno vlastně budeš muset vyměnit. Ono to totiž vypadá hezky, když tady někdo prodává nárazník třeba za 3 t., ale koupíš ho a pak teprve zjistíš, že vlastně protřebuješ ještě spoustu jiných věcí. Mě třeba ten zadní s lakem vyšel skoro na 8 t. bez DPH. A přední, ten je úplně šílenej. Když budeš chtít zprovoznit ostřiky, deset ti na to stačit nebude. A neutěšuj se tím, že prodáš ty starý a tak se ti něco vrátí zpátky. Neprodáš je, protože to nikdo nechce. Je toho všude 3 prdele. To je radši nech ve sklepě, kdyby náhodou někdy nějakej štouchanec a pak je prodej i s autem. Co se montáže týká, taky jsem to nechal dělat v servisu, protože jsem levej, jak šavle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to tam cca 2 tyden.zazim pouze predek daval jsem to na kombi.Vcetne ostriku svetel,senzoru hladiny kapaliny v nadobce na ostriky a parkovaciho asistenta.Mlhovky na RS maji jiny konektor je zapotreby ten stary odstrihnout a napinivat novy do noveho konektoru.Vse mi delali ve Skoda servisu, par hodin mi dovolili u toho pokukovat tak se klidne ptej.Jinak srouby jsou stejn a sedi super pokusim se to nafotit.

kolik tě to celý stálo a jak jsi dal dohromady ty ostřiky ? Koupil jsi to i s nádobkou u dealera nebo jak ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostřiky tam nechci dávat, mám auto bez ostřiku světel, ale nejsem si jistý tím zda se ty přední nárazníky nedelej jen s ostřiky, protože RS má standartně ostřik světel... Pokud by ten nárazník byl pouze s otvory s ostřiky, tak to asi padá, pač bych nechtěl mít pod světlamaa díru na ostřikovače :-) Nevíte zda teda se děla i bez ostřikovaču ten nárazník? Jinak chci ho koupit od Alesia a tak tam snad je jistota, že vše potřebné k uchycení bude k nárazníku dodáno. Popravdě jsem si myslel, že výměna předního nárazníku nebude zas tak složitá, řikal jsem si, že je potřeba ho jen odšroubovat, odmontovat mlhovky, namontovat nové kulaté mlhovky (tu jsem viděl jediný problém s jejich tvarem, že jsou jiné než standartní a tudíž jejich uchycení v nárazníku, jinak na jiné konektory jsem ani nepomyslel, jak píše Harley) a nakonec přišroubovat těma stejnýma šroubama kterýma byl uchycen standartní nárazník ten nový RS nárazník. Zadní spojler jsem myslel, že bude stačit pouze odšroubovat a přišroubovat novej.

Harley určitě to nafoť, jsem zvědaví, ty máš červenou Flamenco metlu a ta se nedělá na RS, tak si to musel asi nechat nalakovat co? Já doufám, že u Alesia koupím už rovnou červený Corida RS nárazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jist, ale protože RS je dodávaná standardně s xenonama, tak se nejspíš nárazník bez ostřiků vůbec nedělá. Ale v tom případě tam dej tu plastovou krytku, která se nadzvedává při ostřiku a prostě jí jen přilep. Bude to vypadat, jako origo. Já ty krytky minulý týden taky kupoval, ale já koupil držák mlhovek už i s ostřikovačema, do kterých se ta krytka nacvakne. A co se týká toho Alesia, tak nechci mluvit za něj, ale většinou jsou tady prodávaný nárazníky úplně holý, tak se ho radši předem zeptej, co ti k tomu všechno dá, abys nebyl ve finále nepříjemně překvapenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to tam cca 2 tyden.zazim pouze predek daval jsem to na kombi.Vcetne ostriku svetel,senzoru hladiny kapaliny v nadobce na ostriky a parkovaciho asistenta.Mlhovky na RS maji jiny konektor je zapotreby ten stary odstrihnout a napinivat novy do noveho konektoru.Vse mi delali ve Skoda servisu, par hodin mi dovolili u toho pokukovat tak se klidne ptej.Jinak srouby jsou stejn a sedi super pokusim se to nafotit.

kolik tě to celý stálo a jak jsi dal dohromady ty ostřiky ? Koupil jsi to i s nádobkou u dealera nebo jak ?

Vzhledem k tomu ze jsem v zime boural a menili mi nadobku na vodu pro ostriky za novou ktera ma i pripravu na ostriky svetel a cidlo hladiny tak jsem si akorat sehnal od BadyS z fora na bazaru mlhovky i s ostrikama a zbytek nechal ve Skoda servisu dodelat.Jeste nemam fakturu presnou ale cena vcetne lakovani narazniku ,montaze ,plus montaze park.asistenta i toho cidla hladiny a natahovani vsech dratu ,vcetne tazneho zarizeni ,montaze tazneho a bocnich RS list a Xenonu plus nastaveni pres VAG atd. cca 15000kc.Az bude faktura muzu napsat i presne kolik za co jenze jsem pospichal a auto bylo na posledni chvili hotove tak jsem dal zalohu a pristi tyden to jedu doresit.

Tady foto nejake...

post-59-1173282267_thumb.jpg

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jist, ale protože RS je dodávaná standardně s xenonama, tak se nejspíš nárazník bez ostřiků vůbec nedělá. Ale v tom případě tam dej tu plastovou krytku, která se nadzvedává při ostřiku a prostě jí jen přilep. Bude to vypadat, jako origo. Já ty krytky minulý týden taky kupoval, ale já koupil držák mlhovek už i s ostřikovačema, do kterých se ta krytka nacvakne. A co se týká toho Alesia, tak nechci mluvit za něj, ale většinou jsou tady prodávaný nárazníky úplně holý, tak se ho radši předem zeptej, co ti k tomu všechno dá, abys nebyl ve finále nepříjemně překvapenej.

Nevím jak u Okiny, ale u Fabie v RS nárazníku, i když každá RS pro český trh je s xenony, tedy i ostřikovači, díry nejsou, dodělávají se dodatečně, podobně jako díra v zadním nárazníku na tažné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to tam cca 2 tyden.zazim pouze predek daval jsem to na kombi.Vcetne ostriku svetel,senzoru hladiny kapaliny v nadobce na ostriky a parkovaciho asistenta.Mlhovky na RS maji jiny konektor je zapotreby ten stary odstrihnout a napinivat novy do noveho konektoru.Vse mi delali ve Skoda servisu, par hodin mi dovolili u toho pokukovat tak se klidne ptej.Jinak srouby jsou stejn a sedi super pokusim se to nafotit.

kolik tě to celý stálo a jak jsi dal dohromady ty ostřiky ? Koupil jsi to i s nádobkou u dealera nebo jak ?

Vzhledem k tomu ze jsem v zime boural a menili mi nadobku na vodu pro ostriky za novou ktera ma i pripravu na ostriky svetel a cidlo hladiny tak jsem si akorat sehnal od BadyS z fora na bazaru mlhovky i s ostrikama a zbytek nechal ve Skoda servisu dodelat.Jeste nemam fakturu presnou ale cena vcetne lakovani narazniku ,montaze ,plus montaze park.asistenta i toho cidla hladiny a natahovani vsech dratu ,vcetne tazneho zarizeni ,montaze tazneho a bocnich RS list a Xenonu plus nastaveni pres VAG atd. cca 15000kc.Az bude faktura muzu napsat i presne kolik za co jenze jsem pospichal a auto bylo na posledni chvili hotove tak jsem dal zalohu a pristi tyden to jedu doresit.

Tady foto nejake...

je to krasavice, to je jasný..gratuluju -_-

Jinak já už mám taky tažný..od soboty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Čaute

Přemýšlím, že si koupím od Alesia přední a zadní RS nárazník na liftback O2 a chci se zeptat, zda z vás už někdo takovouto výměnu udělal a jestli s tím byli nějaké komplikace při montáži. Hlavně usazení a zapojení předních mlhovek. Zadní nárazník asi tak problémový nebude předpokládám... Na jak dlouho ta výměna časově vyjde asi? Nechal bych si to udělat v servisu, sám do toho rejpat nebudu.

Ahoj.Dnes jsem si přivezl auto ze servisu ve kterém jsem nechal vyměnit dvojkovy nárazniky za RS narazniky a musim řict,že to byla pakárna! To neni tak jednoduchy jak se zdá na první pohled.Musiš dokupovat pár dilu na předni a zadni náraznik RS ale výsledek stoji za to.Zitra sem dám fotečky.

Editováno: , autor: Romariooo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jist, ale protože RS je dodávaná standardně s xenonama, tak se nejspíš nárazník bez ostřiků vůbec nedělá. Ale v tom případě tam dej tu plastovou krytku, která se nadzvedává při ostřiku a prostě jí jen přilep. Bude to vypadat, jako origo. Já ty krytky minulý týden taky kupoval, ale já koupil držák mlhovek už i s ostřikovačema, do kterých se ta krytka nacvakne. A co se týká toho Alesia, tak nechci mluvit za něj, ale většinou jsou tady prodávaný nárazníky úplně holý, tak se ho radši předem zeptej, co ti k tomu všechno dá, abys nebyl ve finále nepříjemně překvapenej.

To je nesmysl co pišeš.Přední RS náraznik má připravu pro ostřiky a nemusiš je vubec použit.To je něco podobného jako na parkovaci senzory-taky tam je udělaná příprava a nemuseji tam být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Jak na to zírám a čtu, asi jste nikdo neměnil přední nárazník za RS doma co? Myslím, že na tom nic není a ty nehorázný sumy ve škodovce teda nehodlám podstoupit.

Nárazník jsem měl od bratra, který boural a nárazník byl jen trošku prasklý zespodu, mlhovky a držáky jsem sehnal na fóru za dobrý peníze, zítra mi má kámoš ještě přinést ty konektory na mlhovky. Zítra také vzu na lak a bude připravenej k montáži. Díry na ostřikovače jsem musel vyřezat, ty na něm, i když to je RS nárazník, nebyly.

Ale tak by mě zajímalo trošku, protože jsem ho zkoušel už napasovat, zda-li se nemusí ještě upravovat ta spodní výztuha pod nárazníkem. Jelikož ty držáky mlhovek jsou dost velký, myslím že bude chtít tak o 4 cm zleva a 2 cm zprava zkrátit. Nemáte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci vyměnit přední i zadní nárazník za RS. Jsem z Ostravy, tak nevím kde jinde, než v orginál servisu Heller se dají koupit. Nevím ani za kolik, neporadili byste mi nějaký odkaz, kde bych se podíval jaké jsou ceny? Zadní nárazník mám škrtlý, tak bych místo opravy z havarijního pojištění nechal nastříkat tem RSový. Mám to koupit někde jinde než u Hellera? Nevím ale kde. Nebo to mám nechat udělat v Helleru, protože mám strach, že by mi to nesedělo a musel bych pak něco dokupovat. Auto mám v záruce, tak bych do něho nerad neodborně zasahoval. Moc v tom neumím chodit, tak ani nevím, zda li to píšu do správné rubriky. Mohli byste mi prosím poradit? Můj email je eva.laskovska@seznam.cz

Děkuji Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci vyměnit přední i zadní nárazník za RS. Jsem z Ostravy, tak nevím kde jinde, než v orginál servisu Heller se dají koupit. Nevím ani za kolik, neporadili byste mi nějaký odkaz, kde bych se podíval jaké jsou ceny? Zadní nárazník mám škrtlý, tak bych místo opravy z havarijního pojištění nechal nastříkat tem RSový. Mám to koupit někde jinde než u Hellera? Nevím ale kde. Nebo to mám nechat udělat v Helleru, protože mám strach, že by mi to nesedělo a musel bych pak něco dokupovat. Auto mám v záruce, tak bych do něho nerad neodborně zasahoval. Moc v tom neumím chodit, tak ani nevím, zda li to píšu do správné rubriky. Mohli byste mi prosím poradit? Můj email je eva.laskovska@seznam.cz

Děkuji Zdeněk

Doufám že ti to pomůže : http://auto.asp2.cz/octavia-2-exterier.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuji, na odkaz jsem koukal. A to jsou stránky přímo od škodovky? Je to všecko koplet, s mlhovka i to co je potřeba k montáži. A máš s tím nějaké zkušenosti\? Ja sem nechával montovat tažné a křídlo z Rs a zatím sem to vše kupoval u Hellera. Nerad bych, když to dám do autorizovaného servisu, aby mi pak řekli, že mi tam něco chybí.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuji, na odkaz jsem koukal. A to jsou stránky přímo od škodovky? Je to všecko koplet, s mlhovka i to co je potřeba k montáži. A máš s tím nějaké zkušenosti\? Ja sem nechával montovat tažné a křídlo z Rs a zatím sem to vše kupoval u Hellera. Nerad bych, když to dám do autorizovaného servisu, aby mi pak řekli, že mi tam něco chybí.

Díky

Tak to ti přesně neporadím . Napiš Allesiovi a on ti řekne co potřebuješ za díly a i sežene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmysl co pišeš.Přední RS náraznik má připravu pro ostřiky a nemusiš je vubec použit.To je něco podobného jako na parkovaci senzory-taky tam je udělaná příprava a nemuseji tam být.

sice jsem si týhle poznámky od Romea všimnul až dneska, ale odpovím na to : A o čem píšu, ty kubo ? Pokud se jedná skutečně o RS nárazník a ne jen o nějakou modifikaci s kulatýma mlhovkama, MUSÍ mít otvory (pro tebe přípravu) pro ostřikovače. Použít je sice nemusíš a já je ani zapojený nemám, ale i tak je třeba nějak tam krytky ostřikovačů připevnit. (pokud teda nechceš jezdit s těma dírama) K tomu máš dvě možnosti : buď to nějak přilepit na tvrdo nebo zacvaknout do tělesa ostřikovače, kam správně patří. Vlastní ostřikovač je spolu s mlhovkou na jednom držáku. Jestli znáš nějakou třetí možnost, jak tam tu krytku připevnit, rád se poučím.

Zdeno77 : RS nárazníky se dají koupit jak od Alesia, tak na místním bazaru. Vyskytují se tu za hodně dobrý peníze a velmi často. Dokonce je občas prodává někdo i kompletní. Abys zjistil, co všechno k nim při výměně vlastně potřebuješ, je nejlepší zajít k prodejci Škoda a požádat ho o výpis dílů z ETKY, a to jak na normální, tak na RS nárazník. Porovnáním jednotlivých položek a čísel dílů pak zjistíš, v čem se co liší. Rovněž si tam nech vypsat ceny za jednotlivý díly a budeš mít jasno.

A jinak stránky Alesia jsou jeho soukromý osoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...