Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
rominator33

Sklopení zadních sedadel

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Stal jsem se majitelem Škoda Octavia Combi, r. 2002. Když jsem chtěl připnout pro malou do zadu dětskou sedačku, tak jsem zjistil, že bezp. pás je nějak zašprajcován za sedadlem a tím pídem nejde vytáhnout . Zkoušel jsem sklopit zadní sedadlo povytažením páčky ale nejde to, taktéž mi to nejde sklopit ani na druhé straně. Můžete mi prosím někdo poradit. Díky moc -_-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Musíš ten čudl vytáhnout opravdu hodně...a třeba tlačit do opěradla, aby to tam ten mechanismus povolilo a potom sklopit...

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To jsem zkoušel a opravdu to nejde. Na té jedné straně jsem to povytáhl hodně ale sedadlo sklopit nešlo. Druhá strana se mi nepodařila pořádně vytáhnout, více to nešlo, nechtěl jsem to ulomit. Drbal jsem se s tím půl hodiny ale fakt to nejde. :huh:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hm, tak to je divný...že by tam bylo někde urvaný táhlo...? Ale že obě strany...?

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to ještě tak jak jsi říkal, jejprve jsem zatlačil do sedačky a nakonec na jedna povolila. Ale ta druhá kde je šprajclý ten konec pásu nejde ani za boha povolit, ale když ten čudl vytahuji- jde dobře nahoru a cvaká to v něm ale sedačkou ani nehnu. Tak nevím :o

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli tam není někde ten pás narvanej, tak že to nejde, co nejde silou, musí jít ještě větší silou, víc ti neporadím...

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky moc za radu. Je tam narvaná ta koncovka pásu. Zkusím vzít na pomoc ještě někoho a budeme tahat jako v té pohádce o řepě. Měj se -_-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak se povedlo měl jsi pravdu. Ten pás tam byl zaklíněn, musel jsem ho silou vyškubnout a potom šly sedačky sklopit hladce. Díky čus -_-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dá se samostatně sehnat vodítko táhla zajišťovacího mechanizmu opěradla zadních sedadel /pravá strana/ a jaké je číslo dílu? Díky.post-19448-0-77429100-1301423700_thumb.j

Editováno na last.train

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bude to ono?

post-57881-0-94312600-1301460528_thumb.j

Zajímavé je, že pro starší modely se to jmenuje "vodítko táhla" a na novější "rozeta" :) .

Nicméně to starší má číslo 1J0 885 939 A. Novější na obrázku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se