Přejít na obsah

Kto tu je bajker


houmr

Doporučené příspěvky

chlapi, ja jsem z toho zmeteny, kdyz budu mit zapleteny, tak nemusim mit dusi a budu mit jen plast? nejak to nemuzu v ty hlave poskladat :feve: ja jsem myslel, ze i obycejny rafky byvaji zvojeny

Pro tebe jako klasickeho uzivatele rozdil mezi zapletenyma apod neznamena nic. To co psal kolega je blbost toho se nevsimej. Jak pise "o rafcich s dutinou" tu ma jiz kazdy lepsi rafekt zduvodu celkove pevnosti, aby si pri narazech nezbortila stavba. Kdyby jsi nechtel pouzivat dusi, tak by sis musel poridit rafek (kola) s oznacenim systemu UST.

Ja bych sahl po te drazsi variante, ale napred bych poslal dotaz, jestli maji ty zapletene sety naboje s prumyslovymi lozisky.

K popisu tech naboju - jsou 2 systemy : - konusove loziska (plne rozebratelna) - prumyslova (nerozebratelna) . Konusy jsou o neco nachylnejsi k udrzbe, nejsou tak utesnene jako prumysl. Ja jsem si napr. jeste prumysl vymenil za keramiky, to je uz ale zase jina debata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu jeste pridam par fotecek. Prvni varka je z pruzkumne vyjizdky asi pred mesicem smer z Prasive na Kotar. Foto jen ze zacatku, dale jiz nebyla chut fotit. Bylo dost snehu. A druha varka je ze soboty Slavic - Mala polom - Bíly kříž - Visalaje. Celkem prujezdna, ale bahno a ve stinech je snich pod kterym tecou male "potučky". :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martikk: Jestli jsi prodejce, tak jsem zatim slysel nejvetsi kravinu. :smich: Zapletene kola znamenaji, ze je zapletou v tovarne. Dutina je u rafku jiz samozrejmost . Znamena to ze rafek ma 2 vrstvy (tedy dvouvrstvy, zesileny). Verze pro plaste bez duse se nazyva UST. Da se to z klasickych rafku taky udelat, ale muse se pouzit specialni paska na utesneni a dat na to dany ventilek + plast.

Priklad, mavic crossride jsou zapletena kola. A je u nich uvedeno, ze jsou pouzitelne pro system UST???? :smich:

http://www.kupkolo.cz/produkty/Zapletena-k...6-der_2145.html

Tak promiň měl jsem špatný informace, beru vše zpět :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau borci potrebujem nejaku drobnu radu teda utvrdenie v mojom nazore. rozhodujem sa medzi superior xp 930 a cube reaction k 18 ( u oboch cena cca rovnaka ) ide mi o vyjadrenie porovnanie komponentov, celku a pripadne nejake infk uvitam takze akakolvek rada padne na osoh.

p.s.: uz ma boli hlava a neviem sa rozhodnut tak pomozte.

http://www.superior.cz/cz/kolekce-2009/mtb...ike.html?id=159

http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/REACTI...0634_.htm#anker

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz bych za tu cenu bral asi full. Ale kazdy ma jiny nazor.

Reknu to tak. Vybral sis uplne dve rozdilne kola, ikdyz se nezda. Na kole Cube je vybrana vidlice Fox. Na BF sis jiz asi precetl, ze je o neco nakladnejsi servis. Poslal bych ji pak na upravu k T-T, aby ji doladil. Kdyz jsem zacal Cube tak tu zustanu. Skladba komponentu shimano je bezproblemova. Brzdy i zapletene sety, viz v predeslem prizpevku.

Na druhe strane je superior. Vidlice R7, obecne jsem nemel moc dobrych zkusenosti s manitou, ale kdyz uz konecne presly z vyroby z Taiwanu zpet do USA a zamerili se jiz jen na vyssi modely, tak po projeti Manitou R7 Super Air jsem cumel, ze i pod naporem 180 kotouc, 90kg a na 30 nohach bylo jen minimalni krouceni. S urovni sli opravdu nahoru. Zase je tu velky konkurent Sram. A zapletene kola FULCRUM. Ktomu brzdy hayes, ktery patri mezi prvni prubojniky hydraulikami. 2x jsem je odvzdusnoval a prace byla pohodicka. Brzdny ucinek je dobry, jen nevim jestli jsi mel moznost jet Avid 7 tak chod je o krapek houbovitejsi. Zkoro srovnatelny.

Jsou to opravdu jina kola. Hlavni rozdil u vidlic. Jestli preferujes komfort a nevadily by ti vetsi naklady na servis, sel bych do Cube s fox. Superior ma zase lehci vidlici, ale myslim si ze par gramu asi nepoznas. Je to o tom jakou preferujes znacku. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral CUBE. Lepší vidla(pro mě hodně důležitá záležitost). Manitou mě osobně nebere. Cube má super design, pro mne lepší geometrie. Co se týká dalších komponentů, tak dle mého názoru je to věc vkusu a co ti sedí, ale jak Shimano, tak Sram ti budou šlapat bezproblémů. Zbytek neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diki za nazory, prezradim ze uz je rozhodnute, vybral som superior xp 930, cube sa mi vobec nepacili brzdy ( formula oro k 18 ) nehovorim ze byvavenie xt bolo zle radenie super ale ked som skusil sram X.0 to je fofr. na supe mi prisli hayes stroker trail pekne plynuly chod ( prijemne brzdy )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: na cube acid mas brzdy hayes streker ryde su v pohode akurat packa nema taky lahky chod, skus niekedy ak mas moznost hayes stroker trail to je krasny plynuly mäkky chod. proti hayesom nemam nic.

vinca: co sa mi nepacilo na formulach oro k 18, packa celkom pekny chod ale ich ucinok nic moc, berem ze nie su zajazdene ale aby to vydavalo vselijake zvukypri brzdeni vyslovene suchajuc a to vobec nebrzdilo aj ked som sa snazil tie brzdy rozpohybovat tak nic. fakt slabota podla mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, chci se zeptat, je potřeba nějak pravidelně, třeba jednou za rok, promazávat a čistit ložiska, náboje, hlavové a středové složení atd.??

kolo není provozované v nějakých extrémních podmínkách, spíše rekreačnější, nájezd 800 km za sezónu

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som sa aj ja po XXX.....rokoch znova stal bikerom aj ja :) . No mňa to ťahá viac na cestu ako do terénu. Oprašil som staručký cajkel a vyrazil. No vietor je sviňa, dal mi riadne zabrať alebo žeby to boli tie vyfajčené cigarety? lol Dúfam,že ma to skoro neopustí ;) !?Tu je nejaké foto aby ste mi verili :p

post-1954-1240738940_thumb.jpg

post-1954-1240739102_thumb.jpg

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...