Přejít na obsah

(OI) Výměna stahovačky


Doporučené příspěvky

ze staré stahovačky ještě na skle vespod zůstala objímka uchycení okna, to jde stáhnout dolů rukou montážními otvory a objímka se povolí též dvěma montážními otvory, okno se opět vrátí zpět nahoru a může se namontovat zpět nová (opravená) stahovačka zpět na své místo, dotáhneme šrouby připojíme svorkovnici a připojíme na chvíli tlačítko ovládání okna, sjedeme si oknem k montážním otvorům a dotáhneme objímku uchycení okna a mechanismus odzkoušíme.....

post-3282-1177093617_thumb.jpg

post-3282-1177093639_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

prosil bych autora o male doplneni

1) madlo se sundava po podebrani sroubovakem jako na obrazku, ale POZOR, hrotem musite zajet maximalne 2mm do hloubky - jinak podeberete i spodni cast madla, ktera je chycena do dveri a budete se to snazit pul hodiny pacit jako ja :)) Jo, kdo to dela podruhy, pro toho uz to je jasny...

2) dva obvodove torx sroubky nejsou na spodni casti dveri zespod (jak by clovek cekal), ale zboku (cili zevnitr auta). Takze je neprehlidnete a nemusite pak spodni cast kryciho plastu vysouvat smerem dolu jako ja (a podle fotky i autor clanku)

--------------------

tot zatim vse. Mam rozbitou stahovacku na PZ dverich. Praskla, krupla a sklo neslo dovrit. Pak po ceste zaclo postupne zajizdet dolu. Nastesti mam v kufru lepici pasku, tak jsem ho rucne "zatahnul" a prilepil. Druhy stesti bylo, ze jsem si moc nehral s motorkem, cili jsem sice mel lanko trochu zamotany, ale za pomoci hrubeho nasili a popojizdeni motorkem nahoru a dolu se mi ho povedlo rozmotat.

Zkusim objednat drzak skla (LINETA SKLA ZADNI PRAVA pro vozy Octavia 1U0 839 198 - 240Kc) a plastovej "jezdec" (PLASTOVY VODICI DIL SPOUSTECE OKEN pro vozy Octavia predni levy/zadni prav 1U0 837 583 - 33Kc) a vymenit to. (http://www.skoda-dily.cz) Doufam ze ten jezdec sezenu spravnej, ruzni prodejci i verze ETKY se nemuzou dohodnout co je levej a co pravej.

Puvodne jsem chtel "jezdec" vyrobit kovovej a vecnej - nebyl by to zas takovej problem - ale pokud je novej za 33 korun, tak to nema cenu... i kdyz pokud ta plastova mrcha praskne, mozna by se mohlo rozbit sklo az spadne na dno dveri - stalo se to uz nekomu, nebo to vzdycky vydrzi???

Diky.

Editováno: , autor: Mr.Mira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tohle jsem řešil již někdy v roce 2001 na své první OC I (97). Dcera tehdy práskla se zadními dveřni tak, až sklo zajelo úplně dolů. Takže jsem koupil plastový jezdec na facelift a držák skla taktéž na facelift. Ještě bych doplnil, že je možné koupit jiné utěsnění dveří, tj. ne igelit ale z takové tmavé pěnové hmoty za asi 300kč. Mě se velmi osvědčilo, zvuk zavírání dveří a odhlučnění interiéru je výrazně lepší.

Perlička na závěr: asi za půl roku za mnou přijel chlap, že ho posílají ze Škodovky, abych mu poradil, jak opravit stahovačku v zadních dveřích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tohle jsem řešil již někdy v roce 2001 na své první OC I (97). Dcera tehdy práskla se zadními dveřni tak, až sklo zajelo úplně dolů. Takže jsem koupil plastový jezdec na facelift a držák skla taktéž na facelift. Ještě bych doplnil, že je možné koupit jiné utěsnění dveří, tj. ne igelit ale z takové tmavé pěnové hmoty za asi 300kč. Mě se velmi osvědčilo, zvuk zavírání dveří a odhlučnění interiéru je výrazně lepší.

Perlička na závěr: asi za půl roku za mnou přijel chlap, že ho posílají ze Škodovky, abych mu poradil, jak opravit stahovačku v zadních dveřích.

Prosím, nemáš nějakej odkaz na to utěsnění dveří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

hmmm, tak se mi ji podařilo narthnout :aggressive:

Jo a ještě jedna připomínka. Jeden malý šroubek tapecu je ještě jakoby pod kličkou otevírání dveří. Je potřeba vycvaknout černý plast na kterém je tlačítko el. ovládání a pak je k němu přístup.

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem objednal a dneska si vyzvedl ve škodovce. Plastová kostička, kovová svorka a ještě k tomu nová izolační fólie dveří (když už-tak už).

Ceny:

plastová kostička 34,-

svěrka skla 235,-

izolační fólie 88,-

:palec2::)

Jo a protože nejsem troškař, tak jsem to nakoupil i na pravé zadní dveře a udělám to preventivně :prc:

PS: jedny dveře už jsou hotové, zbývá jen nalepit fólii a přišroubovat tapec :) vyzkoušeno a vše chodí jak má :palec2:

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak se mi stalo totéž.Vytahoval jsem zadní pravé okno zarachotilo v tom a sklo se odporoučelo dolů.

Mám octavii r.v. 02 tak se chci zeptat jestli mi stačí koupit na opravu pouze ten plastový jezdec nebo musím také koupit

svěrku skla jak tu někteří píšete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...