Přejít na obsah

Přívěsný vozík


pet

Doporučené příspěvky

Mám na autě tažné na nebržděných 500kg.Poraďte,můžu tahat vozík s celkovoů hmotností 750kg ,pokud nepřekročím celkovou hmotnost těch 500kg?

Rekl bych ze to neni problem ... ale jeste radsi over... Jinak jednou jsem na felde tahal velky 2 napr. vozik do 2200kg, s cca 300kg trikolkou a co se tyce bezp. , slo to uplne v klidu *(jel jsem s tim asi 300km celkem kopcovit. terenem) . Nastesti jsem nikde nepotkal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Mám na autě tažné na nebržděných 500kg.Poraďte,můžu tahat vozík s celkovoů hmotností 750kg ,pokud nepřekročím celkovou hmotnost těch 500kg?

proč ne jen nesmíš překročit těch 500kg. To že vozík je do celkové hm. 750kg nebrání tomu abys ho tahal , ale nesmíš překročit těch celkových 500kg stanovených pro tažné na autě. Pokud budeš mít vozík na celkovou 400kg a tažné na autě na nebržděných 500, pak nesmíš překročit těch 400kg dle vozíku. Jednoduše odvozené.

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na autě tažné na nebržděných 500kg.Poraďte,můžu tahat vozík s celkovoů hmotností 750kg ,pokud nepřekročím celkovou hmotnost těch 500kg?

proč ne jen nesmíš překročit těch 500kg. To že vozík je do celkové hm. 750kg nebrání tomu abys ho tahal , ale nesmíš překročit těch celkových 500kg stanovených pro tažné na autě. Pokud budeš mít vozík na celkovou 400kg a tažné na autě na nebržděných 500, pak nesmíš překročit těch 400kg dle vozíku. Jednoduše odvozené.

to je to samý, jako mikrobus na 12 lidí a když tě zastaví policajti a ty nebudeš mít D řidičák, tak je taky neopiješ tím, že jich tam sedí jenom 5!! rozhodující je hmotnost v TP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na autě tažné na nebržděných 500kg.Poraďte,můžu tahat vozík s celkovoů hmotností 750kg ,pokud nepřekročím celkovou hmotnost těch 500kg?

Nemůžeš a to z toho důvodu,že v TP máš uvedenu CELKOVOU hmotnost 500kg.Ten větší má přeci celkovou 750,-.To že ho nenaplníš celý je sice hezký,ale je to OKAMŽITÁ hmotnost a ta v techničáku není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak octa vydrží moc

já táhl na podvalu (600kg) BMW (2200kg)= celkově 2800kg

takže kdybych s tím jel na dlnici tak musím koupit dálniční známku nad 3,5t jinak jak tě uvidí celní správa tak jdou po tobě

takže flastr by byl i bez koukání na štítky

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak octa vydrží moc

já táhl na podvalu (600kg) BMW (2200kg)= celkově 2800kg

takže kdybych s tím jel na dlnici tak musím koupit dálniční známku nad 3,5t jinak jak tě uvidí celní správa tak jdou po tobě

takže flastr by byl i bez koukání na štítky

Ja si nemyslim, ze octa nebo nektere jeji komponenty vydrzi tolik...Vikendove tahani koni (800kg prives a 2x800kg kone) po dobu cca 1,5 roku a odsral to diferak a tlumice....

Editováno: , autor: Octavius84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na autě tažné na nebržděných 500kg.Poraďte,můžu tahat vozík s celkovoů hmotností 750kg ,pokud nepřekročím celkovou hmotnost těch 500kg?

Tak jsem koupil vozík a ten má v technickém průkazu napsáno"NEJVĚTŠÍ TECHNICKY PŘÍPUSTNÁ 750kg"

KG Je to vozík od firmy AGADOS a u dokladů je napsáno že dodávají vozíky s označením "DO 750kg" A při používání se uživatel řídí povolenou okamžitou hmotností .Toto je výklad Ministerstva dopravy a spojů ČR o provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak octa vydrží moc

já táhl na podvalu (600kg) BMW (2200kg)= celkově 2800kg

takže kdybych s tím jel na dlnici tak musím koupit dálniční známku nad 3,5t jinak jak tě uvidí celní správa tak jdou po tobě

takže flastr by byl i bez koukání na štítky

Ja si nemyslim, ze octa nebo nektere jeji komponenty vydrzi tolik...Vikendove tahani koni (800kg prives a 2x800kg kone) po dobu cca 1,5 roku a odsral to diferak a tlumice....

já to táhl 2x cca 4km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak octa vydrží moc

já táhl na podvalu (600kg) BMW (2200kg)= celkově 2800kg

takže kdybych s tím jel na dlnici tak musím koupit dálniční známku nad 3,5t jinak jak tě uvidí celní správa tak jdou po tobě

takže flastr by byl i bez koukání na štítky

Ja si nemyslim, ze octa nebo nektere jeji komponenty vydrzi tolik...Vikendove tahani koni (800kg prives a 2x800kg kone) po dobu cca 1,5 roku a odsral to diferak a tlumice....

já to táhl 2x cca 4km

Tak to ja parkrat vic a projel semtak skoro celou republiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde to j napsane? akorat je napsane ze zatizeni na kouli nesmi byt vetsi jak 50kg to mam aspon ja na fabii, a vozik muzes na sk.B vest do 750kg ne?

V technickém průkaz řádek 11.

Kolmé zatížení na kouli 600N je v poznámkách.Alespoň já to tam mám. :)

jenom 1200kg ? a 500 nebržděnej ? asi proto že nemá ABS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde to j napsane? akorat je napsane ze zatizeni na kouli nesmi byt vetsi jak 50kg to mam aspon ja na fabii, a vozik muzes na sk.B vest do 750kg ne?

V technickém průkaz řádek 11.

Kolmé zatížení na kouli 600N je v poznámkách.Alespoň já to tam mám. :)

jenom 1200kg ? a 500 nebržděnej ? asi proto že nemá ABS

Mám to stejně a mám ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha fakt mam 450kg nebrzdeny (fabia, abs) takze vozik nesmi presahnout vahu 450 i s nakladem chapu to dobre ze?

Ano přesně tak ,vozík může mít nosnost větší, ale OKAMŽITÁ hmotnost nebržděného přívěsu nesmí přesáhnout 450kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak ,vozík může mít nosnost větší, ale OKAMŽITÁ hmotnost nebržděného přívěsu nesmí přesáhnout 450kg.

Ne, precti si vyhlasku, vzdy se bere CELKOVA hmotnost, policajt se podiva do papiru a pokud tahnes za autem prazdny vozik, ktery vazi 400 kg ale v OTP ma celkovou 2000 kg, tak dostanes flastr jak prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak ,vozík může mít nosnost větší, ale OKAMŽITÁ hmotnost nebržděného přívěsu nesmí přesáhnout 450kg.

Ne, precti si vyhlasku, vzdy se bere CELKOVA hmotnost, policajt se podiva do papiru a pokud tahnes za autem prazdny vozik, ktery vazi 400 kg ale v OTP ma celkovou 2000 kg, tak dostanes flastr jak prase.

Tak to jsem si myslel taky,dokud jsem si nekoupil vozík AGADOS Přímo v papírech od vozíku je napsáno

post-4720-1194090328_thumb.jpg

Editováno: , autor: pet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak ,vozík může mít nosnost větší, ale OKAMŽITÁ hmotnost nebržděného přívěsu nesmí přesáhnout 450kg.

Ne, precti si vyhlasku, vzdy se bere CELKOVA hmotnost, policajt se podiva do papiru a pokud tahnes za autem prazdny vozik, ktery vazi 400 kg ale v OTP ma celkovou 2000 kg, tak dostanes flastr jak prase.

Tak to jsem si myslel taky,dokud jsem si nekoupil vozík AGADOS Přímo v papírech od vozíku je napsáno

Tak to moc čitelné není.Prostě je tam napsáno že je rozhodující OKAMŽITÁ ,hmotnost A proto vyrábí nejnižší kategoriji vozíků DO 750kg !!!!!!!!!!!!!!!A uživatel nesmi překročit povolenou hmotnost pro dané vozidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já vím tak se bere celková hmotnost v papírech, nějaká momentální hmotnost nikoho nezajímá, copak maj policajti na každým rohu váhy aby tě zvážili? Takže jestli máš vozík s celkovou hmotností 750kg a v papírech 500kg, tak seš v háji...

Tak snad to bude tentokrát čitelné

post-4720-1194099686_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...