Přejít na obsah

oprava spojleru


kops

Doporučené příspěvky

Zdravím, stalo se to, co jsem nechtěl. Mám lehce nabourané zadní křídlo. Je prasklé a čeká mne laminování a vůbec prostě celková oprava.

Abych zvýšil účinek opravy napadla mne taková myšlenka. V oblasti praskliny /je to úplně na straně/ stříknout do dutiny lehce montážní pěnu, aby se mi obě plochy pěkně spojily, ale opět jen v místě poškození křídla. Zbytek doženu laminátem.

Křídlo je duté a ve spodní části má dirku. A teď nevím, zda když dostanu trochu montážní pěny do dutiny, něco s tím nezkazím. ta dirka je tam z důvodu rozdílných teplot uvnitř křídla vzhledem k okolí a kdyby bylo např úplně plné, tak by dirku nepotřebovalo, ne ? Jedná se o plochu cca 20x17cm kde by byla ta pěna a jak píšu úplně na straně.

Co myslíte, neublížím tomu, nebo stačí opravdu jen ten laminát ? Ta stěna křídla je asi 5mm silná a já tam přidám jen malou vrstvu laminátu, tak mám strach aby to prostě po opravě při jízdě neprasklo.....

Prosím nemá s tím někdo zkušenost ? Pokud by bylo třeba, dodám i foto.

Opravdu děkuji za všechny názory, jsem z toho bez nálady...... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, stalo se to, co jsem nechtěl. Mám lehce nabourané zadní křídlo. Je prasklé a čeká mne laminování a vůbec prostě celková oprava.

Abych zvýšil účinek opravy napadla mne taková myšlenka. V oblasti praskliny /je to úplně na straně/ stříknout do dutiny lehce montážní pěnu, aby se mi obě plochy pěkně spojily, ale opět jen v místě poškození křídla. Zbytek doženu laminátem.

Křídlo je duté a ve spodní části má dirku. A teď nevím, zda když dostanu trochu montážní pěny do dutiny, něco s tím nezkazím. ta dirka je tam z důvodu rozdílných teplot uvnitř křídla vzhledem k okolí a kdyby bylo např úplně plné, tak by dirku nepotřebovalo, ne ? Jedná se o plochu cca 20x17cm kde by byla ta pěna a jak píšu úplně na straně.

Co myslíte, neublížím tomu, nebo stačí opravdu jen ten laminát ? Ta stěna křídla je asi 5mm silná a já tam přidám jen malou vrstvu laminátu, tak mám strach aby to prostě po opravě při jízdě neprasklo.....

Prosím nemá s tím někdo zkušenost ? Pokud by bylo třeba, dodám i foto.

Opravdu děkuji za všechny názory, jsem z toho bez nálady...... lol

jestli tím vyplníš ten okraj neuděláš tomu nic, ale ta dirka v tom spoileru musí zůstat, jestli ji překryješ pěnou, udělej ji jinde....jinak ho budeš dělat znova jako já.......... :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
pěkný :specool:

Podle obrázků jsi to celé dělal bez demontáže? A jak jsi to pak lakoval?

To víš že jsem zvažoval to sundat, ale nakonec lenost zvítězila... ;)

Ale teď vážně, je to lepené a ty patky držely opravdu fest a tak nezbylo nic jiného, než to celé oblepit a pracovat. U stříkání jsem nejdříve chtěl přestříkat celý vršek, ale byla by škoda v garáži kazit to, co dělali profíci v lakovně a tak jsem nechal namíchat stejný odstín ka druh barvy, kterým to je fouknuté a stříknul jsem jen roh s dostatečnou rezervou a prostě to roztříknul do ztracena. Zatím to je vidět, ale až barve řádně vytvrdne, zabrousím to a rozleštím. Neměl by v tom být problém. Je jasné, že to asi nikdy už nebude jako nové, ale kdo o tom nebude vědět, nevšimne si toho.

Ale stejně mám v sobě takový pocit, no prostě o tom vím, že se tam něco událo...

A jinak všem děkuji za pochvalu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...