Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Samsung digimax A50 - mohu doporucit (jednoduchost)

http://samsung.katalogfotoaparatu.cz/digit...ng-digimax-a50/

Canon digital IXUS 50 - az na omezeny videosekvence je fine

http://www.fotografovani.cz/art/nov_df_am/...xus-50-700.html

Sony DSC W12 - vetsi vaha, neni malinkej, ale proste ho mam rad - fotky super, kdo si rad hraje s nastavenim, je tam toho vazne vice...

http://www.azfoto.cz/_web/sony/_foto/sony_...80_front%5D.jpg

Kdybych si mel kupovat dnes, asi bych vyhledaval se stabilizatorem obrazu - optickym ;) ¨Co mohu ze sve zkusenosti doporucit je to, ze je velkaaa vyhoda, kdyz nema pevnou zvlastni baterii, ale ma AA baterie ( tuzkove )

Dobre poridte, vy, kdo kupujete

Vizazove se mi ale strasne libi Sony rada T...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jaký používáte digitální foťák a jaké s ním máte zkušenosti. Chtěl bych si pořídit nový a proto mne zajímají

zkušenosti ostatních.

Má někdo například Olympus řady Mju?? Myslel jsem na Olympus Mju 740 nebo nějaký jemu podobný. Díky

Já mám Panasonic DMC-FX50 a jsem naprosto spokojený, má široký záběr, 3.0 LCD displej, 7,2 mega pixels, co více si přát??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panasonic DMC-LC20 kupovaný před šesti lety za nekřesťanský peníze. Jsem s ním ale velice spokojený. Fotky dělá nádherný i když má jenom 2Mpx. Plánuju novej a tenhle nechám mladýmu. A zase to bude Panasonic.....

Editováno: , autor: remus1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivam olympus 600, je to uz druhy olympus co jsem si koupil a spokojenost...jedine co mi vadi je ze nema ozvucena videa ale soucasne olympusy uz to maji myslim vsechny..jinak kdybych si mel vybrat, tak mozna bych uvazoval jeste o panasonicu..at uz jakekoliv rady

ja osobne bych spise vybiral takovou znacku ktera se zameruje spise na fotoaparaty a nedela k tomu jeste dalsich milion veci jako jsou toustovace apod :D

a zkusenost se servisem olympusu mam take dobrou..predchozi fotak mi spadl, vysledkem byly promackly roh u spouste a celkova nefunkcnost...v servisu mi rekli, ze uz je to starsi model a ze tento nahradni dil zrovna nemaji tak si muzu vybrat v te cene jiny...na nic jsem necekal a jel si vybrat novy:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem možnost srovnat několik značek v práci i doma. Já osobně dávám přednost značce Canon. Teď jen vybrat jestli chceš ultrazoom (taktéž spadá pod kompakty), nebo kompakt, nebo zrcadlovku. Já mám doma Canon Powershot A75, A80, v práci pak nějaké z novějších řad. Co se týče ultrazoomu Canon Powershot S3 IS nebo současnou novinku S5 IS, no a pak ty levnější zrcadlovky jako Canon EOS 400 D, nebo starší verzi 350 D. Se 400 D se mi pracovalo velice pěkně, ale pokud to chceš na bleskovky, tak ruce pryč. Ale konečná volba je na tobě, rozhodně bych se vyvaroval značek, které nedělaly do fototechniky již dříve. Co se týče rad na tomto fóru, nechci se nikoho dotknout, ale pokud nikdo z Vás nedělá do fototechniky nebo nepíše recenze do odborných časáku, tak se jedná vždy o subjektivní názor uživatele daného foto. Vřele doporučuji si koupit nějaký časopis s touto tématikou nebo podívat se na internetu na nějaké stránky o foto, je jich celkem dost a hlavně se dívat po testech, pročíst si jich více není nikdy na škodu, hlavně pokud by jsi chtěl do toho investovat daleko více peněz - slušná zrcadlovka je drahá jak auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za sdělení svých zkušeností, názorů a rad. Osobně mám největší zkušenosti se značkou Olympus, byl jsem vždy spokojen a proto se logicky dál kloním tímto směrem.

Nyní chci kupovat něco šikovnýho "do kapsy", ale zároveň, aby fotky za něco stály. Proto mne zajímala řada Mju, zvláště modely, které mají již 5ti násobný optický zoom. No bude to ještě rozhodování :feve:

Každopádně zatím tisícere díky za dosavadní názory, dalším se nebráním :palec2::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouze na Olympus bych se neorientoval, naopak. Pokud víš jaký typ chceš, srovnej co nabízí konkurence (Canon, Nikon).

Olympus býval pojem před lety, ale v posledních letech trochu ztratil, ačkoliv se tento rok docela snaží dostat se zpátky

na výsluní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Já mám už přes rok OLYMPUS SP-310, 3x ZOOM, rozlišení 7 Mpi.

Dostal jsu ho darem a tehdy jako novinka stál těsně pod 10.000,-

Každopádně jsu byl zklamán přístupem fy OLYMPUS CZ:

možná jsu měl smůlu na kus, ale po vložení 2ks úplně nových

dobíjecích baterií jsu vyfotil pouze 1 (!) (slovy jeden) snímek a baterie

byly vybité. Takže jsu věc reklamoval, na reklamačním oddělení v sídle Olympusu

na Evropské, Praha 6 vládla NEOCHOTA celou věc řešit.

Na poprvé jsu dosáhl toho, že přehrátím software jsu vyfotil nikoliv jeden ale 2 (!) (slovy dva)

snímky a opět baterie vybité. Druhý reklamační pokus se odehrál opět ve stejném duchu.

Nakonec tam nahráli softwarw z jiného modelu a foťák jakž takž funguje.

Kde je záhada se neví, fotoaparát za jiný kus vyměnit nechtěli.

Musím říci, že mě osobně OLYMPUS zklamal. Stát se může cokoliv (výrobní vada), ale osobní

přístup servismanů této značky byl pod běžnou úrovní - a to jak lidsky, tak odborně.

Od té doby jsu přesvědčený, že prodat ano, řešit problémy už ne a záleží pouze na tom, jak jste

vytrvalý a čím vším schopný vyhrožovat.

Podruhé už si od Olympusu nic nekoupím, taková je má zkušenost... :disgust:

post-359-1182406132_thumb.jpg

post-359-1182406139_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...