Přejít na obsah

Osvětlení popelníku a panelu AC


Franta 1

Doporučené příspěvky

I kdepak, není to složité, naopak je to docela jednoduché, netřeba se toho bát.

Namísto nějakých fixek, leptání plošných spojú a podobných nesmyslú si zakoupíte v GM electronic a podobných ,,součástkových,, prodejnách plošný spoj, jehož fotografii přikládám (je velmi laciný). Nemusíte nic leptat a malovat,prostě jen vložite potřebné součástky, zvolíte vhodnou velikost a tvar potřebného plošáku, potom stačí součástky vyjmout, vyřezat potřebnou část lupínkovou pilkou a naletovat součástky. Propojky mezi jednotlivýma součástkama realizujeme kapkou cínové pájky anebo kouskem drátku. Jo a abych nezapoměl nic není potřebné vrtat, díry už tam jsou. Upevnění plošáku se součástkama jde pohodlně vykonat s použitím pistole s tavným lepidlem. (jako v číně....:-)

post-4982-1191167777_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Na žárovce otočíme dolú oba kontaktní drátky, ty oškrábeme, namočíme do letova pasty a naletujeme měděné drátky....

:palec2: Super, je to dobre popisane aj dobre nafotene. Len neviem preco na tu ziarovku naletovavas este tie medenne draty ;) Podla mna staci tie povodne, otocene hore, otocit dolu, oskrabat a zasunut do dierok kam pojdu kontakty. Ved aj original je to tak namontovane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Na žárovce otočíme dolú oba kontaktní drátky, ty oškrábeme, namočíme do letova pasty a naletujeme měděné drátky....

:palec2: Super, je to dobre popisane aj dobre nafotene. Len neviem preco na tu ziarovku naletovavas este tie medenne draty ;) Podla mna staci tie povodne, otocene hore, otocit dolu, oskrabat a zasunut do dierok kam pojdu kontakty. Ved aj original je to tak namontovane :)

Jen tak pro odlehčení problematiky bych naznačil, že jsou díry kam se trefím i po tmě. V tomto případě jsem to po několika pokusech vzdal a přistoupil k naletování drátkú. Totiž púvodní žárovka ( za 280 KČ ) má tenké a dostatečně dlouhé drátky, nová skleněná bezpaticovka ( 5 SK - v Ružomberku ) má drátky krátké a dost tvrdé. Nebyl jsem si jist že dotykový spoj mezi drátkem žárovky a kontaktním plíškem bude vzhledem k otřesúm vozidla za pohybu dostatečně spolehlivý. Toto řešení se zdá spolehlivé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) noo keby vsetko v aute bolo o dirakach kam sa trafim aj po tme, tak z auta ani nevylezieem :p:prc:lol

No tak to je uz na uzivateloch, mozu si skusit nacpat tie nozicky origo k tym kontaktom, alebo ustrihnut a naletovat Cu dratky ;) alebo dat tam LEDku s odporom :palec2:

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

pánové, oživím trochu toto téma se svým dotazem - nefunguje mi podsvětlení ovládání topení (regulace studený - teplý vzduch, regulace rychlosti větráku a směrování proudění). Díval jsem se na žárovičku, která je za ovladačem rychlosti ventilátoru a měla by osvětlovat tyto všechyn 3 ovladače, ale zdá s ebýt naprosto v pořádku.

nevíte, čím to ještě může být, že to podsvětlení nesvítí? stejně tak mi nesvítí světýlko v přihrádce u spolujezdce (žárovička taky OK), myslíte, že to může mít nějakou souvislost? Není na tohle samostatná pojistka, kterou jsem nenašel :help:

Díky Řepík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

repik: ta ziarovka moze vyzerat Ok, a pritom byt zla. Treba skusit zmerat, ci nie je prepalena, najjednoduchsie je ale skusit ju vymenit. ;)

vinca: ta kvapalina je napriklad chlorid zelezity a kupit sa da v obchodoch typu GME a podobnych (obchody s elektrosuciastkami)

Editováno: , autor: olisoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

repik: ta ziarovka moze vyzerat Ok, a pritom byt zla. Treba skusit zmerat, ci nie je prepalena, najjednoduchsie je ale skusit ju vymenit. ;)

sakryš, nemám to vůbec čím změřit. a kupovat novou, aby ta pak byla v pořádkus e mi moc nechce, pokud stojí to, co jsem tady vyčetl (teda pokud to byla ona). asi zkusím zajet dneska do Škodovky a zeptám se na to...

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě ta žárovka stála na pumpě celých 7kč... tak to chápu že se vyplatí radši zajet do škoda-servisu :p

tak pokud to byla opravdu ta, co potřebuju a stojí "tolik", tak si zítra na tu benzínku zajdu a koupím si jich třeba 10 :) jen, aby je měli...

Samozřejmě kvůli tomu do Škodárny nepojedu... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem pořešil osvětlení popelníku (ačkoliv jsme myslel, že ho osvětlený nemám) a začalo svítit i světlo v přihrádce před spolujezdcem.

dneska jsem vyměnil žárovku za 9,50 Kč a už svítí i ovladače na topení :palec2:

Editováno: , autor: Řepík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Dik za info. Ja som myslel, ze je to tam natiahnute ako nejaka predpriprava na nejake zariadenie (navi, alebo nieco podobne.. :) ) Mal som v plane ze to merakom premeram, ci tam ide nejaky prud. Hmmm by som asi mohol nieco :prc::)

A preco to tam dali? To sa pouziva k nejakej diagnostike? ked je nejaky problem, tak sa na tie kable nieco pripaja? hmmm ale na WAG je tam zasuvka... alebo je to chystane pre zlodejov aby sa mohli napojit a vyradit nejake imobilizeri, nech nenicia palubovku? lol:plol

post-9889-1190325310_thumb.jpg

:):palec2:;)

Sice je to už starší téma,ale už jsi na to přišel nač je tam ten svazek ? zrovna to taky řešíme s kolegou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...