Přejít na obsah

AUX vstup


Doporučené příspěvky

Já jsem taky dodělával AUX do loketky, je sice pravda, že jsem to dělal při výměně Streama za Columbuse a muselo se vše kodovat, ale i tak si myslím, že když jenom doděláte AUX, tak že se to bude muset stejně nakodovat, sice v menu rádií nabídka je (ta je i když neni AUX připojenej) ale fyzicky nic rádio nenajde právě kvůli tomu že není nakodované. Jenom si to myslím, možná že se pletu.

Zkuste kluky Ferda25 nebo Milhausek ti ví 100% jestli je třeba to nakodovat...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AUX vstup je buď v loketní opěrce (JUMBO-BOX) nebo je v malém panelu mezi předními sedadly (standardně z výroby). Obojí se nechá udělat celkem bezproblému. Rádia originál od Škodovky nemají přímo na rádiích žádné vstupy, ani AUX ani USB, lepší rádia mají pouze vstup pro paměťovou kartu. Dá se řešit právě zmiňovaným AUX vstupem, nebo se dá do schránky před spolujezdcem dotahnout kabel se vstupy AUX,USB,Apple. Rádia to umí kromě Streama bez MP3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

AUX vstup je buď v loketní opěrce (JUMBO-BOX) nebo je v malém panelu mezi předními sedadly (standardně z výroby). Obojí se nechá udělat celkem bezproblému. Rádia originál od Škodovky nemají přímo na rádiích žádné vstupy, ani AUX ani USB, lepší rádia mají pouze vstup pro paměťovou kartu. Dá se řešit právě zmiňovaným AUX vstupem, nebo se dá do schránky před spolujezdcem dotahnout kabel se vstupy AUX,USB,Apple. Rádia to umí kromě Streama bez MP3.

Amundsen ma AUX primo na sobe. A popravde nevim, zda pak funguji oba nebo jen ten na tom radiu. U prvniho Amundsena 100% fungoval pouze ten na radiu. U Amundsen+ nevim, tam se o tom v manualu nezminuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chci si dodělat aux do auta a potřeboval bych konektor a piny http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/FAKRA-a-ISO-komponenty/FAKRA-konektor-3

Nevíte někdo kde se to dá sehnat v Brně ? Ve 2 obchodech jsem byl a nic. Nebo byl by ochoten mi to někdo koupit a poslat za normální peníz ? Jako cena zboží 20Kč a pošta 150Kč to fakt ne .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, vím že už to tu bylo, ale nikde ne uceleně.

Potřeboval bych aux protože řešení přez fm transsmitor mi moc nevyhovuje.

Mam octavii rv 2006 ale mám stream ještě bez mp3, takže asi i bez aux a tak bych potřeboval poradit jake jiné rádio, jestli se vyplatí například audienc protože má mít udajne lepší přijem a nebo jestli mi pujde "aux" přes bt hf když bych ho dodělal (jestly to lze) a kolik by to mohlo stát do auta, v kterém není žádná příprava a jestli někdo nevíte jak je na tom bt s kvalitou a jestli to pujde s iphone.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejlevnější a nejjednodužší mi přijde asi koupit Audienci a dodělat ten AUX vstup. BT vyjde na mnohem víc peněz a stejně bude nutné dát jiné rádio které mp3 podporuje, teď mě tak napadá, jestli je vůbec možné použít ten BT pro přehrávání písniček, nebo jestli to je jen na spárování telefonu a volání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejjednodušší a nejlevnější řešení by bylo koupit Stream s podporou MP3 který má podporu AUX, ten pak už jen za pár korun dodělat a bylo by to hotové. Tam by stačilo jen vyměnit rádio kus za kus, zapojit a hrát. Pokud to chceš spojit ještě s pár dalšími vlastnostmi - lepší příjem, lepší kvalita zvuku, měnič na CD - tak zakoupit Audienci s MP3, tam zapojit AUX stejně jednoduše jako u Streamu, ale vystavuješ se malé komplikaci a tou je instalace druhé antény, nebo redukce, jelikož Audience potřebuje dvě. Navíc je dražší, ale třeba zase Škoda na e-shopu bude mít akci jako nedávno, kdy novou, opakuji novou, Audienci prodávali asi za 1500 Kč. :D Měli jich ale jen omezené množství, asi výprodej skladu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no ja zas nechci kupovat stejny radio, když už tak bych koupil tu audienci jestli je teda aspoň trochu lepší, ale jak se tam teda řešej ty anteny? Je to hodně problem ?

Ja sem právě tady někde četl že nějaká ta bt sada umí i přenášet audio a to pak jde ovládat i přez rádio ne jako klasickym auxem, ale nikd ejsem nenašel ani jestli to jde dát do autaz roku 2006 aby si s tim povidal maxi dot a když to bude nějaká jednotka z roku 2006 tak aby zvladala iphone... Ta audience je asi nejlepší řešení no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to BT se vykašli, je to hroznej ranec. Řešil jsem to taky a to jsem chtěl BT kvůli telefonování, mam MR2005 a asi takhle: BT jednotka s kabeláží cca 4000,- dál potřebuješ novější gateway jednotku rádia cca 2000,- rádio co to podporuje 4000,- - 10000,- podle typu rádia, dál je třeba kompletně překodovat a to je práce s montáží a kodováním cca 5000,- a to si myslím, že počítam ještě s nižší sazbou. Tak si to sečti a koukni na kolik tě ta blbost přijde. Pokud ti jde opravdu pouze o to, jak si přehrát písničky z Apple nebo jakéhokoli média s 3,5mm jackem, udělej co ti poradil SAMURAI. Audience je samozřejmě lepší, druhá anténa vyjde na nějakých 3500,- s prací, nebo třeba Ferda25 dělá frekvenční vyhýbky - náhrada místo druhé antény, za cca 500,- (alespoň když to dělal mě na Columbuse, tak si za to bral 500,- a funguje to naprosto spolehlivě po celé ČR, ve městech i ve volném prostoru - mohu jen doporučit)

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju mockrát, asi si pořídím audienci a k ní frekvenčni vyhybku jestli to funguje tak dobře jak říkáš protože dělat druhou anténu za cenu, za kterou jde koupit starší audience... Funguje ti s tou vyhybkou vše? Pročetl jsem celé téma o audienci jak jste mi radili ale nepřišlo mi že by se nakonec něco kompletně vyřešilo a když už bych si kupoval audienci bylo by to sice pro AUX, ale zase aby na ní hrálo rádio hůř než na streamu to bych moc radost neměl no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Audienci jsem neměl možnost vyzkoušet. Mám OII MR2005 a měl jsem Streama, taky jsem řešil AUX protože můj stream neuměl ani mp3 na CD. Chtěl jsem Bolero, to jsem taky koupil, bohužel mi nefungovalo podsvícení tak jak mělo a proto jsem nakonec koupil Columbuse. Výhybka co mi dělal Ferda25 fungovala jak na Boleru a funguje i teď na Columbusu. Obě rádia hrajou naprosto bezproblémově. Sice Ti neřeknu, jestli rádia hrajou lépe v autech se dvěma anténama oproti těm s jednou anténou a výhybkou, nebo zda je to srovnatelné, ale mohu Ti říct, že hrajou rozhodně v obou případech lépe jak ten Stream, takže za mě rozhodně nemá smysl utrácet za druhou anténu, protože výhybka funguje dobře. Upozorňuju, že se výhybky už dají koupit různě na netu, ale chtějí za ně kolem 1200 - 1500 kč Ferda25 a možná i další kluci tady na foru to dokáží udělat za mnohem méně, v mém případě Ferda25 chtěl za ní 500kč. Jinak asi budeš muset měnit i gateway jednotku ale to už si nejsem jistej jakou máš v autě a jakou potřebuje Audience (mění se kvůli vybíjení baterky v autě). Aux vstup už je hračka dodělat, dělal jsem si to sám v loketní opěrce, vyšel mě na 450kč. Jinak ta výhybka je cca 10cm dlouhej kablík se dvěma konektorama co se dá mezi kabel od antény a do rádia, takže žádná montáž, jenom se při výměně rádia hodí dozadu za rádio :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by stálo za to, abys napsal opravdu třeba Ferda25 tady na foru (omlouvám se ostatním klukům co dělaj elektriku, ale prostě mi dělá vše na autě, tak doporučuju Ferdu :kol-47: ) a zeptej se ho, jestli dělal Audienci s výhybkou, jestli nemá info zda je nějaký problém přímo u té Audience, určitě ti řekne víc :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže - není potřeba měnit nic víc, než jen prostě přehodit rádio, gateway se nemění, to rádio se dávalo do stejného MR, tak to není třeba.

Co se týče druhé antény - tady máš popsaný postup - . Rozhodně to nestojí víc než tisícovku, možná spíš méně a pořád máš dvě antény místo jedné. :) Samozřejmě nemůžu porovnat příjem tohoto řešení oproti výhybce, ale od doby co mám druhou anténu tak mám příjem naprosto všude čistý. Je to opravdu paráda a vlastně za pár korun, navíc už to ani nemusíš hledat jako já, jen stačí nakoupit co doporučuji, zapojit a hotovo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to máš vyzkoušené, tak to určitě taky funguje, jen se mi to zdá zbytečně složité oproti té výhybce která se jenom zapojí do rádia a na kabel od antény a hotovo, ale jak říkam, nemůžu srovnat jak by hrálo Bolero nebo Columbus s opravdu instalovanou druhou anténou. Jen vím, že obě rádia hrála a hrajou fakt dobře a signál neztrácím nikde, oproti Streamu naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...