Přejít na obsah

Xenony HID


cluck

Doporučené příspěvky

Fotky urobim/e ;) Netreba sa bat. Uz mam doma tie krytky. Stali presne 111,50 Sk dohromady. :) Este kupit farbu s lakom vo farbe. Mali len na objednanie a ja trhuhlik som to rovno neobjednal vcera s krytkami. :( Najviac sa bojim toho striekania a lakovania...to bude asi chciet trosku preciznu pracu. Na to nie som zvyknuty. :) To nalepenie uz bude myslim si malickost.

Ale najskor treba odrezat tie uchytky co sa sroubuju na ostrekovac ako taky (vid fotky). Kedze ja ho tam v skutocnosti mat nebudem...treba to odrezat a zarovnat so zvyskom plochy. Snad este nejaku plastelinu pouzit na vyplnenie vnutornej casti...aby bola v jednej rovine. A samozrejme odmastit a nastriekat. Cim by som to mal inak odmastit? Co sa pouziva na odmastenie pred farbenim? Kto mi poradite?

A budem rad ked mi s tym helfne profor...teda ak sa mu bude chciet. ;)

post-8022-1190398626_thumb.jpg

post-8022-1190398633_thumb.jpg

post-8022-1190398640_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=172975

ze vraj nitroredidlo C6000 na odmastenie ..

ja ked striekam taketo plasty tak zvyknem puzit na odmastenie jarovu vodu a alkohol, resp. benzinalkohol alebo technicky lieh ci co to je ...

co sa bojis... odporucam prv to vyskusat na niecom inom a potom hor sa do krytiek ...

co si spominal tu plastelinu .. hmm ja by som to podlepil nejakym kuskom umelej hmoty tak aby si vyrovnal a mohol dat obojstrannu pasku ...

pocuj aky to ma povrch z tych fotiek to neviem urcit. je to len cisty plast .. alebo to ma nejkay zaklad alebo ponic .. viditelne streknuty alebo nieco ?

btw. tu HID sadu si uz kupil ?

kurna chcel by som to vidiet nazivo ...

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odmastovadlo by som keby niekto uz mal...naco zbytocne kupovat celu pixlu ked staci len troska? Ale jar a alkohol by to mohlo ist...pripadne skusim pozriet nieco v pivnici po otcovi...on mal vsetko...len ktozvie ake stare to bude.

To mas pravdu...vyskusam a ak poseriem kupim nove...ved 56sk nie je az taka polozka na skusanie. :)

Hmmm...podlepit umelou hmoto...a z kade by som ju vzal? :) No bude to zaujimave...

Povrch to ma hladky a leskly. Netrufam si povedat ci je to niecim uz natrete...pripomina mi to tu cienu foli B-stlpika...nieco take leskle...nie material...len lesk farby. Co som sa pytal v skode, tak vraj to uz len treba odmastit a natriet. To je cast ktora sa vzdy farbi a preto sa to dodava uz tak upravene aby v servise sa s tym nepiplali. Ak plast bol povodne urceny ostat nenatrety, tak ten asi treba upravovat na farbenie zlozitejsie...

BTW HID som este nekupil. Chcem ich objednat z USA...tak zhanam niekoho ktoby bol ochotny mi ich doniest. :) Tam ta sada vychadza cca 2500-3000Sk. Ale este som nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych krytkochtivych. :) Tak konecne som to dnes namontoval. Sorry profor, ale nemal som poriadne cas na take poriadne stretnutie a tak som len tak potroskach to zliepal dohromady. Preto som ta ani na to nevolal. No diky aj tak za ochotu.

Tak tu je postup aj s prilozenymi fotkami.

1) Kupil som krytky. Vdaka proforvi tu davam este raz ich cisla:

Krytka lavá má číslo 5J0 955 109

Krytka pravá má číslo 5J0 955 110

2) Ulomil som zadne drziaky a zbrusil zarovno s krytkou.

3) Vnutro som vyplnil dentacrylom (aby obojstranna lepiaca paska drzala na vacsej ploche). Samozrejme pred tym treba odmastit vnutornu stranu krytky technickym benzinom. Nechal som to schnut 24h (nemal som skor cas). Inac staci par hodin.

4) Dobre som odmastil prednu cast krytiek, polozil na drievka a sup sa zacal spejovat. Najskor prvu vrstvu. Nechal som zaschnut asi 40minut. Potom druhu vrstvu farby. Dalsich cca 40minut schlo a nakoniec jedna vrstva bezfarebneho laku. To som nechal schnut zase cca 24h koli nedostatku casu.

5) Odmastil som zase benzinom vnutornu stranu a nalepil obojstrannu pasku. Zvysok som orezavacim nozikom opatrne odrezal v tvare krytky.

6) Cifom na okna som odmastil naraznik, vymeral kde asi krytky budu a nalepil som na naraznik dalsie obojstranne pasky. Opatrne odlepil ochrannu cast a prilepil navzajom o naraznik.

7) A tu je vysledny efekt. :)

post-8022-1191004779_thumb.jpg

post-8022-1191004786_thumb.jpg

post-8022-1191004792_thumb.jpg

post-8022-1191004880_thumb.jpg

post-8022-1191004886_thumb.jpg

post-8022-1191005068_thumb.jpg

post-8022-1191005324_thumb.jpg

post-8022-1191005332_thumb.jpg

post-8022-1191005422_thumb.jpg

post-8022-1191005496_thumb.jpg

post-8022-1191005502_thumb.jpg

post-8022-1191005794_thumb.jpg

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna prace, uvazuju, ze si udelam neco podobneho na Fabce. Se strikanim takto malych dilu uz mam nejake zkusenosti a zda se mne, ze jsou krytky malo leskle. Na detailu fotky s naraznikem. Jakou jsi pouzil barvu? Origo Skoda metlu + kryci lak nebo neco jineho. Ja pouzivam origo Skoda a lesk jako blesk, nevidim rozdily oproti napriklad narazniku v laku.

Zdravim vsetkych krytkochtivych. :) Tak konecne som to dnes namontoval. Sorry profor, ale nemal som poriadne cas na take poriadne stretnutie a tak som len tak potroskach to zliepal dohromady. Preto som ta ani na to nevolal. No diky aj tak za ochotu.

Tak tu je postup aj s prilozenymi fotkami.

1) Kupil som krytky. Vdaka proforvi tu davam este raz ich cisla:

Krytka lavá má číslo 5J0 955 109

Krytka pravá má číslo 5J0 955 110

2) Ulomil som zadne drziaky a zbrusil zarovno s krytkou.

3) Vnutro som vyplnil dentacrylom (aby obojstranna lepiaca paska drzala na vacsej ploche). Samozrejme pred tym treba odmastit vnutornu stranu krytky technickym benzinom. Nechal som to schnut 24h (nemal som skor cas). Inac staci par hodin.

4) Dobre som odmastil prednu cast krytiek, polozil na drievka a sup sa zacal spejovat. Najskor prvu vrstvu. Nechal som zaschnut asi 40minut. Potom druhu vrstvu farby. Dalsich cca 40minut schlo a nakoniec jedna vrstva bezfarebneho laku. To som nechal schnut zase cca 24h koli nedostatku casu.

5) Odmastil som zase benzinom vnutornu stranu a nalepil obojstrannu pasku. Zvysok som orezavacim nozikom opatrne odrezal v tvare krytky.

6) Cifom na okna som odmastil naraznik, vymeral kde asi krytky budu a nalepil som na naraznik dalsie obojstranne pasky. Opatrne odlepil ochrannu cast a prilepil navzajom o naraznik.

7) A tu je vysledny efekt. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Crake, hej uz len tu HID sadu. Musim zohnat nejaku za dobru cenu. :) Nechcem do toho vela vrazit...

TomV: Pane policajte, mam malo kapaliny a ked je malo kapaliny, tak svetla neostrekuje...aby ostalo na okna...koli bezpecnosti. :)

Luky: Diky! kol8

Jeff: Pouzil som origo sprej s lakom od skoda auto. Je to sada (farba metla a lak) a stalo ma to 347sk. Mne sa to nezda byt malo leskle...ale zajtra to skontrolujem este raz. :) Mozno treba dat 2 vrstvy bezfarebneho laku...ja som dal len jednu. Ale ako vravim, mne sa to zda byt OK.

No ked to zhrniem a neratam neminuty lak a metlu, tak som do toho investoval asi tak 200sk (pasku som mal z roboty...inak cca 100-200sk). 111sk krytky a nech som farby s lakom minul do tych 90sk z tej 347sk sady (aj ked si myslim ze menej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...