Přejít na obsah

Xenony HID


cluck

Doporučené příspěvky

Moze byt. :) Samozrejme ze zalezi aj od znacky vyrobcu tych xenonovych svetiel...ale zhruba to sedi co tak pozeram. Aj ked tie pod 4300K neviem...to su myslene zeby xenony s takou nizkou teplotou? Vyrabaju sa aj take? Asi hej, co? Tusim ze tie 3000K su idealne do hmloviek.

Inak dnes som konecne otestoval xenony ako svietia v hustom lese a medzi dedinami uplne v tme (medzi Topolcanmi a Hlohovcom). Tak konstatujem ze ma prekvapili velmi milo. Spokojnost 110%. Ziadne auto na mna neblikalo. Farba svetla parada...upokojujuca, biele ciary na ceste krasne svietili. Ked som zapol dialkove, tak som myslel ze je den. Vsetko som videl uplne nadherne...aj na kraji vozovky a dohonca asi 10m do pola (na strane spolujazdca). Takze uprimne povedane, som zatial velmi spokojny. Dufam ze im toto svetlo vydrzi aspon tych slubovanych 3tis hodin.

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kol118:palec2: Presne tak ako vravi profor. Ak chces mat svetla funkcne a nie pre image, tak odporucam stretavacky a dialkace 4300K a do hmloviek dat 3000K zlte. Tod moj pohlad na idealne osvetlenie. Avsak pre image zapnutych hmolviek zlta asi najlepsia nebude... :)

Tie pink a green...to fakt neviem co to znamena...to je uz nejaka blbost. A urcite s tym svetelnym tokom. Nie je podla mna velmi realny tok 3200lm pri spektre 3000K. Skor by som povedal ze okolo 3500-4000K je to realnejsie. Ale to je stale zlte spektrum. Original zlte svetlo je okolo 2500-3000K. Tie ine farby su bud pridanim nejakeho ineho plynu alebo zafarbenim banky vybojky. Takze asi to co je idealne by mal byt ten golden yellow. Ale chcelo by to vidiet ako to vyzera...

post-8022-1193002316_thumb.jpg

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přečetl jsem si tohle téma, kdy pár lidí měnilo světla za kvalitnější. Asi je bez debaty, že klasicky dodávaná světla s Roomsterem jsou nekvalitní ve smyslu intenzity svícení. Proti Fabii se to nedá srovnat, už to tady někdo psal. Mizerná světla jsou zatím jedinou věcí, která mi na Roomsteru vadí, hodně vadí!

Rád bych se zeptal, jestli by nešlo částečně tenhle problém vyřešit tím, že by se použila kvalitnější žárovka? Možná se někdo usměje nad mojí naivitou, ale zatím bych to nechtěl řešit popisovanou výměnou. Může se k tomu někdo vyjádřit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já jen dodám, že origo xenony na Fabce svíti napikaču a dobře seřízené halogeny odvedou minimálně stejnou práci. Takové xenony jaké dávala škodovka fo Fabky si může strčit do ****** :feve:

Ve Fabii jsem jezdil 7 let a na obyč. halogenová světla jsem si nemusel stěžovat. Xenony nemůžu posoudit, neměl jsem je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musim oponovat MELLO, já jsem spokojenej, mohl jsem a můžu srovnat s xenama i bixenama např v Mercedesech, BMW, Audi, ale i OI a OII a zas tak špatný to není ;)

Halogeny už nikdy, ať v parabole samotný, nebo za čočkou.

Buď máš výbojky zralý na výměnu, nebo je někde něco špatně, i třeba jen nastavení. Kdysi jsem to řešil dokonce až s Hella, bo je vyrábějí a dokázali mi, že přes polovinu aut. servisů ani neumí xena správně nastavit...

Dobrý den pane M...,

Váš "starý světlomet Fabia RS" 6Y1 941 016 AB byl podroben analýze za ůčelem zjištění příčiny vibrací reflektoru. Bylo zjištěno, že horizontální nastavení reflektoru není správné a reflektor se nachází v kolizi s jiným dílem uvnitř světlometu - krycím rámem. U světlometu zmíněná kolize vyřadila z činnosti gumové klouby v horním uchycení reflektoru.

To může v praxi znamenat vibrace reflektoru při určitých otáčkách motoru zejména u TDi Každý světlomet má konstrukčně daný určitý rozsah horizontální a vertikální přenastavitelnosti. Nastavení se provádí pomocí nastavovacích kol umístěných na zadní straně světlometu. Bohužel mezi reklamacemi světlometů se poměrně často z důvodu neodborného přenastavení objevují také případy poškození uchycení reflektoru, což je neopravitelná závada. Ne vždy je totiž personál servisu v dané problematice řádně proškolen a až 50% servisní sítě Škoda Auto a.s. vykazuje tyto "problémy".

Věřím, že je Vám uvedený popis problému srozumitelný a přeji Vám mnoho příjemných kilometrů se světlomety Hella.

S pozdravem

...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám píšeš, že "Zas tak špatný to není" ve srovnání s OI, OII, Audi atd. kakže vlastně připouštíš, že to oproti těmto žádný zázrak není. Má je seřízené zaručeně správně, výbojky mám několik tis. km obě nové, jenže problém je v tom, že ono nesvítilo pořádně nikdy. Prostě x-krát jsem jel s Fabkou s halogenama, s jínýma autama s xenonama a kolegovou FRS a FRS prostě svítí napikaču i s dobře seřízenýma světlama a novýma výbojkama a můžete si říkat co chcete. Nebo mě někdo musíte svézt za tmy s vašima xenama a já vám řeknu jestli tam rozdíl je nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto čo popisuješ je vidieť na mojom obrázku, je to HELLA z Tou a tak podobne je to aj na FI, žial

Tou

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=45347

FI - anglická

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=45602

Na porovnanie sem dávam ešte VALEO, viem je to sice v klubovej sekcii ale aj tak.

EU

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=45596

USA

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=45356

Podle mě to svítí ok, akorát dost aut má na pravý straně horní hranu světla ještě výše, což by se mi líbilo i u Fabule.

MELLO ty si nejak voči Xenam zaujatý :) :)

Tak právě na mokré vozovce je to naprostá hrůza, na suchu jakž takž, ale jak začne pršet... :feve:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problém prostě a jednoduše se svítivostí, rozložením světla na vozovce, a intenzitou osvitu...ještě je potřeba něco dál dodávat? :feve:

Jj mohli být líp udělaný...třeba oproti OI je to slabé....ale co naděláš...mě se ale xeny na F líbí a je to taky věc Image a disignu auta... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mohli být líp udělaný...třeba oproti OI je to slabé....ale co naděláš...mě se ale xeny na F líbí a je to taky věc Image a disignu auta... lol

Image a design může jít do h****n, když za tmy prd vidím. Pokud někdo jezdí 99% jízd ve dne, tak xeny jsou samozžejmě masírka ( zvlášť na Fabce ) ale jinak asi soudruzi v NDR opravdu udělali někde chybu... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Image a design může jít do h****n, když za tmy prd vidím. Pokud někdo jezdí 99% jízd ve dne, tak xeny jsou samozžejmě masírka ( zvlášť na Fabce ) ale jinak asi soudruzi v NDR opravdu udělali někde chybu... :feve:

Za normálního počasí je to v noci ještě přijatelný....za deště je to horší...a když není provoz tak xeny v dálkách to vyřeší... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...