Přejít na obsah

Xenony HID


cluck

Doporučené příspěvky

kdo je má, bude je chválit. Však je to logické, přeci si nebudou veřejně srát na hlavu. Vezmi to tak, že kdo je má, tak vidí suprově. Ale oni se nevidí, jak jedou v noci proti někomu jinému a pomalu, ale jistě někomu vypalují sítnici. Proto od majitelů HID v klasický parabole uslyšíš, že by neměnili. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mate vsetci pravdu. Chcem sa opytat kolko stoja nahradne zize H7 xenony ked sa vypalia. To treba kupovat cely set? Alebo je to univerzalne...napriklad k tej montaznej sade co navrhoval Cluck?

Ja rozmyslam ze si to dam na moj Roomster.

Este snad jedna otazka...aka teplota svetla je idealna? Biela alebo do modra? Naco su vlastne do modra? nestaci 5-8tis. K?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do modra sú 6000 až 8000K, 8000K práve jazdím ale sú slabšie tak ako 6000K ktoré som mal.

Ak ti môžem odporučiť tak jedine 4300K, dával som sem linky na porovnanie svietivosti teda 4300K majú podla výrobcu 3200lumenov narozdiel od 6000K ktoré majú cca 2800lumenov.

Bože tolkokrát to tu už napíšem..

To mate vsetci pravdu. Chcem sa opytat kolko stoja nahradne zize H7 xenony ked sa vypalia. To treba kupovat cely set? Alebo je to univerzalne...napriklad k tej montaznej sade co navrhoval Cluck?

Ja rozmyslam ze si to dam na moj Roomster.

Este snad jedna otazka...aka teplota svetla je idealna? Biela alebo do modra? Naco su vlastne do modra? nestaci 5-8tis. K?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mate vsetci pravdu. Chcem sa opytat kolko stoja nahradne zize H7 xenony ked sa vypalia. To treba kupovat cely set? Alebo je to univerzalne...napriklad k tej montaznej sade co navrhoval Cluck?

Ja rozmyslam ze si to dam na moj Roomster.

Este snad jedna otazka...aka teplota svetla je idealna? Biela alebo do modra? Naco su vlastne do modra? nestaci 5-8tis. K?

byl jsem dost proti ale myslím že když se to slušne seřídí tak to moc neoslnuje a hlavně jsem viděl sadu H7 už za 2800kč což je docela bomba cena takže dost přemýšlím zda do toho nejít....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez nad tym rozmyslam Tonny... fakt za taku cenu je to hriech neskusit. Aj ked sa trosku bojim kvality a nahradnych HID...ci sa daju zohnat ako univerzalne.

Akym sposobom sa to vlastne montuje? Zo ziarovky sa da dole konektor, pichne sa tam xenon a ten konektor z auta sa napoji na tu skrinku VN? Su tie konektory univerzalne? Mate s tym skusenosti chuapi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať si dam dá každý co chce,ale podle předpisu ECE 48 se můžou v Evropě pro dodatečnou montáž použít jen kompletní xenonové světelné systémy ,které se skládají z homologovaného světlometu ,automatické regulace naklápění a ostřikovačů světlometů.Přestavba z halogenového světlometu na xenonový je zakázaná.Výsledkem takové přestavby je zánik platnosti homologace automobilu.Jestliže je světelný zdroj změněn ,tak schválení světlometu zaniká a tím i schválení celého vozidla.

Takže pánové já bych do toho nešel. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá sada obsahuje vybojku upravenu ako pätice H7 takže akoby si daval naspäť H7, trolilinku som mal problem s tym upinacim drotikom ale dalo sa a nič važne a zvladnutelne.

Musiš urobiť otvor do krytky svetla na prechod kabeláže von s origo gumenou prechodkou.

do pôvodnej pätice na napájanie žiarovky napojíš káble z meniča a je to. všetko pasuje, teda aspon by malo

Tiez nad tym rozmyslam Tonny... fakt za taku cenu je to hriech neskusit. Aj ked sa trosku bojim kvality a nahradnych HID...ci sa daju zohnat ako univerzalne.

Akym sposobom sa to vlastne montuje? Zo ziarovky sa da dole konektor, pichne sa tam xenon a ten konektor z auta sa napoji na tu skrinku VN? Su tie konektory univerzalne? Mate s tym skusenosti chuapi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S cockou Crake. Vsetky vybavy okrem zakladnej Roomster su s cockou. Do reflektoru by som to nedaval...viem co je to za bordel ked zasvieti niekto do oci s tym. Preto sa chcem aj ubezpecit ze to bude dobre nastavene aby som nerobil problemy oprotiiducim. Je niekde v TP napisane ze auto ma xenony? Alebo to policajti skontrolovat nevedia zistit na mieste?

Diky profor za infosky. :) Este ze si z BA...keby som si nevedel rady, mohol by som ta privolat na pomoc? Ale to je otazka este tyzdnov kym to kupim...najskor dostatok informacii. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kludne sa ozvi, s prestavbou by nemal byť problem :palec2:

Inak policajti to zistia jedine tak že nemaš ostrekovače

S cockou Crake. Vsetky vybavy okrem zakladnej Roomster su s cockou. Do reflektoru by som to nedaval...viem co je to za bordel ked zasvieti niekto do oci s tym. Preto sa chcem aj ubezpecit ze to bude dobre nastavene aby som nerobil problemy oprotiiducim. Je niekde v TP napisane ze auto ma xenony? Alebo to policajti skontrolovat nevedia zistit na mieste?

Diky profor za infosky. :) Este ze si z BA...keby som si nevedel rady, mohol by som ta privolat na pomoc? Ale to je otazka este tyzdnov kym to kupim...najskor dostatok informacii. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si genius. :) S tou poistkou by ma to nenapadlo. Kedy sa oni vlastne zapinaju? Len na zaciatku po nastartovani? Alebo ked zapnes stierace? Ako to vlastne funguje? To snad uz kontrolovat aj tak nebudu...

Vedel by si mi zohnat ci sa daju kupit len tie krytky? Prava a lava a pripadne ake maju cislo pre objednanie? Je to na Roomster. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krytka lavá má číslo 5J0 955 109

Krytka pravá má číslo 5J0 955 110

Sú pripravené na lak takže ich musíš streknúť.

Svetlomety sa ostraknú len ak svietia a je prvý krát ostreknuté sklo, potom podla nastavenia BSG sa svetlomety ostreknú znovu spolu so sklom. ja to mám nastavené na 1x okno + svetlá, 5x oknoo a 1x okno + svetla a zasa 5x okno...až do vyprazdnenia nádobky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha...tak to dufam ze policajti riesit nebudu ze ostreknite si svetla aby sme verili ze to su original xenony... Ved to bude farba origo xenonov (teda ziadna do modra) a teda snad nebudem ani provokovat tych nasich zelenych... :) A ked ma aj stopnu a zbadaju tie krytky, budu presvedceny ze su to origo....teda aspon dufam. :)

Diky inak za tie cisla dielov. Vo farbe sa uz zohnat asi nedaju, co? Takze ako som niekde cital budem na to potrebovat vsetky tie pripravky? Teda email, plnic, farbu a lak? To sa koli tym krytkam hadam ani neoplati kupovat, ci hej? To bude aj 1000sk a za chvilku mi to zaschne... :( Myslis ze priamo v servise by mi to nafarbili lacnejsie tie dva kusky?

Jo a skoro by som zabudol...co odporucas na pripevnenie na naraznik? Ake lepidlo? Take by to tam fakt drzalo veky...

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no snad to nebudu riešiť:-)

Kolki jazdia na fabke so xenami a nemaju ostriky a nič sa nedeje.

Vo farbe nezoženieš. Kupiš v servise alebo farboch lakoch sprej tvojej farby (v servise daju aj ochranny lak spolu s tym a stoji cca 350SK) a strekni to doma.

servise mi povedali že lak na to jedno (!!!) by ma vyšlo 600SK...no čo...

nalepil by som to tou paskou čo spominal JaKr že ma nalepenu značku, myslim že by to mohlo držať v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobry napad. Tam to uz len odmastim a nastriekam, hej? To uz by nemalo treba stiekat emailom alebo plnidlom? Uz len farba a lak, hej? bude to take iste leskle? Tie krytky inak uz som objednal a stoja cca 57Sk/ks...+ ten sprej s lakom 350Sk. To je v poho. Keby som si to dal v IMPA nastriekat tak mi povedali 1000sk. Nech zabudnu... :p

A aku lepsiacu pasku to vlastne pouzil? Asi fakt by bolo nieco dobre take, co ked sa to strhne by nezoskrabalo aj lak a farbu na samotnom narazniku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobry napad. Tam to uz len odmastim a nastriekam, hej? To uz by nemalo treba stiekat emailom alebo plnidlom? Uz len farba a lak, hej? bude to take iste leskle? Tie krytky inak uz som objednal a stoja cca 57Sk/ks...+ ten sprej s lakom 350Sk. To je v poho. Keby som si to dal v IMPA nastriekat tak mi povedali 1000sk. Nech zabudnu... :p

A aku lepsiacu pasku to vlastne pouzil? Asi fakt by bolo nieco dobre take, co ked sa to strhne by nezoskrabalo aj lak a farbu na samotnom narazniku...

baumax - páska henkel pro venkovní použití, jsou dva druhy zátěže, stačí ta menší a levnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky JaKr!!!! Paraaada...hned to idem kupit. ;)

Dufam ze sa mi neztrhne aj lak a farba z narazniku...keby som to daval dole!? Co myslis?

mírně podebereš a roztrhne se na dvě půlky případně pomůžeš ulamovacím nožem, jedna ti zůstane na krytce a druhá na nárazníku, obě pak odrolíš, už jsem to dělal - zkoušel a jde to v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...