Přejít na obsah

Chystáte se přezouvat?


Luke288

Doporučené příspěvky

přidávám se k dotazu, za dvě zimy co OII mam jsem teda tohle ještě nepoužil, ale co se potom počítá jinak? rychlost, spotřeba?

Teď si nejsem jistý, už jsem se v tom nastavení dlouho nešťoural..ale není ta změna nastavení na zimní spojená se zadáním jakési limitní rychlosti, při jejíž překročení se ozve varování? Nějakou takovou funkci jsem v maxíku zahlédl..jde o to, že vozidlo má nějakou max rychlost, ale lze použít i zimní pneu s nižším rychlostním koeficientem..ovšem v případě, že to bude tímto způsobem jištěno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me rikal zanmej v pneu servisu ze jenm zatim lidi sili, ze klidne at jeste pockam a je fakzt ze dneska pri nejaky teplote okolo nuly bylo vse vpoho ...takze jeste tak tyden tomu dam a pak uz taky do noveho, chci se zeptat, na maxiku je polozka zimni pneu, mam ted 17 a budu davat 16 mam to tam jen prehodit???Nebo se musi jeste enco nastavovat?

Taky by me zajimalo, kdyz nahodim zimni pneu. jestli musim prehodit udaj v Maxiku na zimni pneu? A co kdyz to necham tak jak je - bude to merit stejne km (myslim ze by melo)? Menim 17 letni za 15 zimni.

přidávám se k dotazu, za dvě zimy co OII mam jsem teda tohle ještě nepoužil, ale co se potom počítá jinak? rychlost, spotřeba?

Jj, jak píše Jiřík.DC, je to o rychlostním limitu pneu - já mám letní třeba Y (= nad 240 km/h) ale zimní H (=210 km/h), takže jsem to zapnul a nadatlil tam 210 km/h. Na fci tachometru (měření rychlosti) to vliv bohužel nemá a neumí to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přezul v sobotu dopoledne. U nás z pátku na sobotu napadlo asi 30 cm snehu a v sobotu rano jsem se nestačil divit, jak ty letní 17" klouzou na snehu... Naštěstí jsem dojel v pohodě domů a hnedka jsem si kola přehodil na zimní 15" plechy... Imho koho by zajimalo jak dopadla barva na nábojích po oddělání kola, tak je naprosto neporušená a v pohodě drží na té styčné ploše mezi kolem a nábojem. Já jen že jsme se tady o tom bavili někdy v létě, když jsem ty náboje natíral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nechápu tu souvislost s rychlostním varováním. tu si nastavim přece kdykoliv

To jo..můžeš si tam nastavit třeba 130 kvůli dálnici.. Ale v případě zimních pneu se tím výrobce kryje kvůli nižším rychlostním indexům zimních pneu.. Tuším je to i popsané v manuálu (ten se mi teď nechce lovit z auta v garáži na zahradě ;) ) Musí to být řešené tak, že buď musí být někde na budíkách viditelné info s max možnou rychlostí použitých pneu nebo to je řešené právě jak u O II..akustickým varováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přezul v sobotu dopoledne. U nás z pátku na sobotu napadlo asi 30 cm snehu a v sobotu rano jsem se nestačil divit, jak ty letní 17" klouzou na snehu... Naštěstí jsem dojel v pohodě domů a hnedka jsem si kola přehodil na zimní 15" plechy... Imho koho by zajimalo jak dopadla barva na nábojích po oddělání kola, tak je naprosto neporušená a v pohodě drží na té styčné ploše mezi kolem a nábojem. Já jen že jsme se tady o tom bavili někdy v létě, když jsem ty náboje natíral...

Tak u nás na severu zatím jakžtakž pohoda, i když na kopcích kolem už taky padal sníh s deštěm.. Takže o víkendu přezouvám taky..i když se třeba ještě oteplí, už tomu rozhodně neuškodím, navíc taky ty zimáky potřebujou trochu ojet ;) Tak říkáš barva dobrý? No snad jo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

horko by mě polejvalo, kdyby byl sníh na silnici, dokud je silnice suchá a člověk má v hlavě mozek, tak neni problem

Presne tak...jsem cetl ze do pulky listopadu snezit nema!

Jenze to neni jenom o snehu ale o hlavne teplote a chovani gumy. Pred trema rokama jsem to taky odkladal pak jsem jel domu na vecer sucho ale uz zacinala byt zima a na kruhaci jsem si vydelal a to jsem nejel zrovna nejak rychle :( .

Ted uz mam prezuto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirik: a kdyz nemam ted zadnej limit nastavenej, tak co se stane přehozením v maxi dotu na zimní gumy?

Nic, MaxiDot nepozná co tam máš za gumy, prostě je to jen další varování krom toho "normálního" co si můžeš nastavit na jakoukoliv rychlost.

Ráno, pokud D1 dovolí, zkusím ten limit 210 pokořit a uvidíme co napíšou, nebo řeknou, to v návodu není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod:

Nastavení rychlosti pro zimní pneumatiky

Zde můžete nastavit, zda a při jaké rychlosti zazní akustická signalizace.

Tuto funkci použijte, když jste např. namontovali zimní pneumatiky s nižší

kategorií rychlosti, než je nejvyšší rychlost Vašeho vozidla ⇒ strana 259.

Při překročení rychlosti se na informačním displeji* zobrazí:

Speed warning (Varovná signalizace rychlosti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, akorát Ti to při dosažení té rychlosti napíše POZOR ZIMNÍ PNEU.

Ale jinak 210 km/h se zimníma penu ráno po D1 mazec :feve:

po nastav.rychl. limitu zimních pneu a po překročení této rychlosti se ozve gong (jako např. při poklesu teploty na +4°C) a maxík napíše "POZOR ZIMNÍ PNEU", nic víc to neumí. Rozhodně to je lepší než pouhá samolepka s 190km/h. Jak už tady někdo psal může se nastavit jakákoliv rychlost, např. dálnice a 130, po každém překročení následuje výše popsané, ikdyž nevím kdo z vás by měl nervy to poslouchat, na toto je lepší tempomat. Po přezutí si tam ty zimní pneu a 190 nastavuji, pokud máte T tak nad tento index, tj. 190 dochází k výraznému namáhání pneu vlivem odstředivých sil (s každým kilometrem se síla zvyšuje 4-násobně) a jízdu na podlahu čili tacho.240 bych si nedovolil.

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...