Přejít na obsah

Kdy vypnout xenony??


tomina

Doporučené příspěvky

Chtel bych se zeptat kdy je lepsi vypinat xenony..jestli pred vypnutim motoru a nebo nechat vypnout xenony klickem zapalovani a teprve pak otocit vypinacem...A nebo jestli je to uplne jedno. Obcas jedu Superbem jednoho znameho a ten mi klade na srdce, abych je vypnul driv nez chcipnu motor. Zda se mi, ze je to ale uplne jedno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si to myslim, ale nez mu reknu ze je uplne jedno kdy je vypinat, rad bych to mel potvrzeny... Jediny co me napada je, za pri vypinani motoru dojde k malemu zakolisani napeti, ale to by snad nemelo vadit a uz vubec ne u auta jako je Superb.

Po technické stránce je to úplně jedno.Kdyby měl automatické rozsvěcení světel-xenony se mu rozsvítí ihned po otočení klíčkem a vypnou při vypnutí motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

zdarec, mám automatické rozsvěcení světel (xenonů) a je jedno zda se vypnou před vypnutím motoru a nebo po, případně společně, možná pán myslel vše v ohledu na baterku, že povypíná všechny zařízení včetně světel a pak motor :-) tak jsem to pochopil já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypinani bych nevidel jako problem.

Spis bych se zameril na start a to predevsim v kombinaci s dennim svicenim.

Kazdej model to ma ale jinak. U FI, FII a R se po otoceni klicku rozviti parkovacky a az po nastartovi potkavaci svetla (xenon).

U OII ale hned po otceni klickem sviti svetla (tedy i xenon) a pak dochazi ve startovaci fazi k poklesu napeti. Zde bych videl eventualni problem.

Jak je to u Supa si ale uz nepamatuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám názor, jak píše Maverick, pokud se zapnou světla a pak startuje, tak to, dle mého laického názoru dostane šlehu, která se může podepsat na životnosti. Já světla zapínám až po nastartování, vypnutí je vcelku jedno.

Editováno: , autor: Paolo.007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Vypinani bych nevidel jako problem.

Spis bych se zameril na start a to predevsim v kombinaci s dennim svicenim.

Kazdej model to ma ale jinak. U FI, FII a R se po otoceni klicku rozviti parkovacky a az po nastartovi potkavaci svetla (xenon).

U OII ale hned po otceni klickem sviti svetla (tedy i xenon) a pak dochazi ve startovaci fazi k poklesu napeti. Zde bych videl eventualni problem.

Jak je to u Supa si ale uz nepamatuju.

Já zapnu klíček a zapnou se parkovačky a po nastartování zapnou xenony :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak by to melo byt nejlogicteji nastaveno, ze se hlavni svetla zapinaji az po nastartovani. Kdysi na OII jsem mel aktivovanou funkci coming a living home a to pri kazdem otevreni svitilo a zhasinalo, ze jsem to hned zrusil. To si myslim ze je taky velky zahul pro ty xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...