Přejít na obsah

klapka ventilace


atala

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám dotaz, co je to za klapku na obr. a jak funguje. Resp. co se stane je-li nefunkční nebo zaseklá v poloze zavřeno. Může pak způsobit to, že mám-li ventil.na 4 motor ventilátoru se rozhučí(rozvibruje) jako by tahal proti odporu?? Jev zmizí otevřu-li kryt prach.filtru. Klapka vnitřní cirkulace pod kaslíkem je ok.

post-5228-1194714112_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

dnes dopo jsem si natrénoval rozborku a sborku krytu pod stěračema. Důvod ??? Po zapnutí ventilátoru se ozývá cvrkání a nepříjemné zvuky z ventilátoru. Vyvrhl jsem odborně přihrádku spolujezdce a demontl celý kastlík. Po demontáži se vysypalo suché listí a trochu brajglu. Ještě jsem kuchnul kabinový filtr a vše profoukl ventilátorem. Mocně se zaprášilo, ale ventilátor cvrkal dál... Takže přišla demontáž stěračů a plastového krytu pod nima. Nakonec jsem musel přemluvit ješte plastový překryt klapky ventilátoru. A ejhle, ve vrtuli bylo napasováno suché listí. Vše jsem vybral a znova prubnul. Zase ta potfora cvrkala. Až jsem pořádně posvítil, našel jsem list napasovaný v komutátoru u uhlíků a jak se rotor roztočil, tak to pěkně cvrkalo a šolíchalo. Připadal jsem si jak "gyndař" , ale list se podařilo dostat ven a ventilátor jen přede. Při tej příležitosti jsem provedl čištění a hygienu klimošky. Takže listí dovede pěkně pozlobit a potrápit.

Opatření: Zkusím doma ufiknout kousek tahokovu a připevnit ho před klapku ventilátoru. Případné další úpravy zkusím zadokumentovat a hodit na fórum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, obecný dotaz - co děláte když parkujete pod stromem? POkaždé co k autu přijdu ho mám zasypané listím a nejhorší je právě v místě stěračů. Vždy si dávám tu práci, že všechno listí odházím, ale někdy na to není čas a jen zapnu stěrače s ostřikovači a listí setřu. To ale pak zůstává v zákrytu přední kapoty, různě zapadá pod kryt dělicího prostoru, napadá do ventilátoru, zapadá za textil dělicího prostoru, ucpe odvodňovací kanálky k prodním podběhům a napadá i do podběhů a ucpe kanálky mezi plastovým krytem podběhu a podběhem. Prostě je to k nasrání a znáte to všichni. Neskutečně mě listí sere a garáž nemám. Jak se k listí chváte vy? Neháváte ho na autě nebo jako já pako před jízdou auto čistíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, obecný dotaz - co děláte když parkujete pod stromem? POkaždé co k autu přijdu ho mám zasypané listím a nejhorší je právě v místě stěračů. Vždy si dávám tu práci, že všechno listí odházím, ale někdy na to není čas a jen zapnu stěrače s ostřikovači a listí setřu. To ale pak zůstává v zákrytu přední kapoty, různě zapadá pod kryt dělicího prostoru, napadá do ventilátoru, zapadá za textil dělicího prostoru, ucpe odvodňovací kanálky k prodním podběhům a napadá i do podběhů a ucpe kanálky mezi plastovým krytem podběhu a podběhem. Prostě je to k nasrání a znáte to všichni. Neskutečně mě listí sere a garáž nemám. Jak se k listí chváte vy? Neháváte ho na autě nebo jako já pako před jízdou auto čistíte?

Ja som teraz dával tam kde je pirela na mot. priestore pri stieračoch ešte jednu pirelu lebo som mal fugu medzi gumou a plastom pod stieračmi na niektorých miestach až 2cm! lol

Tú novu som nasunul na ten plast po celej dlžke takže teraz lístie nema kadial do priestoru sania ventilátoru,niečo síce prejde cez tie "sítka" v rohoch ale to je podstatne menej ako predtým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram,ze moje auto sluzi ako vseobecny priklad lol

Aj mne sa zdalo ze som to tu uz videl. Mal si si dat copyright na foto :p . :palec2:

A k teme: Aj ja som vcera musel rozobrat ventilator nakolko mi isiel strasne , vrzgal cvakal uz sa to nedalo pocuvat. Ja som odmontoval odkladaci priestor pred spolujazdcom (5skrutiek)potom asi 4 skrutky na telese ventilatora aotvoril som ho. Bolo tam pozehnane listia ale aj pridavok - chrobaka (brouka) asi 4cm dlheho a ten sa mi tam pekne kruutil a krutil a robil bordel.

Tu je aj foto kde to treba rozoberat.

post-11433-1194860997_thumb.jpg

Editováno: , autor: misom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...