Přejít na obsah

VAG a USB kabel - nefunguje


RoboZ

Doporučené příspěvky

Poradte mi prosim ako rozchodit stiahnuty VAG COM 409CZ spolu s kablom USB-OBDII (samozrejme asi neoriginalnym).

Neviem ci to sa da alebo neda rozchodit ked to nie je original. Kde najdem spravny VAG program pre USB kabel taky aby to chodilo alebo ako to rozchodit ? Treba niecko kraknut alebo co? Po pripojeni kablu na USB pocitac nieco identifikoval nainstaloval po zapojeni kabla do OBD v S-FAB sa konektor rozsvietil na modro ale nejako nefunguje komunikacia. Vo VAGu som nastavil v Options aj USB port ale vypisalo mi ze nepripojene alebo take nieco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale anglická verzia 409 by s tým kablom mala ísť.

Ano mam aj anglicku verziu ale ta nema v ponuke USB ale len COM1 az COM4

Nejaky TDI USB driver som tam videl ze je a po pripojeni kabla som aj nejaky dal instalovat ale neviem ci dobre a co s tym dalej.

A ci to nebude tym ze to ma fungovat napriklad len na 32 bitovych pocitacoch s USB1,0 a ja som to skusal na 64 bitovom AMD procesore v notebooku.

Takze treba nieco nainstlaovat take aby USB fungoval ako COM ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak, 304 cz a funguje, ale mám ftdi chip.

Co to zanmena ze mas FTDI CHip?

Mne sa zda ze aj v tom kabli je FTDI Chip lebo pri zasunuti do USB portu sa nieco nainstalovalo FTDI2K.inf alebo nieco podobne.

Len asi neviem co dalej alebo ci este daco treba pozapinat alebo jednoducho spustit starsiu verziu 3,04 a tam skusat ci nenabehnu nejake ine porty com1 alebo 2,3,4 ale aj to sa mi zda ze som skusal a vypisovalo mi to ze neni COm port k dispozicii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v systeme si nastav v sprave portov aby bol na porte 1-4 lebo vag viac nevidi. mne sa na prvykrta dal na 18-tku.

To znamena ze v pocitaci v ovladacich paneloch v systeme v spravcoch zariadenia s polozke port COM & LPT nico mam nastavit ? CO a ako?

Alebo si myslel ze pri spustani VAGU mam v nastaveniach kliknut na COM1 resp iny co je v ponuke ?

Dik zatil ale upresni prosim ta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...