Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi, jsem uplnej začátečník co se týče kódování ale už jsem tomu pár hodin věnoval. Podařilo se mi u O2 FL 2011 nakódovat funkci CORNER jak při blinkrech tak na zatočení ale stala se mi nemylá věc. Vlastně dvě. 1) přestala mi jako denní svícení svítit oddělená světla vedle mlhových. Myslel jsem, že k jejich aktivaci by mělo stačit zapnout v Byte 15 bit 6, ale místo těch předních se mi rozsvítí pouze levá zadní zpátečka a myslím, že svítí i to světlo podní, nevím jestli je to mlhovka a 2) nemohu se vůbec dostat do té komfortní jednotky přes VAG. Dostal jsem se do ní pouze jednou a pak už mi to jen psalo že jednotka není dostupná. Mohl jsem jí nějak zablokovat nebo dokonce zničit? Pomůže např. odpojení baterie nebo tam mám zkusit na chvíli vrátit původní jednotku?

Za odpověď na kteroukoli z těch dvou problémů budu neskutečně vděčný. Strávil jsem nad tím celý víkend a doma to vypadá kvůli tomu skoro na rozvod :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ti přesně neporadím, ale jen bych se zeptal - nehrál sis i při kódování s byte 18? Jestli ano, tak je reálná možnost, že sis jednotku zablokoval a budeš muset pořídit novou. Ale nechci strašit, u byte 18 je i napsáno, že se v něm nemá nic měnit, tak tam jsi snad nic nedělal. I když příznaky by tomu odpovídaly - tahle jednotka se stará o světla, dá se v ní aktivovat třeba druhá zadní mlhovka u FL O2, ale ne přes VCDS, ale přes VAS...

Obecně se VAG (VCDS) bere jako bezpečná věc, kde se nezapisuje do EEPROM - tohle je ale výjimka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ještě změna. Zkusil jsem vrátit původní komfortní jednotku a ta se mi také nepovažuje i když jsem na ni až do dnes nic nekodoval. Dnes jsem na té originální zapnul corner a bez problémově funguje. Ale vag prostě samotnou jednotku č.46 nenacte.

Jinak důvod proč jsem originál měnil je ten, ze jsem přidal MF volant. S nim jsem ale musel vyměnit i sloupek řízení. Problém je v tom, ze originál měl pačku na světla která se vždy vrátila do původní polohy. Ten vymeneny má packu, která zůstává v poloze dálkové nebo tlumené světla. Takže s origo kodovanim pprepne na dálku OK ale zpět na tlumené už ne. Na ně prepnu až když dam do polohy světelné houkacky a pustím.

Zkoušel jsem na tu náhradní komfortní jednotku dat kód z té původní a pak se chovala jako původní. Když jsem nechal kód který tam byl chovala se správně. Pak ale zas neni možné pustit to denní sviceni v mlhovkach. Dokáže mi někdo poradit jak změnit jen to ovládání packy aby všechno ostatní zůstalo nezmeneno? Neměl jsem odvahu tu originální jednotku přepsat tim kódem na kterém mi funguje to denni sviceni, abych o nej neprisel. Na te nahradni jednotce totiz take fungovalo ale ted kdyz ho zapnu v Byte 15 bit 6 rosviti se misto toho leva zpatecka a to svetlo pod ni. Kdybych mohl nekomu zavolat nebo online napsat, byl bych moc vdecny. Pomoc prosim...

Editováno: , autor: sojce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ještě změna. Zkusil jsem vrátit původní komfortní jednotku a ta se mi také nepovažuje i když jsem na ni až do dnes nic nekodoval. Dnes jsem na té originální zapnul corner a bez problémově funguje. Ale vag prostě samotnou jednotku č.46 nenacte.

Jinak důvod proč jsem originál měnil je ten, ze jsem přidal MF volant. S nim jsem ale musel vyměnit i sloupek řízení. Problém je v tom, ze originál měl pačku na světla která se vždy vrátila do původní polohy. Ten vymeneny má packu, která zůstává v poloze dálkové nebo tlumené světla. Takže s origo kodovanim pprepne na dálku OK ale zpět na tlumené už ne. Na ně prepnu až když dam do polohy světelné houkacky a pustím.

Zkoušel jsem na tu náhradní komfortní jednotku dat kód z té původní a pak se chovala jako původní. Když jsem nechal kód který tam byl chovala se správně. Pak ale zas neni možné pustit to denní sviceni v mlhovkach. Dokáže mi někdo poradit jak změnit jen to ovládání packy aby všechno ostatní zůstalo nezmeneno? Neměl jsem odvahu tu originální jednotku přepsat tim kódem na kterém mi funguje to denni sviceni, abych o nej neprisel. Na te nahradni jednotce totiz take fungovalo ale ted kdyz ho zapnu v Byte 15 bit 6 rosviti se misto toho leva zpatecka a to svetlo pod ni. Kdybych mohl nekomu zavolat nebo online napsat, byl bych moc vdecny. Pomoc prosim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to určitě musí jít nakódovat, protože pokud na novou BCM nahraji původní kód tak se to také nefunguje, pokud tam nechám, ten který tam byl páčka funguje správně! TAkže pokud se to dá takto změnit, určitě to musí jít nakódovat. Problém u té nové BCM je, že pokud tam je, tak naní prostě nemohu rozsvítit denní světla v mlhovkách. Místo nich vždy svítí levá zadní spátečka a to světlo pod ní...

Potřeboval bych, nakódovat prostě jen tu páčku, aby vše zůstalo jinak jak je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute, nemohl by mi prosím někdo pomoct sehnat kód na zprovoznění Corner do Octavie II FL 2.O TDI Eleg. (výroba leden 2011) . Byl jsem včera kvůli tomu u jednoho autoelektrikáře , ale něměl prý verzi na tuhle novou Octávii . Takže z toho sešlo , akorát mi nakódoval prokmit ručiček při otočení klíčem . Díky za případnou pomoc .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, pls pomohl by mi někdo s nakódováním této funkce, jsem z moravy , olomouc, přerov, prostějov, není problém. M8m 1,9 Tdi, r.v. 11/2007, prý modelový rok 2008, ambientku. Díky za jakoukoliv odpověď a případnou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...