Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Ahoj

Mam SIII a mel bych dva dotazy.

1. Tempomat jsem aktivoval takze v nabidce jsou oba. Adaptivni a normalni.

    Lze prehodit poradi,aby se pri aktivaci tempomatu zapnul vzdy normalni a ne adaptivni?

2. Navigace. Mam z vyroby a kdyz prepnu mapu do budiku,tak mapa neukazuje omezeni rychlosti.(130)

20240114_141007.thumb.jpg.a5efe801d27332b59afb67a79bb3fe2a.jpg

   Lze nastavit pres VCDS tak aby znacka omezeni rychlosti byla i v budikach?

 

Dekuji za pomoc

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Sehnal jsem dataset na tažné zařízení 5H2907383 a potřeboval bych nahrát přes ODIS-S. Kde se to dělá, hledám všude a nikde nevidím🫤

 

edit:

potřebuji k tomu odis-e 🙈

Editováno: , autor: Joco776
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí i VCP. A je to jednodušší. Má svůj ke stažení a ten nahraje.

Ano, potřebuješ ODIS-S, pokud jsi ofiko, anebo ODIS-E, pokud to budeš nahrávat z nějakého souboru... ale v tom případě bych stejně raději použil ten soubor z VCP.... přece jen, asi bude OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem použil VCTOOL.
po výměně BCM z 5Q0937084AS na 5Q0937084DD a nového Gateway z 5Q0907530AF na 3Q0907530AR+ŘJ toho tažného, ještě tam mám hodně práce 🙈 Jelikož předchozí majitel těch ŘJ, měl ventilované sedačky, automat a kessy a já mám manual, alcantaru a obyč klíč 😁

E0D8678F-56D8-4AD3-9784-247641325641.jpeg

A646A5A6-55FD-4B21-80DC-F87F562D8928.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím potřeboval bych poradit jak nakódovat lane assist. mám nakódováno v 5F, 17 a 44. Potřebuji jen v A5 má 2Q0980653 Budíky mi momentálně hlásí Lane assist nedostupný. Rozpoznání značek mám. 

1713091435924.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Zdrub napsal:

Zdravím potřeboval bych poradit jak nakódovat lane assist. mám nakódováno v 5F, 17 a 44. Potřebuji jen v A5 má 2Q0980653 Budíky mi momentálně hlásí Lane assist nedostupný. Rozpoznání značek mám. 

1713091435924.jpg

Potřebuješ kameru 5Q0-980-653E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Zdrub napsal:

Zdravím potřeboval bych poradit jak nakódovat lane assist. mám nakódováno v 5F, 17 a 44. Potřebuji jen v A5 má 2Q0980653 Budíky mi momentálně hlásí Lane assist nedostupný. Rozpoznání značek mám. 

1713091435924.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové ja se nestačím divit co tu čtu za nepravdy 😀

 

Kamera 2q0 může mít lane assist bez nutnosti swap/fec kódu, chráněné tam jsou značky, které jak se zdá uživatel už má a pak třeba rozpoznávání chodců a objektů...

 

Lze to kódovat v podstatě obyčejnou diagnostikou.

 

@Zdrub pokud jsi někde z okolí Brna tak klidně napiš a můžem se na to podívat i s hlavou 6154a 🤣, případně jezdím někdy i Praha a Ostrava ale teď to v blízké době v plánu není.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to by potom měla zbyvat už jen kamera případně jeste parkovací jednotka

 

STG A5 > Codierung > …
> Byte 08 > Bit 5-7 auf "A0 Point_of_intervention,late_setting_over_menu" setzen
> Byte 09 > Bit 0-1 auf "03 Configuration_for_lane_departure_warning_Kl15,Last_setting" setzen
> Byte 09 > Bit 2-3 auf "0C Lane_assist_system_mode,Selection_over_menu" setzen
> Byte 09 > Bit 7 aktivieren ("HC,0=not_coded / 1=coded")
> Byte 17 > Bit 0 aktivieren ("Hc_messages,0=not_coded / 1=coded")
> Byte 17 > Bit 1-3 auf "02 HC_Warn_Intensity,Setting_over_Menu" setzen
> Byte 17 > Bit 5-7 auf "20 Hc_variante,Variante_1" oder "00 Hc_variante,Variante_0" setzen

 

To hc nastavuj pouze pokud mas na volantu tlacitko pro Travel assist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ExecutedDonut napsal:

Kamera 2q0 může mít lane assist bez nutnosti swap/fec kódu, chráněné tam jsou značky, které jak se zdá uživatel už má a pak třeba rozpoznávání chodců a objektů...

 

Mě nějak nenapadlo že selhal na běžném kódování, tak jsem myslel že je to taky pod swap kódem jako ta ostatní pokročilá funkcionalita 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...