Přejít na obsah

Xenon - Pravý sa občas nezapne na prvý krát


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Tak pozeral som ukostrenie, signalove......vsetko vypada byt v poriadku. Ked som mal normalne halogeny vsetko v pohode ale ak som nahodil xenony tak odvtedy to blbne :aggressive:

U tech signalovych, podival jsi se poradne na koncovky ? U nekterych kabelu se docela stavalo, ze nebylo uvnitr vse uplne OK. Jinak uz mne nenapada nic, kde by mel byt problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokoooos jaké "relátečko" lol lol lol lol

Ešte napíš odkial máš napr napájací kábel na zosík vedený a napojený.

Myslím ale že to bude ako píše Johanik, skús prípadne iné signálové káble a skús jednu vec, odpoj ich od zosíku a odveď ich preč. Ak rušenie prestane vieš čo máš vymeniť, ak nie je to horšie, rušenie je vedené po napájaní a s tým asi nič neurobíš pretože prestavbové sady nemajú kôli ich cene v meničoch dostatočné odrušenie ako to majú napr origo meniče. a neviem či sa predávajú dostatočne výkonné filtre na napájanie zosíku.

Ale skús teda tie signálové, neviem kolko stoja ale tu šetriť netreba ak sa nemýlim

JEdnoduchy :-) Vepredu je tahle - Stinger SPV44 - 44 Ah,ale dulezitejsi je zkratovy proud pro mne - http://www.q-sound.cz/index.php?feMenu=pro...prodSelected=79

A vzadu misto rezervy je Singer SP2150 - 100Ah a zase, zkratovy proud tentokrate 5000A

http://www.q-sound.cz/index.php?feMenu=pro...prodSelected=85

A spojeny to je pres relatko 200A - http://www.q-sound.cz/index.php?feMenu=pro...rodSelected=112

Takze s proudem nemam problem. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokoooos jaké "relátečko" lol lol lol lol

Ešte napíš odkial máš napr napájací kábel na zosík vedený a napojený.

Myslím ale že to bude ako píše Johanik, skús prípadne iné signálové káble a skús jednu vec, odpoj ich od zosíku a odveď ich preč. Ak rušenie prestane vieš čo máš vymeniť, ak nie je to horšie, rušenie je vedené po napájaní a s tým asi nič neurobíš pretože prestavbové sady nemajú kôli ich cene v meničoch dostatočné odrušenie ako to majú napr origo meniče. a neviem či sa predávajú dostatočne výkonné filtre na napájanie zosíku.

Ale skús teda tie signálové, neviem kolko stoja ale tu šetriť netreba ak sa nemýlim

Jeste bych zkusil uplne novy signaly, jen tak natahnout stredem auta a uvidis, jestli bude nejaka zmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

zdravím,já mám ten samý problém,taky mi to dělá pravé světlo,když jsem tam měl normalní světla tak to fungovalo normálně,až jsem dal xenony,tak se mi to začalo blbnout.vyměnil jsem vybojku,řídicí jednotku xenonu,vše za nové a pořad mám ten samý problém.Ve xenonech chyba 100% není.Já to mám eleganci tak tam mám chlídani prasklych žárovek,tak mám podezdření,že jse to nějak hadá,ale mám změřené ,že napětí na tu jednotku xenonu jde,ale asi pravděpodobně v ten moment je tam někde ubytek napětí a tím padem xenon nenaskočí.Je to divné,že to dělá jen jeden a po vypnutí a zapnutí už jde normálně.kdyby jste někdo věděl čím to je tak napište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že to po vypnutí zapnutí naskočí je tým že výbojka je už trochu predhriata a štartovací prúd nie je taký vysoký.

Akúste z pravého svetla resp z kabeláže k nemu odmotať pásku, nájsť dva hnedé káble čo vedú do konektoru svetla a ukkostriť tie dva na kostriacom bode pod silentblokom motora, nájdete to šahko, ak máte hmlovky je tam napojený mínus hmlovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

ahojte mam podobny problem z xenonmi. Kupil som fabiu r.v. 12/2006 vyzera uplne ako RS a ma xenony a ma aj nejake denne svietenie. Cize ked dam klucik do polohy 1 ( zapnu sa kontrolky) tak sa mi zapne len lavy xenon. po nastartovani zhasne a zas sa len lavy zapne musim svetla prepnut na parkovacky a potom normalne zapnut a potom idu v poriadku alebo spet ich vypnem a zapnu sa oba xenony. Cize ked idem nastartovat musim dat parkovacky a potom nastartovat potom zapnut svetla je to este horsie ako keby tam neni denne svietenie. :doh

Mam tam aj alarm ale ten co to dal montovat tak neviem z akeho dovodu zapojil alarm na xenony a ked zamknem alebo odomknem auto tak mi prebliknu xenony. Ale v pondelok idem do servisu nech to odpoja z xenonov lebo to urcite nerobi dobre tym svetlam.

No a chcel by som sa spytat ze ked uz to odpoji a da do normalu a stale to bude tak blbnut ze sa bude zapinat len lavy kde by mohol byt problem a co by som mal skontrolovat.

No a ten pravy xenon svieti aj trocha do modra ked sa na neho pozrem cez den. V noci som s auto este nesiel :o

Myslim ze tam moze robyt neplechu aj nejake slabe napetie lebo ked zapnem klucik tak secko naraz zacne brat prud a jednoducho na xenony nezostane.

tesim sa na vase napady a postreny :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dal som to prekontrolovat a kable su napojene na parkovacky. Neviete preco ked zamknem auto alarmom ktory je pripojeny na parkovacky bliknu aj stretavacie (xenony)? Moze to tie xenony nejako poskodit ked budu blikat pri kazdom zamknuti a odomknuti ?

Videl som tu aj temu na napojenie alarmu na smerovky tak by som chcel vedet ci tie dva kable co mam na parkovackach mozem prehodit na smerovky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak problem zo svetlami sa uz odstranil. Ako som zistil xenony boli "odborne" domontovavane a neviem ci to bolo tym alebo tym ze auto bolo dovezene z Rakuska ale vo vypinaci svetiel bol zapojeny nejaky kabel navyse. Ked sa mechanik v autorizovanom servise na to pozrel tak sa cudoval co to je za zapojenie. Povodne som si dal vypat denne svietenie mechanik hladal modul rozobral hadam pol palubovky a nic nenasiel potom behal k PC a doniesol nejake papiere zo zapojenim a nasiel nejaky kabel co tam nepatril (dufam ze tam nepatril :rolleyes: ). Potom sa pytal ze ci to neni dovoz z anglicka tak som sa pozrel kde mam volant a zistil som ze naozaj to neni z anglicka (teda aspon dufam :) ). Stalo ma to 22 € ale uz nemusim pri startovani zapinat parkovacky a az potom svetla a dufat ci sa mi zapne prave svetlo teraz pekne nastartujem a bez najmensieho zavahania sa zapnu obe naraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda taktéž začal blbnout pravý xenon,a je divný že taky pravý,naskočí někdy v poho a jindy až napodruhé.Kabeláž jsem ještě pořádně neprohlížel,jen mrknul a zdálo se vše v pořádku.Skusím to zkontrolovat ještě pořádně a skusím přehodit levý startér s pravým a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Mám ten stejný problém.Taky pravý xenon.Na poprvé jen blikne a zhasne.Po chvíli co nechám svítit levý xenon tak světla opět vypnnu a zapnu a vše funguje.Vše funguje do té doby dokud světla nenechám déle vypnutá(podle mě dokud nevychladnout),ptz když je výbojka teplá a nepotřebuje tolik energie k nastartování tak je vše ok.Myslím,že to bude startet xenonů,ale co když ne?Nechce se mi jen tak koupit starter za 4130kc ve skodovce,ptz zatím jsem ho nikde jinde nesehnal.Nemáte někdo typ kde koupit levnější.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduchý, bud startér nebo výbojka....můžeš zkusit výbojku zaměnit, ale tak na 80% je to startérem - trafem

č. dílu 6Y0941641

zkusit napsat do cc-autodily.cz ale nevěřímže pod 3000,- se dostaneš....pak jedině hledat po inzerátech a obvolávat vrakoviště - je jich málo :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

vědět dřív, že se tohle děje, tak ani nekupuju xenony. Mě se tohle stáva u obou najednou, takže tím vylučuju vinu xenonů, nejsem elektromechanik, ale řekl bych, že do org. xenonů se dávaly jiné kabely ke světlům. Nejhorší by nastalo, kdyby v nejnutnejší situaci vubec nenastartovaly :feve:

Editováno: , autor: JanBartoš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...