Přejít na obsah

Úprava N1 - odlepená fólie


ton1

Doporučené příspěvky

Uz jsem to psal nekolikrat. Bez prepazky za skoro 2 roky - nehoda, hranice, silnicni kontroly a vse bez problemu. To same lide v nem okoli.

Tak to asi máš zvláštní okolí..a máš v ORV zapsaný nákladní automobil, popř. ještě doplněný doplňkový text o umístění přepážky? To jsou povinné údaje.. Pokud to u vás konkrétně někdo přehlíží, věř mi, že jde spíš o výjimku..od nás z okolí naopak můžu jmenovat už několik případů, kdy na to lidé těžce doplatili. Finančák je kapitola sama od sebe, ten nikomu nic neodpouští, zvlášť pokud jde o "daňové úniky" v případě odpočtu DPH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nikoho nestraším, mám i v okolí lidi co to maj sundáný a taky uplně v pohodě jezděj léta. Ale jak jsem psal , tak i jednu zkušenost s tím že kolega na to doplatil a to celkem dost. Jinak policajtum je to jedno, hlavně po tom jde celní správa. A je každýho věc co je pro něj výhodnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nechci Vám do toho kecat, ale N1 se objednává (týká se OII) přímo v Boleslavi a je na ní delší čekací lhůta. Přepážka nejde vyndat bez poškození auta. Ty řeči o dodělání v servisu platily pro OI. Rozdíl je v tom, že u OI nebyla přestavba zapsaná v malém techničáku, ale jen jako změna ve velkém TP a zároveň nebyly polepený zadní okna. Protože z Boleslavy vyjelo OA a dealer ho předělal na N1. Při běžné kontrole se nedalo poznat, že z auta byla odstraněna přepážka. Na první pohled se auto nelišilo od běžného auta, které je typováno jako OA. Narozdíl od toho OII to má už z Boleslavy napsaný v MTP (že se jedná o NA) takže, když odstraníte přepážku a vyměníte skla vzadu stejně při kontrole zjistí z MTP, že je to původně N1. Nebezpečí nehrozí jen od FÚ - daňový únik, ale když narazíte na kosa policajta tak hrozí i to, že N1 musí dodržovat zákaz vjezdu NA a další drobná věc N1, má otypována pouze čtyři místa k sezení. O tom tady nikdo nemluví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nechci Vám do toho kecat, ale N1 se objednává (týká se OII) přímo v Boleslavi a je na ní delší čekací lhůta. Přepážka nejde vyndat bez poškození auta. Ty řeči o dodělání v servisu platily pro OI. Rozdíl je v tom, že u OI nebyla přestavba zapsaná v malém techničáku, ale jen jako změna ve velkém TP a zároveň nebyly polepený zadní okna. Protože z Boleslavy vyjelo OA a dealer ho předělal na N1. Při běžné kontrole se nedalo poznat, že z auta byla odstraněna přepážka. Na první pohled se auto nelišilo od běžného auta, které je typováno jako OA. Narozdíl od toho OII to má už z Boleslavy napsaný v MTP (že se jedná o NA) takže, když odstraníte přepážku a vyměníte skla vzadu stejně při kontrole zjistí z MTP, že je to původně N1. Nebezpečí nehrozí jen od FÚ - daňový únik, ale když narazíte na kosa policajta tak hrozí i to, že N1 musí dodržovat zákaz vjezdu NA a další drobná věc N1, má otypována pouze čtyři místa k sezení. O tom tady nikdo nemluví.

Při běžné kontrole to jde poznat protože v kolonce počet míst k sezení je 2+2 bohužel. A s tím zákazem vjezdu pro nákladní vozy si z nás děláš prdel že? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při běžné kontrole to jde poznat protože v kolonce počet míst k sezení je 2+2 bohužel. A s tím zákazem vjezdu pro nákladní vozy si z nás děláš prdel že? ;)

nejsem si 100% jistý (musím se jít podívat), ale mám OII N1 a v techničáku 2+3 místa. OIky měly 2+2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nikoho nestraším, mám i v okolí lidi co to maj sundáný a taky uplně v pohodě jezděj léta. Ale jak jsem psal , tak i jednu zkušenost s tím že kolega na to doplatil a to celkem dost. Jinak policajtum je to jedno, hlavně po tom jde celní správa. A je každýho věc co je pro něj výhodnější.

Je to podobná situace, jako byla před časem s "převozkami" (zelené značky), kdy policie moc nevěděla, jak se k těm značkám stavět. Dnes je situace jiná a kontrole se nikdo nevyhne. To samé s přepážkou. Celní správa končí a má být včleněna do řad policie, takže i tam lze očekávat posun a zpřísňování kontrol. ještě tu nikdo neřekl, jak je možné proklouznout při silniční kontrole..jediné, co mně napadá, že se při registraci zadal špatný typ vozidla a tak je vozidlo vedené jako osobní, což je uvedené i v ORV, pak nikdo nebudí pozornost, protože na první pohled je to klasický kombi. No a pokud je v ORV uveden správně druh nákladní, je to jen otázka času. Je to klasický daňový únik a ten se jako takový postihuje. Pokud jde o to, co se vyplatí, v případě odhalení se automaticky doplácí DPH a platí i tučná pokuta, tuším že lze až v řádech desetitisíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...