Přejít na obsah

Úprava sedadla


tondys

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

vím, že jsem ještě "bažant" (O1 teprve 3. měsíc), ale velké problémy mi dělá sedadlo řidiče (předtím Fav136). Sezení je pro mne velmi nepohodlné při jakémkoliv nastavení výšky, vzdálenosti či bederní opěrky. Ve spodní části zad je někdy i pulzující bolest, a to i při delší jízdě (nad 100km). Někde jsem četl, že záda přestanou bolet, a na tohle tvrdé sezení si člověk zvykne, po "několika tisících kilometrech"...

Měl někdo podobný problém? Je snad na to nějaké rozumné řešení (teda kromě výměny auta, protože jinak je super)?

Díky a zdarec, T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám mr00,sedačky šedé,sedí se v nich pohodově,zatím si ještě nikdo nestěžoval,jen když jsem v roce 02 jel prvně s fabií na služebku 500km v kuse,tak mě musel kolega vytáhnout a posadit na asfalt,páč jsem přes bolest nemohl sám vylézt a stát,po cestě zpět už mi to nevadilo a bylo to v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

vím, že jsem ještě "bažant" (O1 teprve 3. měsíc), ale velké problémy mi dělá sedadlo řidiče (předtím Fav136). Sezení je pro mne velmi nepohodlné při jakémkoliv nastavení výšky, vzdálenosti či bederní opěrky. Ve spodní části zad je někdy i pulzující bolest, a to i při delší jízdě (nad 100km). Někde jsem četl, že záda přestanou bolet, a na tohle tvrdé sezení si člověk zvykne, po "několika tisících kilometrech"...

Měl někdo podobný problém? Je snad na to nějaké rozumné řešení (teda kromě výměny auta, protože jinak je super)?

Díky a zdarec, T

jj taky jsem to zažil, přesně jak píšeš a teď mi to ani nepřijde jen ten sedák mohl být kapku delší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mám O1,rv.99,asi 10 měsícůa jsem se sedadly naprosto spokojen,najezdím cca 2700 km měsíčně..Předtím jsem měl Daewoo Nubira a tam to bylo příliš měkké,asi jsem zvyklý na tvrdší.

Je to stejný ročník, taky najezdím kolem 2t.

Myslím, že nejvíce mi vadí délka toho sedáku, chybí opora pro stehna, asi mám dlouhé nohy...

Snad je to otázka zvyku, ale někdy si hlavně z kopce připadám, že kdybych nebyl uvázaný a opřený o volant, tak spadnu...

Díky za odpovědi, zdarec T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

vím, že jsem ještě "bažant" (O1 teprve 3. měsíc), ale velké problémy mi dělá sedadlo řidiče (předtím Fav136). Sezení je pro mne velmi nepohodlné při jakémkoliv nastavení výšky, vzdálenosti či bederní opěrky. Ve spodní části zad je někdy i pulzující bolest, a to i při delší jízdě (nad 100km). Někde jsem četl, že záda přestanou bolet, a na tohle tvrdé sezení si člověk zvykne, po "několika tisících kilometrech"...

Měl někdo podobný problém? Je snad na to nějaké rozumné řešení (teda kromě výměny auta, protože jinak je super)?

Díky a zdarec, T

Zkus si pod sebe složit deku, tím se ti záda posunou trochu výše a páteř bude mít jinou oporu-bederní opěrka se dostane do jiné úrovně a možná ti to pomůže.Mám podobné problémy a řeším to dekou na sedáku pod potahem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes se mi dostal do ruky prospekt doplnků pro vozy škoda,našel jsem tam vzduchový vak na opěradlo,píšou to jako vzduchová bederní opěrka,je to vlastně takový vak,který si napumpuješ vzduchem podle tvé potřeby,z obrázku bylo patrné že je tam pro vhánění vzduch takový ten balonek na který mačkáš a ono to dofukuje.nebyla tam ale cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si pod sebe složit deku, tím se ti záda posunou trochu výše a páteř bude mít jinou oporu-bederní opěrka se dostane do jiné úrovně a možná ti to pomůže.Mám podobné problémy a řeším to dekou na sedáku pod potahem.

Díky za odpovědi, tenhle nápad s tou podložkou pod potah vypadá nejslibněji, možná bych mohl zkusit firon.

Jinak vyhřívání sedadel teď v zimě je opravdu super, ještě chybí vyhřívaný volant a řadící páka, ale to už bych chtěl asi opravdu moc :D

Zdarec, T

Editováno: , autor: tondys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...