Přejít na obsah

2.0 FSI (110 kW)


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Nejak nam tu viazne konverzacia, tak dodatocne odpovedam Lancelotovy, ja by som aj chcel dalsie investicie ale manzelka ma dost brzdi a moj rozum jej musi dat za pravdu lebo sme nedavno kupili byt a planujeme prirastok do rodiny tak vecina financii ide do zariadovania bytu. Ale srdiecko pisti po navi Bolero, chrom. koncovky vyfuku a hodne dalsich vzchytavok este ze som ju kupil vo vybave elegance, tak mnoho veci ma v serii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatial som mal taku polozku len EGR ventil a dufam ze to bol posledny necakany vydavok, lebo zatial je vsetko OK dokonca podla niektorych prispevkov som aj toto ocakaval len nie tak skoro po kupe. Tie rozvody som planoval asi od zaciatku roka len som daval do kopi financie po sviatkoch. Olej a filtre ktore sa pravidelne menia neratam s tym sa rata pri kazdom aute ako samozrejmost.

Editováno: , autor: drak999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jste na tom se spotřebama?:-) Nechal jsem přezout na letní, a už se zase dostanu na mejch 6l/100km při delších cestách. Dlouhodobá spotřeba 8,5l/100 - jezdim teď převážně město. A vzhledem k roustocím cenám PHM asi brzo oprášim kolo :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nam zas klesnu spotreby je prijemne pozerat na primer 6,3 a mat motor s obsahom 2l a vykonom 150 koni. Dnes som bol po dlhsej dobe na dlhsej trase asi 40 km a mal som takuto spotrebu a v aute 5 dospelych stredne tazkych slovakov, trocha aj prejazd mestom. Inak do prace a z prace tiez asi 8,5 ale to je cesta 10 km. Len pripominam ze mam automaticku prevodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za opytanie ide to vyborne mam pocit ze spotreba na niektorych usekoch o nejake to deci klesla lebo nie vzdy sa to da nahanat vies vozievam aj manzelku tak pri nej sa musim krotit, vtedy mam pocit ze aj ta prevodovka radi nejak jemnejsie. Spotreba sa ustalila na 7,7 a zatial sa drzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim :)

priznam sa ze som necital vsetkych 50 stran ohladom tohto motora, ale skusal som aj chvilku hladat a nic. Zaujima ma dotaz, co lpg do tohto motora? uvazujeme o kupe scoutika, ktory ma 58tisic km, ale je to benzin ktory je relativne nenazrany. Nebol by problem ho tam namontovat? aka by potom mohla byt spotreba? a sice nie je to dolezite, ale pre zaujimavost, da sa motor s lpg chipovat? teda musela by sa zrejme chipovat rj od lpg nie?

dik za odpovede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fsi na lpg prerobit ide ale moc sa to neoplati lebo aj tak tam kvoli ochladzovaniu vstrekov musi vstrekovat aj benzin, zahliadol som aj spravu ze nejaka firma to roby aj bez vstrekovania benzinu ale ktora a za kolko to netusim. 2,0 fsi cipovanim vela neziska lebo tam neni z coho brat nema turbo,a po cipe to taha lepsie od spodu ale vela kw tam neziskas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jop viem ze priame vstreky sa musia chladit, ale myslel som ze to ajtak moze vyjst celkom dobre. a narychlo co som naklikol a chipovat dalo na nejakych 121kw http://www.autochip.eu/sk/vykonove-tabulky/skoda/skoda-octavia-scout-20-fsi-150hp/ akurat som uvazoval nad tym ci by sa dal chipovat aj s lpg, ale to by bola blbost uz. Takze zrejme si pockam na nejaky lepsi dieslovy kusok. Momentalne u nas nie je nic moc na vyber. :) dik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V utorok som bol velmi prijemne prekvapeny v autorizovanom servise skoda. Veduci technikov mi povedal ze je zvolavacia akcia na zapalovacie cievky ktora sa tyka aj mojho auta. Cievky mi boli zadarmo vymenene a s novymy cievkami uplna spokojnost motor taha lepsie a spotreba kleska o 0,2l. A to som kupil jazdenku a tam som ju zacal servisovat nechal som im tam okolo 1000 eur tak sa mi 300 vratilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim :)

priznam sa ze som necital vsetkych 50 stran ohladom tohto motora, ale skusal som aj chvilku hladat a nic. Zaujima ma dotaz, co lpg do tohto motora? uvazujeme o kupe scoutika, ktory ma 58tisic km, ale je to benzin ktory je relativne nenazrany. Nebol by problem ho tam namontovat? aka by potom mohla byt spotreba? a sice nie je to dolezite, ale pre zaujimavost, da sa motor s lpg chipovat? teda musela by sa zrejme chipovat rj od lpg nie?

dik za odpovede :)

Nazdar Feki

Na scout alebo lepsie povedane na motor 2.0 FSi s kodom BVX sa LPG neda namontovat momentalne tvrdia ze kvoli mapam ktore su momentalne k dispozicii iba k motorom 2.0 FSi s kodom BVY,BLR,BVY na motor BVX ktory ma scout nie su. Zrejme je to spojene aj s tym vrstevnym vstrekovanim kde bude zrejme problem okrem chladenia vstrekov aj s vrstvenim zmesi okolo sviecky LPG zrejme nezapaluje tak ako benzin, zistujem to uz viac nez rok no zatial sa mi viac nepodarilo zistit. Inak videl som jednu octaviu namontovanu na lpg s kodom BLR a a chlap bol celkom spokojny zralomu to okolo 8L/100kmLPG + 2 L benzinu, je to o nieco horsie na navratnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...