Přejít na obsah

Airbag


Mr.BuBaK

Doporučené příspěvky

Potrebujem demontovat airbeg kvoli vymene spinaca svetiel, je tam zozadu volantu poistka ktoru treba stlacit a demontovat airbeg.Davnejsie som to uz robil,vtedy to vyskocilo temer samo , no teraz si neviem s tym rady. ma niekto na to neaku fintu alebo pripravok ? Predtym to islo v pohode srubovakom no teraz to nechce ist.Prosim poradte ako na to . Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Je to kvůli tomu, aby ti airbag nedal facku až ho budeš mít v ruce. Je to tak psáno v dílenské příručce a vlastně ve všech příručkách a fakt to tak dělaj i v servise. A taky tam píšou, že při připojení baterie nemá nikdo sedět v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra tak to jsem to do teď dělal špatně, nikdy jsem baterku neodpojoval a nic se nestalo, jen jednou jsem omylem zapnul klíček tak svítila kontrolka ale stačilo smazat paměť závad.

Ale v servisu škoda to taky u nás neodpojujou, jednou jsem potřeboval přesadit volant, dokonce to ten technik jel project bez bagu jestli je to rovně a pak taky mazal závadu.. asi nemaj tu příručku :-)

( v té době jsem ještě neměl jsem tu hvězdu....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra tak to jsem to do teď dělal špatně, nikdy jsem baterku neodpojoval a nic se nestalo, jen jednou jsem omylem zapnul klíček tak svítila kontrolka ale stačilo smazat paměť závad.

Ale v servisu škoda to taky u nás neodpojujou, jednou jsem potřeboval přesadit volant, dokonce to ten technik jel project bez bagu jestli je to rovně a pak taky mazal závadu.. asi nemaj tu příručku :-)

( v té době jsem ještě neměl jsem tu hvězdu....)

Tak to jsou asi nějací kaskadéři tam u vás, jinak jak se dělá něco bagama tak vždycky odpojit baterku a potom jak se tu psalo, všechno zapojit, zapnout klíček a potom až připojit baterku a počkat pár minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O bagu viem ze musis mat odpojenu baterku a az po cca 10 minutach ho odpojit, preistotu aby nevystrelili, a ked skladas tak poskladas bag volant a tak das kluce do polohy 1 a potom az zapojis baterku. Je to navod z servisneho manualu Skoda.

Toho bych se bál, aby to člověku nebouchlo pod rukama při tý demontáži, ale to asi těžko, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu dobrý nápad !!!

Nezapomeň si do auta přibalit několik obvazů a mast na spáleniny. Výstupní teplota plynů na trysce je cca 700°C. Několikrát jsem zažil, že si někdo do auta namontoval vypínač který zamezoval nastartování a při nějaké stresující události a potřebě rychle odjet na něj zapomněl.

Co pak se asi stane při stejné události Tobě nebo tomu komu auto půjčíš ?

Ještě bych doporučil na volant napsat „před startem sundat brýle“. Sklo v očích nebývá vždy příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...