Přejít na obsah

Výměna čelního skla


Lancelot

Doporučené příspěvky

Vcera mi nejaky idiot odrazil zo svojich kolies kamen do skla. Som nastvany, celu cestu ma ostreloval, az sa mu to nakoniec podarilo. Dufam, ze mi poobijal lak na karoserii este k tomu. Sklo nie je puknute, ale je tam nieco akoby mala hviezdicka, menit sa mi ho zatial neoplati. Neviete niekto nejaky pripravok na zaliatie tej ryhy? S lepenim puknutych skiel navrtavanim nemam dobre skusenosti. Dik za odpoved. :help:

Mě to sklo rozbil kamion, je to hvězda tak 1,5cm přímo v zorném poli řidiče, takže jedině výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera mi nejaky idiot odrazil zo svojich kolies kamen do skla. Som nastvany, celu cestu ma ostreloval, az sa mu to nakoniec podarilo. Dufam, ze mi poobijal lak na karoserii este k tomu. Sklo nie je puknute, ale je tam nieco akoby mala hviezdicka, menit sa mi ho zatial neoplati. Neviete niekto nejaky pripravok na zaliatie tej ryhy? S lepenim puknutych skiel navrtavanim nemam dobre skusenosti. Dik za odpoved. :help:

Co jsem ale slyšel, tak doporučují hned tu dírku něčím přelepit, protože než se tam člověk na tu opravu dostane, tak aby do ní zbytečně nezalezla špína..třeba kouskem izolepy nebo tak

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera mi nejaky idiot odrazil zo svojich kolies kamen do skla. Som nastvany, celu cestu ma ostreloval, az sa mu to nakoniec podarilo. Dufam, ze mi poobijal lak na karoserii este k tomu. Sklo nie je puknute, ale je tam nieco akoby mala hviezdicka, menit sa mi ho zatial neoplati. Neviete niekto nejaky pripravok na zaliatie tej ryhy? S lepenim puknutych skiel navrtavanim nemam dobre skusenosti. Dik za odpoved. :help:

to si jel za ním tak blízko? buď si ho měl předjet anebo zvětšit odstup... takhle bych se teda zachoval já... každopádně kamínek tě může trefit i od protijedoucího auta... takže bych to moc neřešil... já měl auto měsíc a hned mě na dálnici trefil kámen... mám na skle taky takovou malou hvězdičku... až se oteplí, tak to nechám vyměnit... mám sklo pojištěný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si jel za ním tak blízko? buď si ho měl předjet anebo zvětšit odstup... takhle bych se teda zachoval já... každopádně kamínek tě může trefit i od protijedoucího auta... takže bych to moc neřešil... já měl auto měsíc a hned mě na dálnici trefil kámen... mám na skle taky takovou malou hvězdičku... až se oteplí, tak to nechám vyměnit... mám sklo pojištěný.

No tak blizko to nejako nebolo, hadzal kamene na vsetky strany. Obehnut sa nedal, bola prilis uzka cesta a vela zakrut, tak sa nic nedalo robit a isiel stale konstantne rychlo. Sklo by mozno trebalo vymenit, ale pokial su na ceste kamene, nema to vyznam a zas to az tak nevadi aspon zatial. Ano a dost sa odrazaju aj od protiiducich aut, ziadna sanca sa tomu ubranit. Preco tam sypu take obrovske balvany. :076:kol-51:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nekdo nemate pojisteni celniho skla, tak doporucuju si zastavit kamion od ktereho na vas kamen odletel (samozrejme na dalnici se to dela dost tezko)... Da se to nechat proplatit z jeho povinneho ruceni... Ja to tak udelal pred rokem, sice se ridic nejdriv cukal at mu to dokazu a tak, ale kdyz sem vytah mobil ze zavolam policajty, tak obratil, dal mi cislo pojistky, vse nahlasi na pojistovnu, ta vse zaplatila a v servisu mi jeste dali dalnicni znamku zdarma :-)

Ale pozor, plno pojistoven na to uplatnuje amortizaci, nejlepsi je kooperativa, ta zaplati vse :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, hlavně ve chvíli, kdy zavoláš policajty, tak se dozvíš, že jsi pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost. proto v takovém případě je vhodnější uvažovat o nějakém protijedoucím vozidle. Navíc případnou vinu uzná řidič služebního vozidla, kde se ve firmě platí tzv. flotilové pojištění (tedy se neuvažují malusy). Těžko na to přistoupí sokromník, navíc když přijde na lámání chleba a on vinu nepřizná, nic s tím nenaděláš. Zřejmě proto existuje v pojišťovnách ta možnost připojistit čelní okno..právě proto, že v tomto případě se viník hledá hodně těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodně, ale vždycky mi všude vtloukali do hlavy, že když mi někdo roztluče čelní okno, nikdy to nesmí být auto přede mnou, protože pak to je kvalifikované jako nedodržení bezpečné vzdálenosti. No je to síla, uznávám..a taky proto mám prostě čelní okno pojištěné. ono i když z toho tupláku uletí kámen jak pěst, stejně mu to nikdo nedokáže, že to bylo zrovna od něj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak se řeší kamen od protijedoucího? toho musíš taky chytit nebo viník neznámý?

jinak sklo mam taky pojištěný, už se mi to jednou vyplatilo, ted budu měnit podruhý

No, výsledek je asi stejný, protože pořád je to o tom, že by i ten protijedoucí musel vinu uznat, ale když nahlásíš značku, typ auta a tak, tak by se tím mohl někdo zabývat a neodbyde tě hned první větou..v tomhle případě až tou druhou ;) Podle mně se to ani v tom případě moc dokazovat nedá. Leda by to byla nějaká sklopka a vezla šutry na korbě, pak by to asi bylo schůdné..popř. by měl plný tuplák šutrů, ale jinak asi ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite bys ho musel dojet a zastavit, jinak sam od sebe to nikdo neprizna...

A s tim soukromnikem to mas samozrejme pravdu... ja zastavil popelare kdyz prejizdeli z mesta do mesta... tam jistota ze to neni soukromnik nebyla a vyslo to :-) Za pokus to stoji pokud to pojisteni nemate, ale samozrejme nejlepsi je ho mit... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
přední sklo?

Asi to bude také ako ked si všimnete maju renaulty a peugeoty cele predne sklo do fialova. Dneska som take videl na Okte II :palec2: Vyzeralo to celkom dobre, ako keď máš foliu aj na prednom skle a je to dovolene lebo je to priamo od vyrobcu a neoslňuje ťa slnko. :palec2::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude také ako ked si všimnete maju renaulty a peugeoty cele predne sklo do fialova. Dneska som take videl na Okte II :palec2: Vyzeralo to celkom dobre, ako keď máš foliu aj na prednom skle a je to dovolene lebo je to priamo od vyrobcu a neoslňuje ťa slnko. :palec2::p

No já spíš myslím, že to mělo být SunSafe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...