Přejít na obsah

Výměna čelního skla


Lancelot

Doporučené příspěvky

Tak jsem o tom trochu googlil a vliv atermického skla na kvalitu signálu GPS nějaký bude - a samozřejmě negativní. Píše se o tom dost a vychází z toho, že některé přístroje jsou v pohodě (vypadá to, že ty novější a kvalitnější), některé mají horší přesnost a občasné ztráty signálu a některé jsou za atermem nepoužitelné.

Řešení je externí anténa nebo umístění ke sloupku/zrcátku, kde údajně pokovení není.

Suma sumárum se toho asi nemusíme bát a kdyby byl problém, tak externí anténa/nová navigace :-) Za těch -30% tepla čelním sklem a -6 stupňů v interiéru a -30 stupňů teploty palubovky to asi stojí...

Externí zdroje např.:

Oficiální web TomTom

Diskuze na C5 klubu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar chlapi,

řeším teď situaci s čelním oknem. Na mojí O2FL 1.4TSI 2009 mám původní čelní sklo (standardní O2 sklo, žádné
senzory ani vyhřívání). Schytal jsem v poslední dobe několik kamínku, ale žádný okno nepoškodil natolik, aby
prasklo. Jsou to "jen" vrypy. Je jich cca 15, některé hlubší (některé přímo ve výhledu, ale nemůžu říct, že by mi to
nějak zvlášť vadilo, je to jak špína, která nejde umýt). Mám k havarijku ještě připojištěné čelní sklo za 500Kč/rok.
Až do 6000 Kč na výměnu. Podle pojišťováka se to může měnit několikrát za rok v rámci jedné pojistky (není to
omezeno na jednu výměnu ročně, nebo něco podobného). Zajímalo by mě pár věcí, tak to sepíšu v bodech.

1. měnili jste někdy okno v podobném případě (nebylo úplně na maděru)?
2. je okno z výroby jiné (lepší/horší) než měněné?
3. stalo se vám, že to při výměně (lepení nového) nějak posrali (netěsnilo, zatékalo, reklamace atd.)?
4. koho případně na výměnu - nějaký škoda autoriz. servis, nebo auto okenáře?
5. kolik vás to stálo, pokryje to 6000 Kč bez problémů?
6. co by jste mi tedy doporučili? četl jsem, že existují nějaké metody, jak malé dírky spravit (něčím zalátat)

 

Díky

Editováno: , autor: JayFader
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, za dva roky jsem ho měnil čtyřikrát. Dvakrát na pojišťovnu, jednou reklamace, jednou placeně a jednou zkouška zcelení.

 

 

1. stačila jedna relativně malá hvězdička přímo ve výhledu a pojišťovna plně hradila výměnu

2. nevím, řekl bych že je stejné (má i stejné škodovácké číslo)

3. špatně uložená guma mezi sklem a střechou při pokusu o srovnání se sklo štíplo, výměna na reklamaci
4. pokud není potřeba měnit senzor, tak u sklenářů je to rychlejší
5. cenu placené výměny si nepamatuji přesně, zcelování praskliny 1.500,- ,výměna na pojišťovnu bez doplatku (pojištěno na 10tis.)
6. pokud je to ve výhledu tak rozhodně vyměnit, měl jsem zalepenou hvězdičku před spolujezdcem, při špinavém okně dobrý, ale jinak to stejně bylo vidět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš tak ho nech vyměnit, já ho loni taky měnil (zatékalo). Sklo měnili v původním servise narychlo před prodejí auta a v zimě mi tam začalo týct. Měl jsem sklo pojištěné na 10 tisíc (se senzorem a pruhem). V autorizovaném servisu Škoda jsem se domluvil na plnění přes pojišťovnu. Vyndali sklo a udělali na něm pavouka, kterého pak nafotili na pojišťovnu a sklo vyměnili. Viděl jsem fakturu a byla na cca 6500 kč. Sklo mi neteče, jen přes zimu, když mrzlo a v drážkách kolem skla byl led, tak to pak občas jakoby "praskalo", při ohřevu zevnitř, ale jakmile to rozmrzlo tak byl klid. Holt nikdy už to asi nebude jak z výroby, ale neteče a to je důležitý :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sklo asi ještě v horším stavu - staré jak auto, takže hodně a je vrypy úplně poseté, jet proti slunci je opravdu náročné. 

Když se zeptám oficiálně v servisu, tak mi řeknou, že dokud tam není vyloženě prasklina, nebo "pavouk" ve velikosti alespoň 2 cm ve výhledu, tak to na pojistku nejde vyměnit. Sice přes sklo skoro nevidím, ale je vlastně jen opotřebované, takže to pojistka neplatí. Takže asi jediná možnost je vzít křížový šroubovák a do skla trochu klepnout. Ale nějak mám pořád nějakou zábranu si ničit auto. :) Tak asi budu jezdit za kamiony, doufat ve velký kámen a doufat, že poletí na okno a ne třeba na kapotu. :D

Tak jak tohle vyřešit? Čekat na pojistnou událost, nebo ji pomoct? Tak nějak jsem i trochu čekal, že v servisu řeknou, že to zařídí, dám jim tam auto, oni "vyrobí" prasklinu, nafotí to, naúčtují pojišťovně a všichni budou spokojení, ale to se jim nějak nechce. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Dokud na okně není prasklina tak to pojišťovna neuzná na výměnu. Když bude prasklina jinde než v zorném poli řidiče tak může nařídit jen zcelení praskliny.

 

2. Všechna okna jsou originál co montuje ŠA, protože to dělá stejný výrobce jen nemá znak škodovky. Existují už i čínská okna a občas jsou kvalitnější než originál.

 

3. Stát se může všechno, nikdo nejsme neomylný. Proto dostáváš fakturu, která slouží jako doklad o záruce.

 

4. Autorizovaný servis bych vyloučil, protože nemá takovou častou praxi než firma která to dělá denně.

 

5. Záleží na jakou pojišťovnu. Každá má svůj výpočetní program a ceny se trochu liší. Může se stát, že budeš třeba cca 500,-Kč doplácet.

 

6. Je to sada na zcelování prasklin ale dělá se tak max jedna prasklina na skle. (Dělal jsem na přání zákazníka 2 praskliny a sklo při vytvrzování UV lampou prasklo. Od té doby víc prasklin nedělám.)

 

Jinak, když se chce a servis je ochotný tak jde zařídit vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divím se, že servis nechce "vyrobit" pavouka. Jde i o jejich kšeft, u mě problém nebyl vůbec, řekli, že je to jejich starost, že si to zařídí sami, aby to pojišťovna uznala :-D.

Za těmi tiráky bych radši nejezdil, určitě to prvně odnese kapota :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, možná jim začaly chodit kontroly z pojišťoven a bojí se. Vždy když jsem se ptal, jestli by to sklo šlo vyměnit, že ho mám připojištěné, tak byla odpověď jak jsem psal - že bez většího poškození ne. Na druhou stranu si opravdu mohli myslet, že jsem nějaký tajný agent pojišťovny a jen to na ně zkouším. No nic, křížový šroubovák do ruky a půjdeme asi dělat pavouka. Při mém štěstí si udělám krásnou kulatou díru skrz, ale bez pavouka, takže mi poteče do auta, ale parametry na výměnu to pořád splňovat nebude. :D

Jojo, teď mi náhodou přiletěl šutr na okno (štěstí že ne na kapotu) velikosti snad 5 x 5 cm... a zas jen čtyři nové ďůlky ve skle, nic víc... Mám ho nějak extra pevné se mi zdá. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli na to nemas koule, rekni a ja ti za peticento :D udelam takovou krasnou prasklinu, ze si ji bubou v servise fotit :D

Vymena skla je jedna z mala veci na ktery se da vydelat, ja mel plneni 10tis. Sklo bylo uz nic moc tak sem to odvezl do jedne firmy kde probehla vymena na original izotermicky + pruh + dalnicni znamka + pujceni auta na dobu vymeny cca pul dne ;) Stacilo podepsat lejstro a cau.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty doby, kdy se na tom dalo vydělat jsou dávno v prdeli. Každý servis co dává něco navíc, tak to bere ze svých zisků, takže vydělá o to míň. A dnes ti pojišťovna zaplatí jen to sklo co máš na autě.

 

Chvíli mi o tom vyprávěj co o tom víš, a já to budu poslouchat jako pohádku na dobrou noc. Vím o čem je řeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, už jsem někde taky viděl "pokud máte pojištěné čelní sklo do 20 000 Kč dostanete k výměně dálniční známku na rok 2013 a poukázku na palivo 1000 Kč" a podobné. Servis na tom určitě neprodělá. :D

Zatím to asi nechám, pojedu na servisní prohlídku, tak do té doby snad něco vznikne samo a tam se s nima domluvím. 

 

EDIT: Ale je pravda, jak píše žralok, že teď už těch nabídek "bonus zdarma" moc není, kdysi je mělo každé autosklo a snad se i předháněly, kdo dá víc. :D Teď už jen občas někde... Ale třeba koukám, že u žraloka nějaká nabídka na tisícovku je. :D Ale netuším jaké jsou podmínky...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a jak je to s tou povinností výměny za totožné sklo? mám v zorném poli vyražený důlek 1x1cm bez pavouka apod... a před STK bych chtěl vyměnit (sklo je původní z 2007) a při tom jsem si říkal, že bych chtěl s šedým pruhem, případně to atermické...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky tam může být jakékoliv sklo, které se do daného typu auta smí montovat - otázka je, jak se k tomu postaví servis. V nejhorším případě by to měli udělat za doplatek...

 

Také se chystám na sklo s dešťovým senzorem, ale mám seklé sklo v oblasti, kde se dívám do kapoty a je mi to líto měnit i když je to do 10cm od kraje skla a tak by se tu na pojistku mělo dát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem si koupil od firmy svoje bývalé služební auto, tak jsem potřeboval vyměnit přední sklo na pojišťovnu(máme flotilovou pojistku) - stačilo v místě pavoučka zatlačit zevntř palci, a hned tam byla prasklina 10cm, pak jsem tam nechal dát s šedým pruhem.

Editováno: , autor: radek253
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš jiné sklo než tam máš (atermické nebo s pruhem) tak je to za doplatek. Protože servis dokládá pojišťovně fotografii a to se dá poznat. Jinak nevím jestli dokonce některé pojišťovny při uzavření pojistky sklo nechtějí vidět a pak zapíší typ do smlouvy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem tu opět. Nakonec jsem sklo preventivně neměnil. Dneska jsem schytal kamínek a sklo mi prasklo zhruba v půlce, vertikálně cca do půlky skla. Víceméně to šlo od nového úderu od kamínku k již staré díře. Mluvil jsem s pojišťovnou, je prý několik možností. Mám připojistění čelního skla do 6000Kč, Octavia 2 FL 2009. Sklo je bez senzoru. Měl bych pár otázek:

 

1. vybrat peníze od pojišťovny a nechat si to někde opravit?

2. využít smluvního partnera pojištovny?

3. zajet k nějakým autosklenářum a podepsat plnou moc?

 

co by jste doporučily?

 

 

a dále:

 

4. jak s dálniční známkou, dají mi někde novou?

5. jak se zpětným zrcátkem, utrhne se a opět se nalepí na nové?

6. dělá se to na počkání?

 

a na závěr, mohl by mi někdo doporučit nějaký konkretní servis nebo sklenáře se kterými má dobré zkušenosti. Chtěl bych tam original sklo. Praha, nebo Tábor? Sorry za takové školácké dotazy, ale ještě jsem sklo neměníl. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...