Přejít na obsah

kolikatky ALU kola na leto


pavlino

Doporučené příspěvky

Tady nejde o to, co komu vyhovuje. Jestli dá přednost komfortu nebo vzhledu. Je to nakonec jeho zadek a jeho krční páteř. Jde o to, že se tu najdou jedinci kteří tvrdí, že komfort na kolech 15 nebo 17 je stejný. Což je nesmysl.

Kdo ? Sem si to ted procetl a nikoho takoveho sem tu nenasel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice hezký tento rozměr,i já bych si ho přál,nakonec ti to nikdo nedá do TP,budeš mít nehodu za kterou nebudeš moct,přijde chytrák,poukáže na to a jsi jasnej viník!

Ale to je jedna paní povídala. Musí tam být nějaká souvislost. To by tě mohli uznat viníkem za to že máš shnilou lékárničku. Tomuhle nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice hezký tento rozměr,i já bych si ho přál,nakonec ti to nikdo nedá do TP,budeš mít nehodu za kterou nebudeš moct,přijde chytrák,poukáže na to a jsi jasnej viník!

Jak si přišel na to, že ti to nikdo do TP nezapíše? Sežen si tipovej list od výrobce, že to může byt na octavii a šup s tim na urad a maš je zapsaný v TP. Na starou octavii facelift i predfacelift jdou u nás zapsat až 18" kola. Myslim, žev Německu ti tam daj i 19"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem poslal do světa 17" a dal jsem 16", tak jsem tedy rozdíl pocejtil. Ono přejít z 225/45 na 205/55 musí bejt znát. Ale rozhodně se nepřu v tom, že 17", 18" nevypadaj líp.

já jsem sice "jinej" ;) , ale když jsem kupoval oktu, tak byla na seriovim podvozku na 17 kolech(225/45/17)-ty jsem pochvíly prodal(ne proto, že by se mi to zdálo tvrdý nebo tak..-chtěl jsem jiný ;) ) tak jsem auto posadil na origo 16(205/55/16) co jsem dostal k autu a přišlo mi odost tvrdší, víc sem cejtil díry a nerovnosti, ty jsem taky pak prodal a na chvilku jsem nasadil 195/65/15 na origo plecháčích a jedinou výhodu jsem pocejtil že se líp točí volantem ;) ale projet rychlejc zatáčku už je mi přijde vohubu ;)

jinak na auto na jaře pujdou zase zpátky sedumnáctky(na osumnáctky nebyly prašule :feve: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem sice "jinej" ;) , ale když jsem kupoval oktu, tak byla na seriovim podvozku na 17 kolech(225/45/17)-ty jsem pochvíly prodal(ne proto, že by se mi to zdálo tvrdý nebo tak..-chtěl jsem jiný ;) ) tak jsem auto posadil na origo 16(205/55/16) co jsem dostal k autu a přišlo mi odost tvrdší, víc sem cejtil díry a nerovnosti, ty jsem taky pak prodal a na chvilku jsem nasadil 195/65/15 na origo plecháčích a jedinou výhodu jsem pocejtil že se líp točí volantem ;) ale projet rychlejc zatáčku už je mi přijde vohubu ;)

jinak na auto na jaře pujdou zase zpátky sedumnáctky(na osumnáctky nebyly prašule :feve: )

Si "jinej" :D :D :D !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(octaviaman @ 2.2.2008, 14:37 ) *

to je sice hezký tento rozměr,i já bych si ho přál,nakonec ti to nikdo nedá do TP,budeš mít nehodu za kterou nebudeš moct,přijde chytrák,poukáže na to a jsi jasnej viník!

Ale to je jedna paní povídala. Musí tam být nějaká souvislost. To by tě mohli uznat viníkem za to že máš shnilou lékárničku. Tomuhle nevěřím.

Tak jasnej viník nejsi, ale je pravdou, že pokud by se tam objevil nějakej šťoura, tak by ti mohli nějakou SPOLUVINU přičíst, to jo - prostě že nemáš vozidlo v řádném technickém sravu, ale na druhou stranu nevím, jestli se někdo dívá po rozměrech pneu, pokud mají kvalitní vzorek a jsou li zrovna použity ty správné pro dané roční období. Ale viníkem tě v jasném případě nemohou označit - to né. To by hlavní roli při té nehodě musela nést pneu a závada na ní nebo na kolu, tak by to s vinou asi šlo. tak bych to byl býval viděl já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OCTAVIA I má super podvozek drží perfektně a je strašně pohodlnej.

tos chtěl slyšet ???

To jsem slyšet nechtěl, jen si myslím, že na tehdejší dobu, kdy OI vyjížděla, měla v celku kvalitně udělaný a nastavený podvozek, co se týká seriových vozů. A srovnávám pouze vozy stejné třídy, asi tak. Nikdy jsem netvrdil, že to je to nejlepší či nejhorší, jen si myslím, že to není až tak špatné. A proto jsem se zeptal, já nejsem mistr přes mechanické věci, ale mně ten podvozek a jeho nastavení celkem sedí.

Üž si rozumíme? ;)

Jinak já jsem jeden z těch, kteří když neví, tak se ptají. Určitě ti o mých někdy asi i nesmslných otázkách může povyprávět cosby či garny a nebo MartinRS. Otázka byla vždy mířena na toho, co jsem u auta zrona chtěl vědět

A když jsme už u toho, tak mně třeba více seriový podvozek OI sedí daleko více než u OII. Nevím proč, ale je to tak. Zae OII je super na místo pro cestující v zadu oproti OI. Ale to už je něco jinýho, já jen chtěl, aby si věděl, proč jsem tam tu otázku dal

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když srovnáš O I r.v.98 s konkurencí z toho roku tak i tak bych řekl že to není nic závratnýho (asi líp sedí, ale zas hluk od kol a poodlí je zas podle mě horší)

no a OII se podle mě celkově nepovedla na to že je to nový model tak passat či audi 2001-2005 jsou na tom podvozkově líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasnej viník nejsi, ale je pravdou, že pokud by se tam objevil nějakej šťoura, tak by ti mohli nějakou SPOLUVINU přičíst, to jo - prostě že nemáš vozidlo v řádném technickém sravu, ale na druhou stranu nevím, jestli se někdo dívá po rozměrech pneu, pokud mají kvalitní vzorek a jsou li zrovna použity ty správné pro dané roční období. Ale viníkem tě v jasném případě nemohou označit - to né. To by hlavní roli při té nehodě musela nést pneu a závada na ní nebo na kolu, tak by to s vinou asi šlo. tak bych to byl býval viděl já.

a já

Editováno: , autor: Alegro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když srovnáš O I r.v.98 s konkurencí z toho roku tak i tak bych řekl že to není nic závratnýho (asi líp sedí, ale zas hluk od kol a poodlí je zas podle mě horší)

no a OII se podle mě celkově nepovedla na to že je to nový model tak passat či audi 2001-2005 jsou na tom podvozkově líp

Já nepsal, že to je jó výborný podvozek, to asi u seriového auta nikdy nebude, ale myslím si že špatný zase až tak není. Toť vše.

U bodu dvě mi mluvíš z duše, podle mne je to kostitřas a designově se mi prostě vůbec nelíbí. Když já nevím, jestli se mi ještě někdy bude nějaká škodovka ze zadu víc líbit než kombi OI, to je pro mne prostě nádhera. No a teď ty poslední combi A6, no to je luxus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi..Tak to tady tak ctu a neda mi to nereagovat,i kdyz tu toho o kolech je uz mraky..

Pane Boze,to sou stejny kydy porad dokola..Nemyslim ted vas tady nakonci (Palo,Vasa,MichlaF atd), myslim ty,co se pohodli tyce..

Nejradsi mam ty,co nikdy na aute 18" natoz na RSu nemeli a budou rikat,ze budete cvakat zubama,ze se na tom na nasich silnicich neda jezdit atd atd..Nerikam,ze komfot jizdy je stejnej,jako na 15" se serii podvozkem.Ale ja osobne mam 18" na ORS pneu 215/40 a da se s tim jezdit uplne v pohode..A to auto pouzivam bezne,najezdim cca 22 000-25 000km za rok.Jde jen o to,jak si clovek dava pozor a co je ochoten pro danou vec udelat..Holt si clovek musi zvyknout,ze treba po letny nepoleti jako "borec" 80km/h,ale v klidku si ji prehopsa 50 km/h..Jsou holt mista,kde clovek musi lehce ubrat.

Na zimu mam ted pneu 205/55/16" klasika a jizdni komfort je temer stejny,jako na 18" je s tim rozdilem,ze kdyz clovek nestihne uhnout pred nejakou dirou,tak to tak neboli a ten balon snese a pohlti vetsi naraz..Jinak se pouzitelnos auta nijak nelisi.Me taky kazdej strasil,ale 18" jsem koupil a kdyz jsem na ne prezul,tak jsem byl az prekvapenej,jak nevelkej je to rozdil...

...Takze aby Palino dostal zase o odpoved navic..17" se vubec neboj.A skok mezi 16" a 17" na RSu bude minimalni,ne-li ze neznatelny.Klido je tam dej a jezdi jako jsi jezdil do ted.. ;) A co se tyce pneu..?Zalezi na sirce rafku..Pokud by jsi dal 7" sirokej,dal bych gumy 205/50 a pokdu 8" tak bych dal pneu 215/45.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super,díky za ,,konečně" rozumnou odpověď... :palec2: .Začínám měnit názor a přemýělím nad 18/jen ty prachy :sleep: a tvrdším podvozkem...všichni okolo mě tvrdí,že sem debil :feve: ,že mi to vymlátí zuby...a zrušim kola...ale myslim,že OZ by to měli ustát...Ty máš na octě co za značku,smým-li se ptát....??? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super,díky za ,,konečně" rozumnou odpověď... :palec2: .Začínám měnit názor a přemýělím nad 18/jen ty prachy :sleep: a tvrdším podvozkem...všichni okolo mě tvrdí,že sem debil :feve: ,že mi to vymlátí zuby...a zrušim kola...ale myslim,že OZ by to měli ustát...Ty máš na octě co za značku,smým-li se ptát....??? :)

Jo mas recht ... odkud si ... ?? Nekdo Te urcite sveze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super,díky za ,,konečně" rozumnou odpověď... :palec2: .Začínám měnit názor a přemýělím nad 18/jen ty prachy :sleep: a tvrdším podvozkem...všichni okolo mě tvrdí,že sem debil :feve: ,že mi to vymlátí zuby...a zrušim kola...ale myslim,že OZ by to měli ustát...Ty máš na octě co za značku,smým-li se ptát....??? :)

:) Jsem rad,ze to nekomu pomohlo.. ;)

Rafky co mam,jsou Mille Miglia (nekdy se to znaci 1000 Miglia) a pneu Continental SportContact 2. Myslim,ze OZ by to urco mely ustat.Zalezi taky na rozlozeni paprsku na kole.Cim min,tim samozreme krehci,pokud nejsou ovsem treba magnesiovy.. :)

Jinak jak jsem psal,kdyz si clovek dava pozro,vydrzi vsechno.. ;)

Jj jak psal MichalF..Odkud jsi?Nekdo by te urco svezl.. ;)

Editováno: , autor: Martyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vozit nepotřebuju.... :p řídit umim... kol12 ...jen moje se mnou nece jezdit lol ...což mi zas tak neva :) ...jinak sem za Staré Města,což ja na Jížní Moravě... :)Jinak kola sem vybral tyto...ale....ch jo...je jich tolik...co se mi líbí... :feve:

A ty i MichalF ste odkud...?

post-15823-1202914207_thumb.jpg

Editováno: , autor: kovin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Kovin:

tez mam O1 RS Combi - jezdim na zimnich 205/55 R16 a letnich 225/45 R17. Rozdil tam samozrejme v komfortu je, hlavne na pricnych nerovnostech, ale nijak hrozne to neni, denni jezdeni neni problem. Na druhou stranu ty siroke pneu super vypadaji. Nejvetsi rozdil mam ve spotrebe, kdy me vylezla o 1-1,5l proti 16" (za to muze samozrejme sirka pneu, ne velikost rafku). Co se tyce komfortu, vubec se 17" neboj. Natoz na RSce, tam ten rozdil opravdu mezi 16-17 neni velky. Na normalnim podvozku nevim, s tim zkusenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se musim pridat, letni mam 17" na 205/50, zimaky 15" na plechacich 195/65... pri prezouvani zadny vyrazny rozdil v konfortu nepocituju, ale je to dano i tim ze se snazim vsem diram vyhnout a pokud to nejde spomalím at uz na 15" tak nebo 17" (a myslim ze tohle musi udelat kazdej rozumnej clovek).

Co se tyce spotreby, tak rozdil nepoznatelnej 0,1 - 0,3 l/100km (mam ropaka), ale verim ze na 215 nebo 225 ten rozdil kolem 1l/100km bejt muze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...