Přejít na obsah

Stočené kilometry


Mairek

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

chci se zeptat, jestli existuje něco, nějaký přístroj, na kterém se dají zjistit přesně ujeté kilometry - jestli mě v bazaru nenapálili? Teď mi to je už jedno samozřejmě, nic bych nereklamoval, ale rád bych to věděl, kolik ta má Octávka má vlastně najeto...díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ahoj všem,

chci se zeptat, jestli existuje něco, nějaký přístroj, na kterém se dají zjistit přesně ujeté kilometry - jestli mě v bazaru nenapálili? Teď mi to je už jedno samozřejmě, nic bych nereklamoval, ale rád bych to věděl, kolik ta má Octávka má vlastně najeto...díky za odpovědi.

Jakej mas rocnik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

chci se zeptat, jestli existuje něco, nějaký přístroj, na kterém se dají zjistit přesně ujeté kilometry - jestli mě v bazaru nenapálili? Teď mi to je už jedno samozřejmě, nic bych nereklamoval, ale rád bych to věděl, kolik ta má Octávka má vlastně najeto...díky za odpovědi.

prozradíš kolik máš stav KM na tachometru? já když jsem kupoval v autobazaru auto a mělo na tacháči JEN 86 tis.KM tak mi bylo hned jasné že min. stovku stáhli barabi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud máš ř.j. motoru EDC 15 tz. TDi 81kW, 66 kW ,SDi, tak to jde zjistit VAG COMem 607

pokud máš něco jinýho tak něco jde zjistit SuperVagem od Carsoftu

v dnešní době není problém změnit KM i v ř.j. motoru

Tak ročník mám 98, do provozu 99 a když jsem ji kupoval tak měla na tachometru 177000 a nějaké drobné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám prosinec 1999.Po prvním majiteli ze serviskou z rajchu.Při koupi měla najeto 76 000Km. Řekl bych že ty kilometry sedí a stav auta jim odpovídá. Naše stařičká Š 105 má najeto 85 000Km za 22let.Takže ty hodnoty můžou být někdy pravda, prostě někdo moc nejezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám prosinec 1999.Po prvním majiteli ze serviskou z rajchu.Při koupi měla najeto 76 000Km. Řekl bych že ty kilometry sedí a stav auta jim odpovídá. Naše stařičká Š 105 má najeto 85 000Km za 22let.Takže ty hodnoty můžou být někdy pravda, prostě někdo moc nejezdí.

To vůcbec nemusí . Zvláště z D. Kluk od nás z práce Passat 2001 km na tacho cca120 000 skutečnost 390 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja mam 98 rocnik a mam pres 170 000 - kdyz kupoval melo to auto pred 3 lety najeto jen 140 000 - coz znamena 20 000km za rok? To je nejak malo - na Prazske auto a ktomu bylo firemní lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ja mam 98 rocnik a mam pres 170 000 - kdyz kupoval melo to auto pred 3 lety najeto jen 140 000 - coz znamena 20 000km za rok? To je nejak malo - na Prazske auto a ktomu bylo firemní lol

Vsechno co ma ted rocnik 98 bych videl najeto pres 200 000km - ono v bazaru kdyz bude mit auto najeto 140 000 nebo 250 000 stejny rocnik - tak Cech sahne samozrejme ocima na 140 000km najete vozidlo :)lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechno co ma ted rocnik 98 bych videl najeto pres 200 000km - ono v bazaru kdyz bude mit auto najeto 140 000 nebo 250 000 stejny rocnik - tak Cech sahne samozrejme ocima na 140 000km najete vozidlo :)lol

Já jsem na radu zkusil zavolat na STK, kde moje Octávka byla v roce 2005 naposledy na STK a řekli mi, že tehdy byl stav tachometru cca. 148 000. Já to koupil za dva roky a mělo to 177 000, takže věřím tomu, že to sedí, protože v tom STK neměli žádný důvod mi říct lživé informace, když vezmu, že jim nějaký cizí člověk zatelefonoval. Takže teď jsem spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cest,no na takovy rocnik to muze sedet,ale i muzes mit tak 200tis dolu! :feve:

To jako ze by za dva roky někdo najel 200 tis? To se mi moc nezdá...spíš věřím tomu, že co mi řekli na STK s tím počtem najetých km a tomu, že to auto najelo za dva roky těch 30 tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že se může stát, ale já k autu dostal formulář z poslední STK v německu+ještě jakýsi lístek(vypadá to jako účtenka z pokladny)kde jsou emise.Emise jsou dělány o den dřív než technická a k datu 12.1 2007 je na obou formulářích uvedený "Kilometerstand: 71 802 Km" Když jsem auto kupoval v prosinci 2007 tak na něm bylo 76 300Km.Tak nevim, ale asi to fakt sedí.Spíš bych řekl že ta moje jezdila kratší trasy.Příměstské ježdění.

Jo ještě poznámka.Auto nejezdilo až do prosince 2007.Předpokládám, že jezdilo tak do září 2007.Protože u prodejce nějakou dobu stálo.Původně na něm byla cena 5 300 Euro.No a to bylo přece jen kapánek moc za tuto motorizaci.Tak ji pak zlevnili na 4 900 Euro.A byla moja:)

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já mám auto uvedený do provozu 1/98 a když mi ho známej přivezl z D tak mělo najeto 84500 Km. K autu mám servisní knížku, podle který původní majitel najížděl okolo 10tis km ročně. Takže ty km můžou klidně odpovídat. Jen se divím, že k tomu nemáš servisní knížku....když to je dovoz z D. Většinou je to tak, že u dovezených aut z D u kterých není serviska jsou km stočený. Tím tě ale nechci nijak strašit.

Editováno: , autor: remus1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám auto uvedený do provozu 1/98 a když mi ho známej přivezl z D tak mělo najeto 84500 Km. K autu mám servisní knížku, podle který původní majitel najížděl okolo 10tis km ročně. Takže ty km můžou klidně odpovídat. Jen se divím, že k tomu nemáš servisní knížku....když to je dovoz z D. Většinou je to tak, že u dovezených aut z D u kterých není serviska jsou km stočený. Tím tě ale nechci nijak strašit.

Hoj co jsem slysel od autičkaru tak se staci i v D, hodne bazaru ted sefujou Turci a ty se toho neboji, u servisek je to stejne jak stocit km...prazdnych servisek sezenes spoustu, nejaky razitko z brambory a trocha kreativity...clovek se musi rozhodnout hlavne z dojmu, jizdy a nejlepe nazoru odbornika-servisaka, ktery z danou znackou ma dost zkusenosti...je proste mozne koupit auto s malo i mega kilometry (muj stryc si koupil pred 2 lety pasika tdi pd a najel 6000 - jsou takovy blazni...ale moc vyhod to nema, uz mu to zacina kvest jak to je furt v garazi a je tam asi vlhko)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se chci zeptat?chlapi me to merili vagem jestli to nemam stoceny vesmes to sedi ale km s ridici jednotkou mirne litaji s kilakama na budkach..je to tak o 2000km....je to normal nebo znamka ze to je stoceny?na budikach mam 118 000 a na rj 120 000 nejak tak+-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to porad dokola,si kupte nove a mate jasno :palec2: ja treba jezdim strasne malo a stejne za ten rok najedu neco kolem 15tis,majitel predemnou jezdil rocne 23-32tis,a trochu se motam kolem oboru aut a auta co sou dovozy jeste nez se dostanou k prekupnikovi do cech tak uz sou stoceny a pak je jeste stoci on a vetsinou je na budicich 80-120tis.km vymeni veci ktere sou viditelne moc opotrebovane a ma po starosti,a lidi tomu veri :palec2: samozrejme sou vijimky(treba ti co maji vic aut,starsi lidi atd.)ja sem treba koupil v roce 2001 bouranou fabii nez sem stihl opravit tak sem sel na vojnu po vojne nebyli prachy tak vyjela az v roce 2004 takze kdyz sem ju v roce 2007 prodaval najeto 87tis,ale jak rikam vyjimky sou,ale u dovozu ktery je na kseft sou kilometry urcite stoceny a o tom ze byl bud mene ci vice opravovany neni pochyb,dovoci sou jedna velka mafie kde jde o velky prachy,samozrejme vyjimky se zase najdou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám auto uvedený do provozu 1/98 a když mi ho známej přivezl z D tak mělo najeto 84500 Km. K autu mám servisní knížku, podle který původní majitel najížděl okolo 10tis km ročně. Takže ty km můžou klidně odpovídat. Jen se divím, že k tomu nemáš servisní knížku....když to je dovoz z D. Většinou je to tak, že u dovezených aut z D u kterých není serviska jsou km stočený. Tím tě ale nechci nijak strašit.

To jsme si asi nerozuměli.K autu servisní knížku mám :palec2: A navíc je to po prvním majiteli.A jak jsem psal, mám i formulář z poslední technické u Dekry a formulář o emisích. Majitel jezdil podle zápisů v servisce na roční prohlídky pravidelně vždycky v lednu no a od prvního února mi svítí servisní interval :kuk: Takže to (asi) sedí.Mezi námi-to ještě Octa neví-že doba ježdění do autorizovaného servisu každý rok na prohlídku skončila :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsme si asi nerozuměli.K autu servisní knížku mám :palec2: A navíc je to po prvním majiteli.A jak jsem psal, mám i formulář z poslední technické u Dekry a formulář o emisích. Majitel jezdil podle zápisů v servisce na roční prohlídky pravidelně vždycky v lednu no a od prvního února mi svítí servisní interval :kuk: Takže to (asi) sedí.Mezi námi-to ještě Octa neví-že doba ježdění do autorizovaného servisu každý rok na prohlídku skončila :) :)

a ty si myslis ze to pred tou technickou nikdo nestahl,no ja nevim za 8let najet pouze 80tis se me zda blbost ale jestli to tak je tak bud rad lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to porad dokola,si kupte nove a mate jasno :palec2: ja treba jezdim strasne malo a stejne za ten rok najedu neco kolem 15tis,majitel predemnou jezdil rocne 23-32tis,a trochu se motam kolem oboru aut a auta co sou dovozy jeste nez se dostanou k prekupnikovi do cech tak uz sou stoceny a pak je jeste stoci on a vetsinou je na budicich 80-120tis.km vymeni veci ktere sou viditelne moc opotrebovane a ma po starosti,a lidi tomu veri :palec2: samozrejme sou vijimky(treba ti co maji vic aut,starsi lidi atd.)ja sem treba koupil v roce 2001 bouranou fabii nez sem stihl opravit tak sem sel na vojnu po vojne nebyli prachy tak vyjela az v roce 2004 takze kdyz sem ju v roce 2007 prodaval najeto 87tis,ale jak rikam vyjimky sou,ale u dovozu ktery je na kseft sou kilometry urcite stoceny a o tom ze byl bud mene ci vice opravovany neni pochyb,dovoci sou jedna velka mafie kde jde o velky prachy,samozrejme vyjimky se zase najdou ;)

jo jo.Až na to, že já se na nějakého dovozce-vykašlal!! :) A jel si pro ni sám. :palec2: Takže pokud by někdo stáčel tak jedině v německu. A navíc jsem ji nekupoval v klasickém bazaru, ale v autoservisu-autocentru, které se prodejem aut vyloženě neživí, ale má to jako doplňkovou službu.Na place mají tak 7-10 aut.A majitel je němec jak poleno-byl se mnou vyřizovat převozky na úřadě ;)

A ono je to stejně fuk.Po zkušební jízdě jsem byl rozhodnutej a stav tachometru mě ani nezajímal. Exteriér nádhera-lak bez škrábanců.Interiér vypadá jako když auto vyjede z fabriky-sedačky-volant-koberce-tapicírunk.Všechno funguje-zatím-ťuk ťuk na dřevo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo.Až na to, že já se na nějakého dovozce-vykašlal!! :) A jel si pro ni sám. :palec2: Takže pokud by někdo stáčel tak jedině v německu. A navíc jsem ji nekupoval v klasickém bazaru, ale v autoservisu-autocentru, které se prodejem aut vyloženě neživí, ale má to jako doplňkovou službu.Na place mají tak 7-10 aut.A majitel je němec jak poleno-byl se mnou vyřizovat převozky na úřadě ;)

A ono je to stejně fuk.Po zkušební jízdě jsem byl rozhodnutej a stav tachometru mě ani nezajímal. Exteriér nádhera-lak bez škrábanců.Interiér vypadá jako když auto vyjede z fabriky-sedačky-volant-koberce-tapicírunk.Všechno funguje-zatím-ťuk ťuk na dřevo.

presne jak pises kupovat se ma podle stavu a ne podle budiku,a ze sis pro ni jel sam udelalas dobre :palec2: tak at ti slouzi,ty si asi zrovna ta vyjimka o kterych sem psal o neco vyse lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...