Přejít na obsah

Stočené kilometry


Mairek

Doporučené příspěvky

presne jak pises kupovat se ma podle stavu a ne podle budiku,a ze sis pro ni jel sam udelalas dobre :palec2: tak at ti slouzi,ty si asi zrovna ta vyjimka o kterych sem psal o neco vyse lol

Uvidíme.V pondělí jedu na rozvody do autorizovaného servisu.Tak se to omrkne pořádně.Protože pokud by měla najeto kolem 150 000Km musel by už rozvody někdo dělat. A navíc snad se najde trocha času a píchnem to na VAG.Pak se uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak pridam tiez jednu skusenost s mojimi kilometrami a kupov mojej oct.priznam sa ze som velmi nedaval pozor,kupoval som ju z AAA najazdene iba 27 534km interier velmi zachovali este to i vonalo novotou,rychla kontrola podvozku,auto jak nove s timi KM to musi sediet ,stocit sa to urcite neda ved to ma predsa uz digi tacho :kol-32: stmievalo sa takze lak som okukval len co sa dalo pri slabom svetle,predavajuceho v AAA sa pytam,ci nebola burana,on na to,tak to vam poviem presne,NIE toto auto nebolo burane ani nahodou,na druhy den som zistil ze to burane samo ze bolo a dokonca i cele auto ma novy lak :aggressive: Dodnes neviem skut,stav km i ked so servis.knizkou to sedi,jo a je to m.r.2004 Takze pokial sa kupuje auto uz ojazdene,nemozes vediet skut.stav km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pridam tiez jednu skusenost s mojimi kilometrami a kupov mojej oct.priznam sa ze som velmi nedaval pozor,kupoval som ju z AAA najazdene iba 27 534km interier velmi zachovali este to i vonalo novotou,rychla kontrola podvozku,auto jak nove s timi KM to musi sediet ,stocit sa to urcite neda ved to ma predsa uz digi tacho :kol-32: stmievalo sa takze lak som okukval len co sa dalo pri slabom svetle,predavajuceho v AAA sa pytam,ci nebola burana,on na to,tak to vam poviem presne,NIE toto auto nebolo burane ani nahodou,na druhy den som zistil ze to burane samo ze bolo a dokonca i cele auto ma novy lak :aggressive: Dodnes neviem skut,stav km i ked so servis.knizkou to sedi,jo a je to m.r.2004 Takze pokial sa kupuje auto uz ojazdene,nemozes vediet skut.stav km

kupoval som ju presne pred rokom,takze asi tak za 2 a pol na nej mlady 29 rocny dokazal najazdit iba 27534 km lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo při těch rozvodech: mechanik zjistil, že to rozdělával jako první, barva na šroubech uchycení motoru atd. Pumpa byla taky v pohodě takže tam zůstala.Už dlouho dělá škodovky a říká, že si je tím stavem docela jist.Co tady ostatní udávají to jsou většinou stočené TDi.Ale ruku na srdce-1.6 55Kw si kupovali právě lidé(a obvzlášť v německu), kteří moc nejezdí.80 000Km za 7 let je takové normální rodinné auto....jak už jsem psal my na Š105 najezdili od roku 1985 do teď 91 000Km. Na feldě je zatím naježděno 20 000Km za 3,5 roku.

Konec konců už jsem jednou říkal, že nejde o stav tachometru.Máte auto, které má nalítáno 220 000Km a po pečlivém majiteli je ve výborné kondici.A máte auto, které má najeto 70 000Km a jezdilo s ním nějaké čuně, které jen huntovalo a neudržovalo.Takže ve výsledku vás příjde ho dát dohromady daleko dráž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na radu zkusil zavolat na STK, kde moje Octávka byla v roce 2005 naposledy na STK a řekli mi, že tehdy byl stav tachometru cca. 148 000. Já to koupil za dva roky a mělo to 177 000, takže věřím tomu, že to sedí, protože v tom STK neměli žádný důvod mi říct lživé informace, když vezmu, že jim nějaký cizí člověk zatelefonoval. Takže teď jsem spokojený.

Mozna to stocili pred STK :p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pridam tiez jednu skusenost s mojimi kilometrami a kupov mojej oct.priznam sa ze som velmi nedaval pozor,kupoval som ju z AAA.....neviem skut,stav km i ked so servis.knizkou to sedi,jo a je to m.r.2004 Takze pokial sa kupuje auto uz ojazdene,nemozes vediet skut.stav km

Kebyze zavolas do servisov kde to boloa sedeli by km a datumy tak su dve moznosti : 1. je to poctive auto

2. predajca sa pozna so seervisakom a je to stocenica

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kebyze zavolas do servisov kde to boloa sedeli by km a datumy tak su dve moznosti : 1. je to poctive auto

2. predajca sa pozna so seervisakom a je to stocenica

Tak to si nemyslim ze by boli az tak ochotny v skodovke,aby mi to zistovali,alebo dali info o tom,musim povedat za mam strasne zlu skusenost so skodvkou je to tam sama neochota,nevedia poriadne co predavaju ak mam uvist neaky priklad tak so tam chcel kupit autokoberce rs s loketnou opierkov,tak nevedeli ci vobec nieco ako autokoberce rs existuju ani ked som im ich popisoval,museli volat neakemu znamemu ktory to potvrdil,pri loketke zas nevedeli co vsetko k nej patri dalej ze nove budiky rs s maxidotom nejdu prisposobit do jazdenej octy ktora uz ma budiky od vyroby a je toho viac a aby som neodbocil od temy stocene km tak som si ich tam chcel nechaj skontrolovat,tak mi tam iba povedal ze to musi mat urcite stoc.km ked je to 2004 mr a ma iba 27 534km,popritom auto ani nevidel a nakoniec ze nemaju tento tyzden cas iba ak mozno koncom 2 tyzdna.

Bud si zozeniem vag-com ktory to uz vie citat km,alebo......

:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pro informaci ostravanům:

náhodou jsem si jen tak z nudy procházel jeden autobazar v Mar.Horách a když jsem viděl kolik ty auta měly na tacho (nejčastěji mezi 90 až 110 000 km) tak jsem si udělal názor - ten se mi hned potvrdil když přivezli další auto na prodej a borec vyšel pěkně z kanclu pod rukou laptop s kabelem a šup do autíčka s tím - co tam dělal nechť si každý domyslí :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pro informaci ostravanům:

náhodou jsem si jen tak z nudy procházel jeden autobazar v Mar.Horách a když jsem viděl kolik ty auta měly na tacho (nejčastěji mezi 90 až 110 000 km) tak jsem si udělal názor - ten se mi hned potvrdil když přivezli další auto na prodej a borec vyšel pěkně z kanclu pod rukou laptop s kabelem a šup do autíčka s tím - co tam dělal nechť si každý domyslí :disgust:

tak to bohuzel chodi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to stocili pred STK :p:p

Já si ale nechal měnit před týdnem rozvody, můj automechanik mi řekl, že tam byli ještě originál škodovácké, kromě pumpy, která byla už měněná. Když jsem to kupoval, tak to mělo cca. 177 tisíc nalítáno a jelikož tam byly origo rozvody, tak nevěřím tomu, že by to mohlo mít ještě více. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud první majitel servisoval v jednom servisu tak tam můžeš zkusit zavolat. V mém případě byli velmi ochotní a dokonce mi sdělili v kolika km co dělali. Dnes bych nevzal nic bez SK, natož dovoz.

První auto v AAA melo 84K a na motoru nálepku, že byla před 2 roky provedena výměna rozvodů v 80K. Ještě, že jsme si toho všimli. Pak jsme byli pěkně nasraní a jednali s náma v rukavičkách, ochotně ofotili servisky a my už pak jen zavolali do servisu. Napodruhé to vyšlo i v AAA Auto. Mám tu Ovču 2 roky a zatím kromě čidla teploty za 500,- a předních gum u stabilizátorů klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pro informaci ostravanům:

náhodou jsem si jen tak z nudy procházel jeden autobazar v Mar.Horách a když jsem viděl kolik ty auta měly na tacho (nejčastěji mezi 90 až 110 000 km) tak jsem si udělal názor - ten se mi hned potvrdil když přivezli další auto na prodej a borec vyšel pěkně z kanclu pod rukou laptop s kabelem a šup do autíčka s tím - co tam dělal nechť si každý domyslí :disgust:

Kurnajs,no asi by nebylo dobre ten bazar jmenovat,ale pokud je to ten co myslim ja,tak jsem si tam chtel koupit taky koktu,bila 1.8T,ale bila tak jsem se na to vysral!R.v. 02 a najeto taky 85000,tak jsem mozna rad ze to neklaplo!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si ale nechal měnit před týdnem rozvody, můj automechanik mi řekl, že tam byli ještě originál škodovácké, kromě pumpy, která byla už měněná. Když jsem to kupoval, tak to mělo cca. 177 tisíc nalítáno a jelikož tam byly origo rozvody, tak nevěřím tomu, že by to mohlo mít ještě více. ;)

177 tisíc na 1rozvodech? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si ale nechal měnit před týdnem rozvody, můj automechanik mi řekl, že tam byli ještě originál škodovácké, kromě pumpy, která byla už měněná. Když jsem to kupoval, tak to mělo cca. 177 tisíc nalítáno a jelikož tam byly origo rozvody, tak nevěřím tomu, že by to mohlo mít ještě více. ;)

Pouze u motorů 1.8 20V platil a platí interval 180.000 km pro první výměnu rozvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

177 tisíc na 1rozvodech? lol

Jo přesně tak :p . Prostě to je kvalitka a vydrželo to, takže si můžu gratulovat. Můj mechanik je machr a pozná origo rozvody, takže mu věřím, když říká, že tam byly ještě pořád originál. :palec2: To, že původní majitel nedodržoval servisní interval, já prostě neovlivním a nemůžu za to, prostě se na to vykašlal. Já jsem rád, že to jezdí parádně.

Editováno: , autor: Mairek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak :p . Prostě to je kvalitka a vydrželo to, takže si můžu gratulovat. Můj mechanik je machr a pozná origo rozvody, takže mu věřím, když říká, že tam byly ještě pořád originál. :palec2: To, že původní majitel nedodržoval servisní interval, já prostě neovlivním a nemůžu za to, prostě se na to vykašlal. Já jsem rád, že to jezdí parádně.

Machr může bejt ale nevěřim tomu že pozná jak dlouho jsou tam rozvody.Naprostej souhlas s cosbym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak :p . Prostě to je kvalitka a vydrželo to, takže si můžu gratulovat. Můj mechanik je machr a pozná origo rozvody, takže mu věřím, když říká, že tam byly ještě pořád originál. :palec2: To, že původní majitel nedodržoval servisní interval, já prostě neovlivním a nemůžu za to, prostě se na to vykašlal. Já jsem rád, že to jezdí parádně.

a jak poznal že to nejsou origo rozvody montovany později ?

to že tam nejsou nadělany značky barvou a nebo to že jsou šrouby na lepidle nic neznamená

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidím, že to tu je samý odborník a diskuze na úrovni...holt závist je sviňa co?? Já si tím radost z jízdy nenechám zkazit pánové :p

ber to v pohodě, nikdo ti radost z jízdy nekazí, ale s těma rozvodama opravdu nejde poznat, jestli josu origo nebo ne, sám mám na autě dělaný po roce 2002, ale rozvodová sada je z roku 98, takže mi pak může někdo na parádu tvrdit, že to nebylo dělaný.

to je to samý, jako když nějakej klikař dá dokupy bouračku a povede se mu sehnat na vrakovišti díly stejného data výroby, to pak taky nepoznáš, že je přední a zdní nárazník měněnej, včetně světel a podobných kravinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ber to v pohodě, nikdo ti radost z jízdy nekazí, ale s těma rozvodama opravdu nejde poznat, jestli josu origo nebo ne, sám mám na autě dělaný po roce 2002, ale rozvodová sada je z roku 98, takže mi pak může někdo na parádu tvrdit, že to nebylo dělaný.

to je to samý, jako když nějakej klikař dá dokupy bouračku a povede se mu sehnat na vrakovišti díly stejného data výroby, to pak taky nepoznáš, že je přední a zdní nárazník měněnej, včetně světel a podobných kravinek.

Ale jo...já to beru v pohodě ;) Hlavně ať se nám v těch naších autech dobře a bezpečně jezdí, to přeju každému z vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...