Přejít na obsah

Osvětlení kufru - LED


luckymann

Doporučené příspěvky

Myslím, že "cirkus" není správné slovo - komu se to nelíbí - nenutím lol:)

Nedávno proběhla menší úprava... šrouby dostaly černý povrch :D přibyly modré ledky na efekt a přidáno osvětlení do roletky :) - světla v kufru není nikdy dost!

post-2916-1250975335_thumb.jpg post-2916-1250975312_thumb.jpg post-2916-1250975660_thumb.jpg

post-2916-1250975426_thumb.jpg post-2916-1250975607_thumb.jpg post-2916-1250975637_thumb.jpg

A když bude nejhůř - abych našel hasičák i potmě :p

post-2916-1250975746_thumb.jpg

chvalim,je to super a moc se mi to libi :palec2: dalsi inspiracia pro me,akorad kurna nevim, abych s tim nevypadal, jak cirkusak :wacko:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pěkné a čistě udělané, plošňáčky, atd., je vidět, že pán je pečlivka :palec2: Skupina "LED fanatiků" se pěkně rozrůstá :) , jen tak dále!

Jinak pro ostatní malý tip - než v GME/GES atd. je lepší koupit ty LEDky přes Aukro, vyjdou na cca 2,5 Kč/ks, tj. cca 1/2 levnější, a jsou víc svítivé. Např. tady:

http://www.aukro.cz/item737478571_led_bila_20000mcd.html

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma klasickýma 5 mm celkem normálně, ještě se mi nestalo, že bych ji zničil pájením...prostě pořádně nahřát pájku, procínovat konec kablíku, přiložit k nožičce LEDky a během 2-3 sec to je spájené.

Uvádí se, že pájení by nemělo trvat víc než 5 sec./240 st.C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

po xy pokusoch s osvetlenim kufra, to mam zapojene tak isto a uuplna spokojnost.

Pro inspiraci: já jsem nacpal LEDky přímo do origo světýlka kufru. Sufitku pryč, průhledné těleso světýlka provrtat, 15x LED 20 tis. mcd, hlavičky zbroušené do roviny (= rozptyl světla), zapojeny po trojicích s odpory, připájeno k původním měďeným kontaktům, zapojeno na původní konektor. Tohle všechno jsem udělal ještě jednou a dal paralelně na druhou stranu kufru. K této sestavě je nutno dát ještě paralelně odpor pro větší zátěž k "oblbnutí" ŘJ, použil jsem sérii odporů 5x 30 ohm, výkonnějších, aby se nehřály.

Svítí to suprově, viz obr.

původní osvit:

LEDky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se konečně pustil taky do Ledek na ty páté dveře, před tím mi to nějak nevyšlo. Bál jsem se zabrat za ten tapec a ejhle, to víte, že zařval... na jedné straně trošku naprasklý, ale to nejde ani vidět, horší že se urvali dva úchyty na ty železné zmetky... tak jsem zvědav až to tam budu vracet jak to dopadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše, řekli, abych na to šel silou a ono to nějak nevydrželo... ale pro příště už mám na ty pazmekty co to drží fígl... (ten největší šroubovák co mám na dílně)

Jinak je to po dnešku hotové.

S kritikou nešetřete :)

post-30047-1260126766_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Možná je to tou fotkou, ale zdá se mi, že to je spíš osvětlení zadního nárazníku, než kufru, tam je tma, podle mne osvětlený kufr vypadá nějak takto:

Chtělo by to světlo nějak nasměrovat dovnitř kufru...

To je šajna jak v Las Vegas.

Zatím mám pouze tuto LED variantu a nezbyl čas na vylepšení.

post-37797-1261426706_thumb.jpg

A toto máte?

post-37797-1261426848_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...