Přejít na obsah

Klepání na volnoběh - Octavia Tour 1.6 75kW


ls8

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám necelý týden novou Octavii Tour s motorem 1.6 75kW, na volnoběh je z motoru slyšet zřetelný zvuk klepání. Četl jsem mnoho příspěvků na toto téma, zejména http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=21475 - mohlo by se jednat o elektromagnetický ventil odvětrání nádrže, nebo je to běžné u zcela nového auta?

Mám najeto cca 200km, první tankování byla plná nádrž Shell V-Power.

V pondělí asi zajedu nebo alespoň zavolám do servisu, nechci ale zase vypadat jako plašan který v servisu prudí s každou blbostí.

Díky za každou radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám necelý týden novou Octavii Tour s motorem 1.6 75kW, na volnoběh je z motoru slyšet zřetelný zvuk klepání. Četl jsem mnoho příspěvků na toto téma, zejména http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=21475 - mohlo by se jednat o elektromagnetický ventil odvětrání nádrže, nebo je to běžné u zcela nového auta?

Mám najeto cca 200km, první tankování byla plná nádrž Shell V-Power.

V pondělí asi zajedu nebo alespoň zavolám do servisu, nechci ale zase vypadat jako plašan který v servisu prudí s každou blbostí.

Díky za každou radu :)

Vůbec to není o tom, jestli je nebo není člověk plašan!! ;) Nová 1,6 MPičko musí jít jak hodinky. Zajel bych do servisu, kde jsi auto koupil. A postavil je před hotovou věc. Jestli klepe, ať to odstraní, ne? Auto je přece v záruce lol

Jestli se jim do toho nebude chtít nebo ti řeknou, že je to normální, tak jim ho tam nech a dokud závadu neodstraněj, máš nárok na náhradní vůz.

Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám necelý týden novou Octavii Tour s motorem 1.6 75kW, na volnoběh je z motoru slyšet zřetelný zvuk klepání. Četl jsem mnoho příspěvků na toto téma, zejména http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=21475 - mohlo by se jednat o elektromagnetický ventil odvětrání nádrže, nebo je to běžné u zcela nového auta?

Mám najeto cca 200km, první tankování byla plná nádrž Shell V-Power.

V pondělí asi zajedu nebo alespoň zavolám do servisu, nechci ale zase vypadat jako plašan který v servisu prudí s každou blbostí.

Díky za každou radu :)

Ten zvuk elekromagnetickeho ventilu na odvetrani nadrze mi asi tak nejvic pripomina jakoby jsi hodne ryhle cvakal s propiskou ( 1.6i 75kW AVU - MR2002 ). Mirny klepani po startu ( studenym ) pry zpusobuje hydraulicke vymezovani vule ventilu ... ale teda tohohle ja jsem si teda u sebe nikdy poradne nevsimnul. Jestli je to spis kovovevej zvuk a dela to i zatepla, tak bych nevahal se servisem.

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to jako hodne rychle a hlasite cvakani propiskou a vychazi to z motoru nekde pred spolujezdcem. Po nastartovani to nedela, zacne to asi tak po minute nebo po dvou, a pak uz to dela porad. Zitra s tim jedu do servisu a uvidime.

Editováno: , autor: ls8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problemem je skutecne elektromagneticky ventil v systemu s aktivnim uhlim, nicmene podle servisu je takovehle cvakani uplne normalni. Motor 1.6 75kW je tak tichy ze je cvakani ventilu slyset v aute, pres dvoulitr bych to pry uz neslysel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problemem je skutecne elektromagneticky ventil v systemu s aktivnim uhlim, nicmene podle servisu je takovehle cvakani uplne normalni. Motor 1.6 75kW je tak tichy ze je cvakani ventilu slyset v aute, pres dvoulitr bych to pry uz neslysel :)

jj, mne to takhle cvaka uz 5 let a auto slape v pohode ... je fakt ze poprve kdyz jsem si toho vsimnul tak jsem z toho byl taky takovej rozpacitej, ale nechal jsem si to vysvetlit ze to vlastne cvakat ma a tak to neresim ;-)

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problemem je skutecne elektromagneticky ventil v systemu s aktivnim uhlim, nicmene podle servisu je takovehle cvakani uplne normalni. Motor 1.6 75kW je tak tichy ze je cvakani ventilu slyset v aute, pres dvoulitr bych to pry uz neslysel :)

Včera jsem byl v bazaru a měli tam startlou zánovní 1,6 75kw a opravdu byla tak tichá až mě to až překvapilo. Moje už má něco za sebou a ložiska na altiku už neskutečně hučely. Dnes bude na repasu altiku tak jsem zvědav. Mě cvaknou i ventily na LPG při přepnutí z benzínu na LPG a to je slyšet o dost víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problemem je skutecne elektromagneticky ventil v systemu s aktivnim uhlim, nicmene podle servisu je takovehle cvakani uplne normalni. Motor 1.6 75kW je tak tichy ze je cvakani ventilu slyset v aute, pres dvoulitr bych to pry uz neslysel :)

Presne tak, klepe elektromagneticky ventil :) Tiez som mal dost zmiesane pocity, ked som pocul, ze nieco v motore cvaka, ale je to v poriadku, ked chytis hadicku vychadzajucu z toho ventilu, budes citit ako sa ten ventil otvara a zatvara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...