Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

Chlapi, odborníci, potřebuji poradit:

v notebooku HP jsu měl při koupi "předinstalované" Win Vista Home Basic, při spuštění jsu vybral jen jazyk a systém se samovolně do notebooku nainstaloval. Za program (OEM verze) jsu řádně zaplatil a říkal jsu si, že bych si ty Win Visty dal i do stolního PC. V notebooku vidím číslo registračního klíče, ale kde vzít nebo stáhnout oficiální CD se systémem VISTA? Nebo jak zaměnit Win XP za Visty?

Poradíte???? Díky moc za odpovědi.

(p.s. v notebooku nebylo instalační CD, sytém byl jen tzv. předinstalován)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, odborníci, potřebuji poradit:

v notebooku HP jsu měl při koupi "předinstalované" Win Vista Home Basic, při spuštění jsu vybral jen jazyk a systém se samovolně do notebooku nainstaloval. Za program (OEM verze) jsu řádně zaplatil a říkal jsu si, že bych si ty Win Visty dal i do stolního PC. V notebooku vidím číslo registračního klíče, ale kde vzít nebo stáhnout oficiální CD se systémem VISTA? Nebo jak zaměnit Win XP za Visty?

Poradíte???? Díky moc za odpovědi.

(p.s. v notebooku nebylo instalační CD, sytém byl jen tzv. předinstalován)

Tak to te zklamu,jelikoz jsi si urcite s notasem koupil tzv. OEM licenci,ktera se vztahuje jen a pouze na ten pocitac,na kterem byly Widle predinstalovany.(v podminkach je uvedeno,ze OEM system smi byt dodavan jen s novym pocitacem).Pokud uz jsou i zaktivovane,tak uz ti na jinem stroji s timhle klicem nebudou fungovat.(resp budou,ale omezene).K druhe otazce.Bohuzel Vista home basic nejdou "downgradovat"(ponizit) na XP,to jde jen u verzi Ultimate a Bussines.Jedina legalni moznost je si koupit XPcka,zformatovat disk a provezt cistou instalaci...Oficialni CD stahnout LEGALNE nelze... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to te zklamu,jelikoz jsi si urcite s notasem koupil tzv. OEM licenci,ktera se vztahuje jen a pouze na ten pocitac,na kterem byly Widle predinstalovany.(v podminkach je uvedeno,ze OEM system smi byt dodavan jen s novym pocitacem).Pokud uz jsou i zaktivovane,tak uz ti na jinem stroji s timhle klicem nebudou fungovat.(resp budou,ale omezene).K druhe otazce.Bohuzel Vista home basic nejdou "downgradovat"(ponizit) na XP,to jde jen u verzi Ultimate a Bussines.Jedina legalni moznost je si koupit XPcka,zformatovat disk a provezt cistou instalaci...Oficialni CD stahnout LEGALNE nelze... :palec2:

Moc děkuji, já jsu si to myslel! Jen jsu chtěl mít jistotu :palec2:

Radost nemám. Je zvláštní, že VISTY na notebooku mi šlapou rychleji, než v PC ono XP.

Je fakt, že v notebooku je ten 2-jádrový procesor, ale jinak RAM pamětí mám ve stolní PC více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říci, že VISTY všici tak nějak pomlouvali, ale já už nelituju.

Jsou vážně super :palec2: a vážně překvapily. Pěkné, jasné, přehledné, rychlé.

Jo presne tak, ale spousta lidi si nekde neco precetla a veri tomu, ze jsou pomale atp atp ... navic ted uz bude oficialne SP1 kde dojde k oprave dalsich "chybicek"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficialni SP1(EN verze) jsem vcera nainstaloval. Zatim pozoruji jenom pozitivni zmeny. Napr. konecne zmizel "lag" pri ntb v domene bez site. Uz se nemusi cekat 30sec a vice:) Za ten rok co visty na ntb mam jsem se uz nekolikrat pokousel prejit zpet na XP, ale nakonec jsem se vzdy vratil k Vistam (nyni cca 1/2 roku x64) a az na problemy se siti(ktery ted uz snad zmizi) a neexistujicima driverma na urcity tiskarny (pod x64) zadnej problem.

Editováno: , autor: lajtgi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říci, že VISTY všici tak nějak pomlouvali, ale já už nelituju.

Jsou vážně super :palec2: a vážně překvapily. Pěkné, jasné, přehledné, rychlé.

no teda já nevím, ale přijde mi to, že systém neustále něco prohlíží, hledá a prověřuje, čímž je to místama dost pomalý. Kdybych si mohl vybrat, určitě bych je tam nedal. Mám od podzimu novýho naťase Asus s dvoujádrem a od Vist jsem teda čekal trochu víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teda já nevím, ale přijde mi to, že systém neustále něco prohlíží, hledá a prověřuje, čímž je to místama dost pomalý. Kdybych si mohl vybrat, určitě bych je tam nedal. Mám od podzimu novýho naťase Asus s dvoujádrem a od Vist jsem teda čekal trochu víc.

No ono staci malicko si s tim pohrat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je dobrá rada, ale musel bych to umět. Takhle si s tím můžu pohrát tak možná "člověče nezlob se"

Jirko, zkus toto:

Tento počítač (ikona na ploše, např.) pravé tlačítko myši - nabídka VLASTNOSTI.

Nabídka: SYSTÉM - UPŘESNIT NASTAVENÍ SYSTÉMU - karta UPŘESNIT - VÝKON - tlačítko NASTAVENÍ.

Zaškrtnout SYSTÉM windows zvolí nejlepší nastavení pro tento počítač..

To mi moc pomohlo :palec2:

Zkus to :-) třeba ti to pomůže jako mě.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No vsechno jde :) Nahrajes hard. klic a pak si muzes instalovat kam chces.

Pouziva se to v servisech lol

post-3876-1203482017_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moznosti jak si s Vistama pohrat je opravdu hromada a na internetu se staci podivat a najdete. Samo zalezi co kdo na pc dela, nekomu neco z tech uprav muze vyhovovat a jinemu ne.

-zakazat indexovani disku, pripadne nastavit co chcete jen indexovat

-povolit advanced write caching pro HDD

-upravit sluzby po spusteni

-nastaveni aera

-uprava nastaveni nekterych sitovych sluzeb

-defragmentace HDD ... vyuzit nejakej 3rd party sw nastroj

atd atd ... je toho vic ale zkusil bych se podivat po techto nastavenich, kde by mela byt zmena citelna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak predne je dulezite poznamenat, ze divat se na to "kolik mam volne ram" je nesmysl. Visty jsou vetsinou (v pripade dostatku ram) rychlejsi prave proto, ze umi lepe vyuzivat pamet, date jim trebas 4GB a stejne bude z 80% zabrana. Date 4GB do XPcek a ty si vezmou hezky 1GB, ale nez by pouzily zbytek, radej sahnou po swapovani na disk -> ohromna degradace vykonu.

Jinak ano je samozrejme pravda, ze lze system jeste dale zrychlit..

jinak to ze sp1 obsahuje nejake vylepseni pro prihlasovani se v offline modu k domene, to jsem nevedel a pokud je to pravda, tak me to celkem potesilo.. cekat 3-4 minuty na prihlaseni me vazne nebavi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem teda vypozoroval, ze Visty v defaultu jsou vyrazne pomalejsi(to VYRAZNE bych rad ZVYRAZNIL!:-).Osobne jsem zkousel verzi Ultimate na HP 6720s s C2D 1,6MHz s 2GB RAM a pri prvnim bootu jsem si sel udelat rovnou kafe :-) Po vypnuti vsech grafickejch zbytecnosti(AERO) a ruznejch xindlu, ktery se pred kazdou akci cloveka ptaj, jak kdyby byl nesvepravnej, to byl celkem pouzitelnej system. Ono vzdy, kdyz se neco posuzuje, zalezi na tom, k cemu ten system bude clovek pouzivat...Jediny, co me vzdy dokaze rozpalit do nepricetnosti je, kdyz lidem prodavaji neco, co jeste neni definitivne v stable verzi...Vlastne si clovek koupi jen takovou testovaci verzi, na ktery toho funguje dost, ale nikdy ne vsechno..Ale Piskosoft si v tehle politice libuje.Staci vzit jen dobu, za kterou se z XPcek stal z podobne test verze celkem stabilni a privetivej system..Tak doufejme ze s prichodem SP1 a par aktualizaci tydne (:-D) se to klukum z Redmontu povede vychytat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...