Přejít na obsah

Barum Bravuris 195/55 R15


martin 1_2 HTP

Doporučené příspěvky

Zdar, mám možnost koupit Barum Bravuris 195/55 R15 - 1700,- za kus.

Máte někdo s těmito pneu (pokud možno v tomto rozměru) zkušenosti?

Přikládám obr. mých nových ALU - CMS C4 6,5J 15 ET 43.

dají se na netu sehnat levněji (1575,-)

osobní zkušenost nemám, ale jsou prý dost hlučné (díky směrovému dezénu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, mám možnost koupit Barum Bravuris 195/55 R15 - 1700,- za kus.

Máte někdo s těmito pneu (pokud možno v tomto rozměru) zkušenosti?

Přikládám obr. mých nových ALU - CMS C4 6,5J 15 ET 43.

Za málo peněz,málo muziky!!! Nehleď na cenu,ale investuj. Mám pneu 195/55 s Barum Polaris II a jsem s nimi velmi nespokojen (za měsíc dávám letní Bridgestony) "Bravurky" se zimníma "Polarkama" srovnat nelze - to vím,ale Barum dle mého soudu není to,co bývalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za málo peněz,málo muziky!!! Nehleď na cenu,ale investuj. Mám pneu 195/55 s Barum Polaris II a jsem s nimi velmi nespokojen (za měsíc dávám letní Bridgestony) "Bravurky" se zimníma "Polarkama" srovnat nelze - to vím,ale Barum dle mého soudu není to,co bývalo.

Barum Polaris II mám teď taky a jsem s nimi spokojen. Ale jsou to 165/70 R14.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No měl jsem ty barum Bravuris na fabii I v rozměru 195 50 R15, mají velice atraktivní design jsou výborné na mokru a při akvaplaningu, mají dobrou cenu ale jednu velkou nevýhodu jsou opravdu hlučné...jinak jako zimní bych si barumky nekoupil vycházím jak z testu tak ze zkušenosti , na roomster mám bridgestony LM-25 a na služební fabii polaris 2 , musím si opravdu vždy uvědomit že lezu do služebky protože to co si můžu dovolit s roomsterem s fabii ani náhodou, no v testu ty barumy komentovali , tato pneumatika nemá žádné zimní vlastnosti...

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za málo peněz,málo muziky!!! Nehleď na cenu,ale investuj. Mám pneu 195/55 s Barum Polaris II a jsem s nimi velmi nespokojen (za měsíc dávám letní Bridgestony) "Bravurky" se zimníma "Polarkama" srovnat nelze - to vím,ale Barum dle mého soudu není to,co bývalo.

Souhlasím Když jsem jednu naši O1 přezuli na Nokian Tak na příští zimu už byly Nokiany i na té druhé Polaris II nebrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to tak nedramatizoval - ze je LM-25 nebo Nokian lepsi nez Polaris2 je jasna vec podlozena i testama napr. ADAC, ale ze by Polaris2 nemel zadne zimni vlastnosti je trosku pritazene za vlasy. Staci se podivat na namerene hodnoty.

Myslim, ze pro posledni dve zimy (alespon v oblasti strednich Cech) je Polaris2 naprosto dostacujici, zvladal jsem na nich i hory naprosto bez problemu.

Jen to chce mit mozek v hlave a uvedomovat si, co si muzu nebo nemuzu dovolit.

Sam jsem presel z Polaris2 na Conti WinterContact TS810 a pri bezne jizde nepoznam rozdil, jen na mokru jsou Conti vyrazne tissi.

Jinak tema bylo puvodne namireno na Barum Bravuris - osobne bych Bravuris nebral, v tomto rozmeru (195/55 R15) bych sel do Bridgestone Turanza ER300 nebo Conti PremiumContact 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to ani nedramatizuju, ale prostě polaris nejsou dobrý gumy tot vše, je to kompromis zimní a levný gumy, málo muziky za málo peněz prostě :p ale vím že to není o penězích ale u ty polarisky prostě jo, je to guma na zimu do města na běžný ježdění...

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to ani nedramatizuju, ale prostě polaris nejsou dobrý gumy tot vše, je to kompromis zimní a levný gumy, málo muziky za málo peněz prostě :p ale vím že to není o penězích ale u ty polarisky prostě jo, je to guma na zimu do města na běžný ježdění...

Už jsem to někde psal. Asi záleží i na rozměru. Polaris na Feldě byla super, na OI nepoužitelná ani ve městě. A když projedu internetové ceny, tak rozdíl nějakých 500,- oproti UG7 ze které je tady odvařených víc lidí než jen já, není v tomto případě nijak velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neběžný? na neposolených silnicích v horách v Alpách a na namrzlých vozovkách kde jsi s celou polariskou v pr.... :palec2: k těm gumám by měli zdarma dávat řetězy... :kol-79: jo a běžný ježdění je po městě do supermarketu se smrtí v očích po posolený cestě nejlíp na trase trolejbusu nebo autobusu kde jezdí sypače jako první...a kdybys ještě něco nevěděl tak se klidně zeptej :D

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdybys ještě něco nevěděl tak se klidně zeptej : tak se ptám co děláš že máš v profilu " profesionál" totiž u nás v autodílně říkají že v poměru cena- výkon vycházejí ty polarisy skoro nejlíp ale asi to nejsou profíci jako ty oni jen jezdí MR v rally ( loni druzí ve třídě a předloni mistři)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím opravdu souhlasím, za tu cenu kolem litru v porovnání s debica, sunny,pneumat maxxis a já nevím co ještě za ty korejský šmejdy vychází opravdu nejlíp, ale na druhou stranu když si koupíš michelin Alpin nebo Bridgestone LM 20 25 atd jsi uplně jinde, já na rozdíl od tebe a kluků mistrů z díly fc Chvojkovice brod prostě píšu svůj názor a svoji zkušenost, pro tebe to napíšu ještě jednou, na roomsteru mám blizaky, na fabii II polarisy, auta se chovají na sněhu uplně jinak , hlavně na břečce je znát blizak lepší záběr, na namrzlý vozovce jsou polarisy tragedie, blizak drží daleko lépe a její hranice jsou uplně jinde, vycházím taky ze zkušenosti kdy můj kolega také z roomsterem dal přednost ceně ,při cestě do práce jsem ho potkal v kopci kdy na namrzlou silnici napadal sníh,jen jsem ho objel, nikomu nebudu vymlouvat at si je nekupuje je to vaše věc, zase lepší než jezdit na letních ale já bych si radši zase připlatil za lepší pneu , jinak barumky letní jsem měl a svoji zkušenost jsem naspal a klucí kdo jste si koupili polarisky nebudte smutný fc Chvojkovice brod na nich vyhráli :worthy

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy...ni&zobraz=1

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heckeer: Tak za prve - mozna bych se jeste zeptal, ovsem ve svetle toho, ze konstruktivniho se nedozvim nic (stejne jako v tve minule reakci na muj prispevek), upustim od toho.

Za druhe - blaboly o FC Chvojkovice Brod , "k tem gumam by meli zdarma davat retezy" a podobny si nech nekam jinam. Je to nic nerikajici a svedci to akorat o tvem omezenem rozhledu v problematice.

Chci tim jen rict, ze uvadis pouze sve subjektivni dojmy zalozene na tvych konretnich zkusenostech - ze nekdo jiny muze mit diametralne odlisne uz jaksi nepripoustis. Ze jsi v kopci objel klouzajiciho kolegu neznamena (nebo nemusi znamenat) z hlediska kvality pneu vubec nic. Kdyz bude ridic střevo, nepomuzou mu sebelepsi pneu.

Jestli jsem s Polaris2 na namrzle vozovce v pr.... si s dovolenim zhodnotim sam, muzu s nima byt na namrzle vozovce stejne v pohode, jako ty s Blizzakama v pr...., kdyz nebudes jezdit s rozumem.

Jak jsem rekl, jezdil jsem na Polaris2, ted mam Conti WinterContact TS810 a rozdil pri beznem jezdeni je neznatelny. Ano, v krizovych situacich bude Conti, Bridgestone apod. jiste lepsi, ale to jsme uz nekde jinde.

Na konec jeste tolik - srovnavat vlastnosti pneu na Roomsteru a Fabii II bez dalsich udaju je mirne receno zavadejici. Jednak neuvadis rozmery pneu na kazdem z vozu, jednak jsou to dve rozdilna auta.

Kdyz jsi tak sbehlej v testech pneu, doporucuji si precist presnou metodiku. Jednim z mnoha bodu je podminka totozneho testovaciho vozu (tovarni znacka, typ, motorizace).

Fabia II ma uplne jinak naladenej podvozek nez tuzsi Roomster, o konstrukci a parametrech zadni napravy silne ovlivnujici jizdni vlastnosti nemluve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maveriku mě nemusíš učit jaký má podvozek fabie a roomster opravdu to vím a umím porovnat nejsem truhlář, vím že fabie je lehčí a tím pádem je rozdíl když jedeš v 10cm sněhu, co jsem psal jsem psal trochu s nadsázkou, umím taky vypotit takový odborný nudný článek jako ty, ale prostě v pneumatikách je rozdíl, at chceš nebo ne prostě polarisy patří k těm průměrným, je rozdíl kde jezdíš jestli ve městě nebo na hory, o tom si musí každý udělat obrázek sám a podle toho gumy koupit, jinak jak píšeš.....(Jak jsem rekl, jezdil jsem na Polaris2, ted mam Conti WinterContact TS810 a rozdil pri beznem jezdeni je neznatelny. Ano, v krizovych situacich bude Conti, Bridgestone apod. jiste lepsi, ale to jsme uz nekde jinde) s tím souhlasím při běžném ježdění opravdu nepoznáš rozdíl, ten poznáš až pojedeš do Alp s naloženým autem v opravdu zimních podmínkách, s tím že má někdo jiné zkušenosti to opravdu neodmítám, a právě se to odvíjí kde jezdí , to že chceš zhodnotit sám jestli si s polarisama v prdeli nebo ne to ti samozřejmě neberu, klidně si to zhodnot ale bridgestony a alpiny mají prostě lepší vlastnosti, jinak když jsme u testu pneumatiky se vždy testují na stejným autě myslíš že jako v ADACu jedou jednu gumu s octávií a druhou s mercedesem, prostě to shrnu, gumy mají každá jiné vlastnosti a podle toho kde kdo a jak jezdí a kolik na ně máš rozpočet si je prostě musíš koupit, když jezdíš po městě 5km do práce tak nebudeš dávat 3tis za gumu a koupíš si polarisy nebo matadory, když bydlíš na horách rád sáhneš hlouběji do kapsy, jinak proti barumkám nic nemám , ani proti matadoru, barum bravuris jsem měl ještě na starý fabii combi a matadory mám na roomsteru ted v 16 jsou to levný gumy a každý at si vybere kolik do nich investuje, já s nimi mám zkušenost takovou, ty makovou, to jsem prostě normální, jinak že napíšu FC chvojkovice brod, to nech na mě, jeho příspěvek to byl taky výkvět,tak už se nerozčiluj a zkus napsat něco u čeho neusnu...

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I truhlar muze znat rozdil mezi podvozkem Fabie a Roomsteru. Ja bych ty truhlare nepodcenoval.

No a jen v tom, ze Fabie je lehci, to fakt nebude, to by bylo hodne malo. Ale to ty urcite vis, jen to chces napsat zabavnou formu... :doh:rolleyes:

no jistě je těch faktorů víc a váha je jeden z nich ale to určitě víš .... :palec2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě vše v pořádku, good, a conti, rezerva bravuris

:palec2: to je vidět že se toho ty naši klucí truhlářský nebojí a sakra že si umí vybrat, hele ale že by jsme se nasmáli kdybys napsal polaris :D , ale je to tak prostě každý vybírá podle něčeho jiného, ceny zkušeností, ted mi dali tu fabii II novou a jsou tam matadory zimní ,škoda že je nemůžu porovnat už to asi nestihnu...

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo., hekre, uz toho prosim nech. Zesmesnujes sam sebe. noano jak prekvapive hmotnost vozidla je taky dulezita.To vime, ale co dal?(neplest vahu a hmotnost).Ale je to jeden z mene dulezitych udaju. Napadlo te, treba ze nalozena FII muze mit mensi hnotnost, nez prazdnej R? ajaja a sme v pruseru jak to bude ted? Ze ma R zadni napravu sirsi urcite vis?, jak je to z rozvorem taky ze? Tuhost a tvrdost podvozku zapocitavas? Vygoogli rychle neco. :(

Diky za tvuj nazor, ale nech nam nas. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...