Přejít na obsah

Navigace


Luke288

Doporučené příspěvky

jakobych to odněkud znal ;) ..přeju hodně štěstí, máš ji menší, tak by se ti to snad mohlo podařit :p

jj,zkouknul jsem to u tebe to přiznávám ;) je asi stejně velká,ale mám ji bez aktivního držáku,tak ho musím trošku dořešit jinak.hlavně ji chci trochu vystrčit víc ven,aby nebyla tak utopená. jestli bude o víkendu čas,tak to snad nějak dokončím a nafotím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj,zkouknul jsem to u tebe to přiznávám ;) je asi stejně velká,ale mám ji bez aktivního držáku,tak ho musím trošku dořešit jinak.hlavně ji chci trochu vystrčit víc ven,aby nebyla tak utopená. jestli bude o víkendu čas,tak to snad nějak dokončím a nafotím.

heh..kladné výhledy..mi to trvalo 3 měsíce,z čehož jsem to dělal 2 měsíce celý den,než jsem na to přišel a udělal..pokud to zvládněš dřív, popř. líp... ;) každopádně mi nevadí, že se o to pokouší i ostatní - aspoň ví, kolik práce to dalo! :D:p

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak columbus mi ve Skodovce do O II nedoporucili MR2005; ze pry to uz v nekterych O II dela neplechu kdyz to neni s fabriky, kdyz k tomu pridam fakt ze je pomerne nizko umisteny takze je potreba kouknout dolu a dat oci ze silnice tak si radeji koupim nejakou prenosnou. Nejlepsi zkusenosti mam s TT pouzivame ho v praci. Chtel bych timto vyzvat majitele TT kterym se "vleze" do schranky na palubce, aby napsali jeho model. Taky majitele MIO jak jsou spokojeni s prijmem. Z vymozenosti dnesnich prenosnych navigaci by mi pirslo vhod asi MP3 prehravac (propojit do Streama bez podpory MP3) a TCM. D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chces resit na podpore TT k pripojeni zvuku z TT do auta ?

Mas v podstate 3 moznosti (jiz jsem to zde na tomto foru nekde psal) :

- linkovy vystup z TT pripojis na AUX (linkovy vstup) Tveho autoradia, pokud ho ma

- TT ma audio vystup rovnez pres BT, tzn. ke svemu auto audiosystemu (opet pres AUX) pripojis BT A2DP adapter, se kterym se pote TT sparuje a pres nej dodava audio do auto audiosystemu, nektera autoradia maji jiz podporu BT A2DP v sobe zabudovana

- pokud autoradio nema AUX, a ani BT A2DP podporu Ti jiz zbyva jen to nejhorsi a to dodavka audia pres integrovany FM vysilac do FM autoradia - v evropskych podminkach (natlacene kmitocty) je to skutecne ta nejhorsi varianta

A jinak nebud naivni, ze by Ti na podpore TT takoveto veci poradili :-) Jsou to bez urazky jen cvicene opice (mimoch. v Polsku !, i pres presmerovane CZ cislo), ktere umi max. zorganizovat tu zminenou opravu v Holandsku..

řešit jsem chtěl jenom to, že na netu jsem na jejich stránkách vyhrabal, že audio výstup přes jack je kabelem z příslušenství, ale žádný takový příslušenství neexistuje

jinak teda nevím co znamená linkový výstup z TT, aktivní držák má výstup jen dva dráty, červenej a bílej, takže tim nedonutim rádio ani udělat "mute" takže jedině, že by linkovej výstup znamenal výstup audio přes jack, jenže to nedostanu do rádia, protože starej stream má prej vstup jenom na CD changer, takže jediný východisko je udělat nějakej rozbočovač, což technik ze škodovky potrvdil, že by možná šlo. to bluetooth zkusím ještě s technikem pořešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad dalka a odchyceni frekvence.

Zkuste si naraz zamknout dve auta vedle sebe. Klasicky dve oktavky. Nezamkne se ani jedna. Frekvence je stejna. Akorad tam leti jinej kod. Takze staci naladit frekvenci a ukladat data a ty pak replikovat zpet vyslanim signalu. Dneska si koupis kohokoliv takze urcite vedi od nekoho na jake frekvenci bezi dalky u aut a staci jen vybrat model a SW ti automaticky vybere patricnou frekvenci. Opravdu zamykani klickem je pomalu jedina sance. Mimochodem dneska elektronika nestoji skoro nic. Takze odchyt je mozny docela v pohode.

Ja to alespon eliminoval timto...

RJ 46

xxxxxxxxxxxxxxxx04xxxxxxxxxxxxxx EDIT : Toto je priklad. Proste na pozici 9 byte to je. Zbytek byte pozic nechavate stejnou.

Cau

Editováno: , autor: KRYSIMLADE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešit jsem chtěl jenom to, že na netu jsem na jejich stránkách vyhrabal, že audio výstup přes jack je kabelem z příslušenství, ale žádný takový příslušenství neexistuje

jinak teda nevím co znamená linkový výstup z TT, aktivní držák má výstup jen dva dráty, červenej a bílej, takže tim nedonutim rádio ani udělat "mute" takže jedině, že by linkovej výstup znamenal výstup audio přes jack, jenže to nedostanu do rádia, protože starej stream má prej vstup jenom na CD changer, takže jediný východisko je udělat nějakej rozbočovač, což technik ze škodovky potrvdil, že by možná šlo. to bluetooth zkusím ještě s technikem pořešit.

Ajaj - myslel jsem, ze jsi trochu technicky vzdelany clovek, nicmene to zkusim vysvetlit podrobneji :

- linkovy vystup - to je audio vystup z Tveho TT, 910ka ho ma na aktivnim drzaku, na 920ce bude asi primo na navigaci zespodu, prohledni si prosim podrobne navod, bude to oznaceno jako napr. "Konektor audio výstupu", tak to ma i 930ka

- zadnej "Mute" to samozrejme neumi, to je trochu neco jineho :-), neni to HF sada, a Tve radio by ho stejne neumelo zpracovat, me jen 1 mute vstup pro HF sadu

- u TT910 se da na navigaci pripojene k autohifi nastavit napr. to, aby navigacni pokyny sly primo z navigace a hudba (z integr. MP3 playeru) pres tento audio vystup

- samozrejme ke Streamu to nepripojis, o tom zde bylo popsano snad tuny "papiru", je jasne, ze to pripojis jen radiu s tzv. AUXem, coz je audio vstup (linkovy vstup)

- ta BT varianta samozrejme predikuje rovnez vybaveni radia AUXem, pokud to nemas (v prip. Streamu) je zcela zbytecne cokoliv "...s technikem pořešit..."

- jedine co ti zbyva v pripade neochoty menit radio je ten FM vystup, coz samozrejme muzes pouzivat jiz nyni, v evropskych podminkach je ale kvalita otresna

Doporuceni :

- vymenit stavajici radio za jine, modernejsi s AUXem, ty nove modely s designem podobnym Columbusu jsou docela povedene a dobre vybavene

- propojeni s TT9x pote bud audiolinkou pres kabel, nebo pomoci BlueTooth A2DP adapteru, na ktery je TT pripraven a disponuje A2DP profilem pro bezdratovy prenos hudby s kodekem v HiFi kvalite

- jsou take radia (napr. Sony). ktere maji podporu Bluetooth s A2DP protokolem jiz vestavenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi takhle, každej umí něco a těmhle věcem prostě nerozumim. jsem stavař, mám za sebou ČVUT, myslim, že technicky vzdělanej jsem, ale trošku v jiným směru než ty a snažim se nedělat blbce z lidí, co nerozumí věcem, kterým zase já jo. to jen tak na úvod k tvý poznámce o vzdělaným člověku.

jinak ty "tuny papíru" mohly bejt ušetřený, protože od samýho začátku píšu o tom, že mám streama a stačilo, kdybys hned na úvod napsal, že to prostě nelze. měnit rádio rozhodně nebudu, to se mi nevyplatí, zkusim to nechat zapojit přes rozbočovač a nějakej přepínač na CD měnič, kluk co to ve škodovce dělá je vcelku přemejšlivej, tak uvidíme. GO 700 mi tenkrát taky připojil přes "mute" a nebyla to HF sada

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Navigon 7110 a po pár hodinách práce už umí přehrát MP3, DivX, XviD, MPG, otvírá obrázky a zkousne v poho 8 GB SD kartu. Tak jsem spokojenej....No a k tomu všemu to mám spustitelné z tohodle menu....Nemluvě, že Mobile Navigon 6.5 se nechá pomocí voleb v menu pro návrat do tohodle restartovat....No ještě bych rád naučil fungovat Bluetoth jako HID interface pro ovládání telefonu a bylo by to skvělé(myšlenka: Navigon jako klávesnice mobilu a škoda HF jako klasické HF), ale to už je úplně o něčem jiném.

Ps. Samo, že se po tvrdém restartu vše nainstaluje do této nové podoby a Mobile Navigon 7 je funkční jen nemá TMC a neumí přepnout denní/noční režim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja otázka je adresovaná hlavne pre Luka_288 a Blackyho:(môžu na nu odpovedat aj iní, ak majú skúsenosti)

Chcem sa opýtať ako ste spokojní s navigáciou TomTom 920, pokrytie mapami, navigovanie do miest ktorée si udáte, menu, hlas navigatora. Obsahovalo balenie aj nejaký aktívny držiak na sklo s nabíjaním, ser obsahoval komplet mapy a pod.? Dakujem za odpoved, trsku to súri, lebo mi treba navigáciu a tak neviem, či sa rozhodnúť pre túto. ;):help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja otázka je adresovaná hlavne pre Luka_288 a Blackyho:(môžu na nu odpovedat aj iní, ak majú skúsenosti)

Chcem sa opýtať ako ste spokojní s navigáciou TomTom 920, pokrytie mapami, navigovanie do miest ktorée si udáte, menu, hlas navigatora. Obsahovalo balenie aj nejaký aktívny držiak na sklo s nabíjaním, ser obsahoval komplet mapy a pod.? Dakujem za odpoved, trsku to súri, lebo mi treba navigáciu a tak neviem, či sa rozhodnúť pre túto. ;):help:

Pokrytí mapa celkem jde,je tam celá evropa.ale nejvíc mě štve,že mapy obsahují pár chybek,které třeba starší verze neměli,chybějící kruhové objezdy,špatně pár ulic.mapshare a opravy nevím jak to s tím mysleli,ale udělal jsem před měsícem pár oprav a nic :( hlasy mám asi 4,nechají se stáhnout.menu je celkem přehledné,stejné jako jakýkoliv tomtom.balení obsahuje jen přisávací držák na sklo,bez jakéhokoliv napájení a pod.dále je tam dock na připojení do pc,autonabíječka a dálkové ovládání s lepícím držákem.když se zadaří,koupíš to i s RDS přijímačem. dále obsahuje mapy ameriky.

ale je už TT 930,měla by mít novější mapy.

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no, já to mam píchlý přes aktivní držák (brodit- musíš koupit zvlášť aktivní držák pro konkrétní navi a pak ještě takovou plaketku na kterou se přichytí pro konkrétní auto), protože výdrž na baterky je zoufalá. nicméně já jsem zatím s mapama neměl jedinej problém, oproti GO700 má už zanesený nový věci (ty zmiňovaný kruháče). co se týče mapshare, tam tomu moc nerozumim, ale podle mě se jedná jenom o lehký úpravy týkající se třeba špatnýho směru jednosměrek atd, nikoli vložením nové ulice apod. GO920 jedině doporučuju nebo jestli už je 930, tak tu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....oproti GO700 má už zanesený nový věci (ty zmiňovaný kruháče)...

To je nesmyslné tvrzení, vlastní navigace nemá nic společného s akuálností map v ní. I pro starší Go 700ku jsou u TT samozřejmě k dispozici ty samé mapy, jako má 710, 720 či 730ka...Chce to jen mít u TT registrovaný účet, používat pravidelně dok s aplikací TTHome, a TT Vás sám upozorní na např. nové mapy. Ty TT nyní uvádí takřka 2x do roka.

...co se týče mapshare, tam tomu moc nerozumim, ale podle mě se jedná jenom o lehký úpravy týkající se třeba špatnýho směru jednosměrek atd, nikoli vložením nové ulice apod....

Ano MapShare je možnost zavádění drobných mapových korekcí (např. chybějící kruháč, chybné jednosměrky atd.) přes internetovou komunitu TT uživatelů, kteří takto sami přispívají, blíže na TT.

Mimochodem od NavCore 6 je součástí user interface každého TT i volba pro MapShare (jedno u jakého modelu), kde je vidět, co vše lze hlásit k opravě. Opravu zanesete přímo na místě chyby v mapě do svého TT, a po připojení k TThome je chyba portována do ústředí TT, kde ji po nějaké době (ověření) umístí do MapShare oprav. Poté se zpět dostane do Vašeho TT při pravidelné aktualici po připojení k TThome.

...GO920 jedině doporučuju nebo jestli už je 930, tak tu....

No, dnes již samozřejmě je trhu jen 930 a 730ka...:-) Je to pokračovatel legendární 910ky a již trochu kontroverzní 920ky (bohužel již bez HDD).

x20kové modelya se již shánějí obtížně a je to zbytečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmyslné tvrzení, vlastní navigace nemá nic společného s akuálností map v ní. I pro starší Go 700ku jsou u TT samozřejmě k dispozici ty samé mapy, jako má 710, 720 či 730ka...Chce to jen mít u TT registrovaný účet, používat pravidelně dok s aplikací TTHome, a TT Vás sám upozorní na např. nové mapy. Ty TT nyní uvádí takřka 2x do roka.

myslel jsem to ve vztahu k vývoji map, ne v souvislosti s možností aktualizace map i do starších navigačních krabiček(polopaticky- došlo k velkým změnám oproti 2roky starým mapám). vcelku logicky...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem to ve vztahu k vývoji map, ne v souvislosti s možností aktualizace map i do starších navigačních krabiček(polopaticky- došlo k velkým změnám oproti 2roky starým mapám). vcelku logicky...

I do starších modelů lze instalovat nové mapy z netu a aktivní držák také není nic složitého.

post-7292-1212802558_thumb.jpg

post-7292-1212803021_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...