Přejít na obsah

Navigace


Luke288

Doporučené příspěvky

tááákže, děkuji za vyčerpávající odpovědi a resume už myslím mám. a tím je 920ka, sice je větší, budu si holt muset koupit asi širší aktovku, jenže když jsem v recenzi na go720 narazil na to, že je nutné přepínat mezi mapama a ve chvíli, kdy jedu někam mimo aktuální sadu map, tak musim hodit navigaci na hraniční přechod, pak přepnout mapy a donavigovat, tak to je průser a celá navigace celkem ztrácí svoje kouzlo. takže objetuju subtilnost, ale funkčnost je asi u 920ky fakt jinde, navíc přehrávání filmů v zácpě taky nemusí bejt špatný. s propojením si snad pohraje elektrikář, přenos přes FM taky neni to pravý ořechový.

¨předpokládám, že po propojení s rádiem (stream bude asi hloupej, ale to se nějak dořeší) funguje jako MP3 player.

a ke všemu žiju v bludu, protože 920ka je tenká jako 720ka, takže super. ted jestě vyplatí se připlácet za 920T?

jinak koukám omicrone, že tvá 910ka má i ten přísavnej základní držák aktivní podle těch trvale připojených konektorů, což 920ka už nemá, takže pro mě jediný východisko aktivního držáku je použití proclipu k výdechům a aktivního držáku brodit s tim, že by se musela nějak pořešit kabeláž

- s temi mapami se to i u 720ky poresit aktualizaci na bezesvou mapu Evropy, ale 920ka to ma v zakladu pro vsechny mapy (oproti 720ce ma i dalsi zeme mimo Evropu)

- 920ka a 720ka jsou stejne velke, tady nic neresis

- po propojení s radiem funguje jako velmi komfortni player/jukebox, vc. nahodneho prehravani atd. a ztiseni hudby pri navigacnim pokynu

- za 920ku ve verzi T se nevyplati priplacet, pokud to koupis od nekoho, kdo Ti (jako treba ja) da RDS/TMC ZDARMA jako bonus, v nicem jinem se to nelisi, samostatne se da RDS/TMC koupit za cca 1500-2000 kKc, ale urcite se to vyplati to u navigace mit

- aktivni drzak u 910ky - jojo, to je vec, spousta lidi pripravena na prezbrojeni z 910ky na 920ku (prakticky jen vetsi displej) zustala kvuli absenci akt. drzaku u 910ky, zda se dokonce, ze ani nova rada x30 ho mit nebude. TT s nimi mel z pocatku velke potize, a asi je nechtal opakovat.

- ano, resenim je Brodit+Proclip s umistenim u vydechu - je to elegantni a spolehlive, bez znicujicich zasahu do palubky. Nekomu muze ale vadit nutnost sklapeni oci dolu, na rozdil od umisteni nad palubkou...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288, neboj se clipu2. Nic neodstává a nic neodchlipuje.

Já ho mám v autě, ale řešil jsem to pro telefon N6300. Pořád se povaloval a teď je to super.

Už jsem přemýšlel, že to ještě nabastlím na FS N560 (mám držák na sklo a napájení), v tom mám navi s iGoPlus.

FS N560 jsem vyřešil můj problém, neboť jsem nechtěl pouze klasiku navi. Potřeboval jsem řešit plánování schůzek i organizaci práce, seznam, kontakty (Word, Exel, PowerPoint atd.). Myslím si, že FS N560 byla pro mě dobrá volba. Mám tam taky SPEEDCAM, ale občas to mám puštěné. Nepotřebuji se dostat z bodu A do bodu B, to zatím vždy trefím, ale ve městě hledám ulici a na to je to pro mne super.

K Omicronovi :

Super popis k navi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta dvojka je pro navi podle mě nepoužitelná, protože je hrozně nízko.

N560 asi dobrá, sám mám N520, taky dobrá, jenže to mám jako plánovač, co nosim s sebou v tašce, ale pda navi mi nějak v autě nesedí

Jasne, je to tak, kdo si tim prosel (autonavigace na PDA), vi ze to tak je.

PDAcko jako autonavigace pouze jako nejaky zacatek (levny start do teto problematiky), ci druha navigace pro turismus ci nejakou pesi aktivitu, ackoliv i zde to neni to prave orechove. PDAckove navigace nesnesou prilis velkou zatez ve forme prilis mnoha aktivnich POI, ruznych upozornovani a napr. soucasneho logovani trasy - to jsou mimoch. veci, ktere jsou u autonavigace pomerne dulezite a vitane. U PDAcek to kazdou chvili zamrza, a v pripade kombinace napr. s telefonem a dalsim pouzivanim to jiz prilis pouzitelne nebude. Ani na ty trasy (coz je dobre pro kazdeho kdo foti - kdo zna, tak vi o cem mluvim) bych tak neresil, na to jsou lepsi jednoucelove strojky pouze pro zaznam trasy, optimalizovane na dlouhou vydrz, jak energie, tak dat.

Ale to uz je OT, to je spise na jine tema, a mozna i jinde :-)

Poctiva autonavigace ma vyhodu prave ve sve specializaci, coz se odrazi v jeji spolehlivosti, odolnosti a rychlosti, coz je samozrejme velmi prinosne jak v aute, tak treba i na lodi, kde je s vyhodou (napr. i v mem vlastnim pripade) pouzivana jako zalozni a soucasne logovaci lodni navigace (coz lodni "GPS plottry" vetsinou moc neumi). TomTom ma mimochodem velmi dobre zmapovanu radu marín po celem jachtarskem stredomori, takze jak clovek vyleze kdekoliv z lodi, vynda TTma a neztrati se. Navic mu to zapise trasu atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Omicronovi :

Právě jsem napsal, že nepotřebuji plně využívat navi. Zatím pro mě dostačující varianta.

Rád bych, pokud by to šlo, s tebou o tom podrobněji mluvil. Asi přes SZ nebo mobil. Probrat více info. Jsem pouze uživatel.

A k Lukovi - jsem psal zkušenost z clipu2, že nic neodstává a nic neodchlipuje.

Pak jsem se více rozepsal se zkuš s FS N560 a vyřešením mého problému. Zatím nic netuhne a jede bez problémů.

Už občas taky uvažuji o klasické navi, ale zatím to není prio 1.

Na vyhledání ulice, když kolem kroužím, tak mě to navede a to zatím vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, jenže můj "problém" clip2 nevyřeší a clip1 ze svého principu bude trošku ten plast odchlipovat

To máš pravdu, ale nic nevrtáš a to byl i můj problém s telefonem.

Žádné vrtání, pokud jiný telefon, tak pouze výměna přední části.

Musí jít se psem, čauky.

Editováno: , autor: Prochy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a hele, ztracenej syn se ozval. Co je s tebou čéče ? Pohodička ve škole skončila a začala tvrdá realita všedního života, co ?! Ses už zařadil do procesu ? lol

prdelky. to už delší dobu woe a zaplaťpanbu za tu tvrdou realitu :). jednak neni tolik času a taky nemam v praze do bytu zataženej net. a možná je to lepší, protože už nedřepim tak dlouho u těch zelených stránek lol

black: 13tis i s RDS TMC anténou a koženým pouzdrem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud to ještě máš i s dalším polo-aktivním držákem (Brodit),tak by to odpovídalo... já ji kupoval jen v základním balení + RDS-TMC přijímač. tady vyšla na nějakejch 9700,- http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/135TTGO92...c-prijimac.html

uvidíme,buď držák ještě dokoupím a nebo to nějak zadělám do schránky na palubce.

post-12232-1206187547_thumb.jpg

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, nemam to s žádným poloaktivním držákem, ten ještě musim dokoupit. cena je standardní jako na stránkách tomtom, beru to z krámu co od nich bereme mobily do firmy. zvláštní je, že sunnysoft má 920ku levnější než 720ku od tomtoma.

jinak uchycení ještě taky pokoumám i když nevim, jestli by se s aktivním držákem do tý schránky vešla...každopádně to musim dořešit co nejdřív

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nějak to musím vykoumat. našel jsem na http://www.1m.cz/detail/7344/herbert-richt...-520,-720,-920/ jen ten bazmek,kterej se cvaká do Tomtoma.napájení je standartní mini USB,tak zkusím zničit nějakou starší auto nabíječku na mobilta,abych neničil původní.s anténou to bude horší,chtělo by to tam úhlového jacka. ho asi zakoupím a zkusím ještě schrastit jeden kastlík na předělávku.myslím,že denykr to tady už ukazoval,jak to předělal do horní schánky.

post-12232-1206189430_thumb.jpg

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prdelky. to už delší dobu woe a zaplaťpanbu za tu tvrdou realitu :). jednak neni tolik času a taky nemam v praze do bytu zataženej net. a možná je to lepší, protože už nedřepim tak dlouho u těch zelených stránek lol

black: 13tis i s RDS TMC anténou a koženým pouzdrem

jo takhle ! Děláš v Praze ? Kde bydlíš (myslím čtvrť) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nějak to musím vykoumat. našel jsem na http://www.1m.cz/detail/7344/herbert-richt...-520,-720,-920/ jen ten bazmek,kterej se cvaká do Tomtoma.napájení je standartní mini USB,tak zkusím zničit nějakou starší auto nabíječku na mobilta,abych neničil původní.s anténou to bude horší,chtělo by to tam úhlového jacka. ho asi zakoupím a zkusím ještě schrastit jeden kastlík na předělávku.myslím,že denykr to tady už ukazoval,jak to předělal do horní schánky.

koukal jsem do schránky, nějaký místo tam je, ale nevim jak velkej je ten aktivní držák od broditu, protože chci mít fixní napájení a RDS anténu pořád připojenou. asi by to bylo nejelegantnější řešení, protože dávat to na místo pro který se dělá proclip 1 tak je problém s kabeláží, rozhodně nechci mít nikde na přístrojovce žádný kabely.

jinak to dennyho řešení je sice fajn, ale mam pocit, 920ka je o fous větši než mio, navíc to je naprosto voprc práce. mě spíš napadlo udělat nějakej klín, kterej přitmelit k otevřenýmu víku zespoda, kdyby se s tim klínem dal kastlík i zavřít s nasazeným aktivním držákem, tak pohoda, kdyby ne, musel by se z toho vždycky nějak sundat. jenže mám obavy, že to nevyjde místem

jirkaK- přesně tak, máme v Praze firemní pobočku, takže jsem tam a bydlim na Žižkově

MAP SHARE- používate? je to bezpečný? myslim ve smyslu toho, jestli to opravdu funguje a jestli někdo kontroluje, zda si jenom někdo neudělal srandu a neupravil nějakou blbost. je možný zobrazit změny ještě před samotnou aktualizací?

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsem do schránky, nějaký místo tam je, ale nevim jak velkej je ten aktivní držák od broditu, protože chci mít fixní napájení a RDS anténu pořád připojenou. asi by to bylo nejelegantnější řešení, protože dávat to na místo pro který se dělá proclip 1 tak je problém s kabeláží, rozhodně nechci mít nikde na přístrojovce žádný kabely.

jinak to dennyho řešení je sice fajn, ale mam pocit, 920ka je o fous větši než mio, navíc to je naprosto voprc práce. mě spíš napadlo udělat nějakej klín, kterej přitmelit k otevřenýmu víku zespoda, kdyby se s tim klínem dal kastlík i zavřít s nasazeným aktivním držákem, tak pohoda, kdyby ne, musel by se z toho vždycky nějak sundat. jenže mám obavy, že to nevyjde místem

jirkaK- přesně tak, máme v Praze firemní pobočku, takže jsem tam a bydlim na Žižkově

MAP SHARE- používate? je to bezpečný? myslim ve smyslu toho, jestli to opravdu funguje a jestli někdo kontroluje, zda si jenom někdo neudělal srandu a neupravil nějakou blbost. je možný zobrazit změny ještě před samotnou aktualizací?

v map share si můžeš nastavit,jakým opravám důveřovat.jestli včem, nebo oveřeným tomtomem nebo hlášených spoustou lidí a nebo hlášených jen jedincem,či malou skupinou.pak už je jen na tobě,čemu věříš...už jsem pár oprav udělal,jsem zvědav,jestli je opraví.řekl bych,že je to ale spíš služba pro tomtoma, jak levně,či vlastně skoro zadarmo opravit svém mapové podklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, už jsem to našel, dík. které máš nastavené ty? nechám určitě ověřené tt a možná ty z důvěryhodných zdrojů?

jenom si nějak nerozumim s tomtom home. snazim se nainstalovat Tripmastera a ani prd. rozbalenýho ho kopnu do adresáře, kterej pak označim v předvolbách jako ten z kterýho se majínačítat nový programy, ale v Home se mi nezobrazi. nadmořskou výšku jsem tam nacpal, ale ne pres home, jenže to je jednoduchá kravina. to samý uvodní obrazovka, tam obrázek změnim, ale s obrázkem při vypínání nehnu...

omicron: psal jsi, že 920ku používáš i na lodi, existuje POI s databází marín (na poi.cz jsem nic nenašel), momentálně by mi stačilo chorvatsko, příští tejden jedem na loď, tak by se to docela šiklo...

aha, tak nic, oni ty jachtařský přístavy už jsou přímo v POI od tomtoma, jsem vůl

přišlo první rozčarování a tím je výdrž na baterku. ta je naprosto směšná, zkusim odinstalovat ten altitude meter a možná vypnout BT, vidim, že bez aktivního držáku to fakt nepůjde. dneska jsem jel výlet 40km tam a 40km zpátky a po výjezdu zpátky to lehlo...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: psal jsi, že 920ku používáš i na lodi, existuje POI s databází marín (na poi.cz jsem nic nenašel), momentálně by mi stačilo chorvatsko, příští tejden jedem na loď, tak by se to docela šiklo...

aha, tak nic, oni ty jachtařský přístavy už jsou přímo v POI od tomtoma, jsem vůl

- používám, ale hlavně v Itálii, Francii, to Chorvatsko asi bude velmi bídné

- v marínách používám hlavní aplikaci TT, na moři poté hlavně TripMastera, přepnutého do NM - většinou je nainstalován v salonu u kapitánského stolku pro okamžité informace o rychlosti, kurzu, a záznam logu - trasy, příp. i jako zdroj muziky pro palubní audio, na harddisk se něco vejde a je to bezobslužné

- na lodi je TT samozřejmě hlavně jak záloha vedle palubního námořního GPS plotru a příp. výlety v marinách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nějak to musím vykoumat. našel jsem na http://www.1m.cz/detail/7344/herbert-richt...-520,-720,-920/ jen ten bazmek,kterej se cvaká do Tomtoma.napájení je standartní mini USB,tak zkusím zničit nějakou starší auto nabíječku na mobilta,abych neničil původní.s anténou to bude horší,chtělo by to tam úhlového jacka. ho asi zakoupím a zkusím ještě schrastit jeden kastlík na předělávku.myslím,že denykr to tady už ukazoval,jak to předělal do horní schánky.

Tak to mně se nechtělo kuchat celý kastlík, takže zůstal nakonec plně funkční..a navi v něm taky nakonec drží..a snad i vypadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...