Přejít na obsah

Navigace


Luke288

Doporučené příspěvky

tak se mi po třech letech a pár měsících nějakej šikula podíval do auta bez mýho vědomí. OII už evidentně dokážou otevřít bez poškození, protože jsem odcházel od zamčenýho auta a přišel k odemčenýmu bez sebemenšího škrábnutí. na fízlárně jsme byly v ten samej moment dvě OII se stejně provedenou vloupačkou a policajti řikali, že teď je to celkem běžný. výsledkem je, že jsem přišel o navi, naštěstí docela ohleduplně, nic moc nezničili, jenom vytrhli horní kaslík, ke kterýmu jsem měl přišroubovanou dokovací stanici.

teď stojim před otázkou koupě nový navigace. měl jsem tomtoma, chtěl bych u něj zůstat, máte někdo zkušenosti s GO720? 920ka je pro mě už zbytečná, její fce nevyužiju. jenže jsem nenarazil na žádnej držák, kterej by umožňoval připojení fixního napájení a externí GPS, tzn prdnu krabičku do držáku, začne se nabíjet, brát signál z externí GPS antény co mi zbyla v autě a celý to bude propojený s rádiem na mód phone, aby při hlasový navi vypínalo rádio. máte někdo takhle zapojenou 720ku?

post-240-1205517498_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se divím,jak někomu můžou čornout přenosnou navi

a co přesně ti na tom neni jasnýho?

Doli: v Průhonicích u Kiky, tam je to uplně běžný.

Prochy: přesně tak, spíš jen ta bezmocnost, škoda je minimální, ta navi byla 3roky stará, takže bezcená, navíc z kaslíku mi vzal nabíječku na mobil s tim, že asi předpokládal, že to je ta k navigaci, jenže ta byla napájená přes ten držák, kterej urval. no prostě si pomoh o pár korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čoveče to nevim, policajti mi tvrdili, že z jednoho záznamu kamer je vidět, tak do zámku praští nařízlým tenisákem a auto se otevře, osobně se mi to moc nezdá, centrál není vzduchovej jako u GIII, vento, ale nevim. okolo zámku nic takovýho jako stopy po něčem nebyly, tzn tak to neudělali, měl jsem auto špinavý, takže by to bylo vidět. podle mě dokážou auto otevřít nějak na dálku. ale říkám, v autě nic nenechávám, takže si vzali akorát tu navigačku, oni prej jakmile vidí stojánej, tak jdou do auta a spolíhaj, že něco najdou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je neskutocne. ruky nohy by som takym polamal. Ešte máš jedno štastie že ti nezmizlo radio, nepoškodili niečo a pod. Alebo že ti rovno neukradli auto. :kol-51: Čo tak skúsit Mio C720, ma s tým niekto skúsenosti? Poistovňa ti niečo preplati alebo nič? Neviem či si to mal ako súčasť auta, alebo ako sa k tomu poisťovne chovajú?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt by me zajimalo jak se do toho ty zmrdi tak jednoduse dostanou. :feve: Kdyz rozbijou sklo...to pochipim....ale dostat se do auta bez poskozeni u tak "moderniho" auta. No zustava mi rozum stat. Tak profesionalni pristup bych cekal u zlodeju ktery kradou cely auto a ne navigacky za par Kc. :aggressive: Za chvili se snad to tveho auta dostane kdejakej magor...

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmejdi....chytit a ztřískat kol2 Před těma obchod.centrama je to ale scela běžný takovýhle vloupačky.

Mě takhle vyloupnuli 2x Passata po sobě (před Tescem a Glóbusem) a to tehdy jsem stal před tim Globusem skoro hned zkraje u vchodu kde stál nějakej borec z ostrahy a když jsem přišel k autu tak vylouplej zámek a dveře jen přibouchnutí a ten borec samozřejmě nic neviděl.Největší škoda byla na tom zámku protože pokáždé vzal věci typu CD,Brejle a prostě píčoviny.

Tak jsem tehdy koupil od souseda starý Fáčko a jezdim na nákupy s nim a mám klid.

Co pořídit PDA?...já jsem nedavno pořídil Fujistsu Siemens s intergr.GPS + jsem do něj koupil 4GB SD kartu a šoupnul do ní komplet TomToma a Dynavix a super....nedám na to dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proslýchá se že si to vyčíhnou když člověk přijíždí a maj ovladač kterej když já zamknu vyšle signál kterej si oni nahrajou a pak maj vlastně svojí vlastní dálku(prý to nahrajou až do 20m)

Jeden kolega takhle zamknul v centru Prahy Superba když přišel tak auto normál.odmenkul dálkou a zjistil že měl návštěvu(zámky neporušeny)....přišel o super muziku,rezervu i z heverem a ještě nějaké kravinky.Právě pak poldové mu tohle s tim náhráváním fregvence řekli že se to začíná rozmáhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmejdi....chytit a ztřískat kol2 Před těma obchod.centrama je to ale scela běžný takovýhle vloupačky.

Mě takhle vyloupnuli 2x Passata po sobě (před Tescem a Glóbusem) a to tehdy jsem stal před tim Globusem skoro hned zkraje u vchodu kde stál nějakej borec z ostrahy a když jsem přišel k autu tak vylouplej zámek a dveře jen přibouchnutí a ten borec samozřejmě nic neviděl.Největší škoda byla na tom zámku protože pokáždé vzal věci typu CD,Brejle a prostě píčoviny.

Tak jsem tehdy koupil od souseda starý Fáčko a jezdim na nákupy s nim a mám klid.

Co pořídit PDA?...já jsem nedavno pořídil Fujistsu Siemens s intergr.GPS + jsem do něj koupil 4GB SD kartu a šoupnul do ní komplet TomToma a Dynavix a super....nedám na to dopustit.

Ti na tom PDA ide aj hlas ako na klasickej navi? Napis cely nazov typu, cena?. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vyrvali záslepku a u toho promáčkli dveře nad klikou, vykurvili mechanismus uvnitř dveří, zlomili rámežek okolo Nexuse, toho ukradli a ještě parchant odřel plast okolo displeje Climatroniku vím že už na to nadávám v několikátém threadu ale nemůžu si pomoc... jak já bych jenom rád toho chcípáka u toho chytnul.. povozil by se zadarmo v kufru... dostal by masáž že by na ni do smrti nezapomněl.. nakonec by se ještě hezky prošel noční krajinou někam do civilizace ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti na tom PDA ide aj hlas ako na klasickej navi? Napis cely nazov typu, cena?. :palec2:

Jasně že i hlas,těch tam mám stáhnuto několik a i s is tahuju pravidelně radary(všechny druhy) a upozorňuje to na ně.

Mám Fujitsu Siemens PocketLoox N560.

Funguje to jako klasická navi od TomTom.....fakt dost dobrý,už ani nepouštim Nexuse a do příštího svého auta už navi ani nechci,stejně to používám jen v cizině a tady to mám puštění kvůli dtatbázi radarů.

Cena byla kolem 15.000kč a k tomu zdarma bylo: Nabíječka do auta,Navi soft.Dynavix.pro ČR a průjezd.EU,2x držaky do auta na sklo(krátkej a dlouhej).

Max.spokojenost.

Nejdřív jsem to koupil jen kvůli práci a když jsem tam prubnul tam Dynavix tak se mi to v tom celkem líbilo,ale ten soft Dynavix má docela dost chyb....tak jsem na radu od člena zde stáhnul komplet mapy TomTom a to nemá chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasné mi to je,ale potom je to tvoje blbost,že něco,co je přenosné necháváš v autě.Jak kdyby jsi nevěděl,jak to chodí.

a pozoruješ někde v mým příspěvku, že bych se nějak vztekal, nadával jaký to jsou kurvy apod? ne, já vím, že to je moje blbost, ale udělal bych to zas, protože nechodím do práce s batůžkem a jelikož GO520 byla krabice jak prase, nechával jsem jí v autě. ted chci něco tenkýho a budu to brát s sebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď stojim před otázkou koupě nový navigace. měl jsem tomtoma, chtěl bych u něj zůstat, máte někdo zkušenosti s GO720? 920ka je pro mě už zbytečná, její fce nevyužiju. jenže jsem nenarazil na žádnej držák, kterej by umožňoval připojení fixního napájení a externí GPS, tzn prdnu krabičku do držáku, začne se nabíjet, brát signál z externí GPS antény co mi zbyla v autě a celý to bude propojený s rádiem na mód phone, aby při hlasový navi vypínalo rádio. máte někdo takhle zapojenou 720ku?

Zkusim se vyjadrit, trochu se tim zabyvam :

TomTom 720 je jiste vyborna volba, a nema cenu prechazet k necemu jinemu, jedina srovnatelna vec je Garmin, ale pokud jsi si zvykl na moznosti a ovladaci rozhrani TTGo, budes jiste spokojen.

Co se taky 920ky, jiste to neni o nevyuzitelnosti jejich funkci (mam 910ku), ale takove dalkove ovladani je asi obrovska vyhoda proti rade 7x0... Takze na zvazeni. Cenovy rozdil neni az tak markantni.

Co se tyka aktivniho drzaku, tady to trochu TT pos..., nebot od nove rady x20 se rozhodl ustoupit od vynikajiciho aktivniho drzaku rady x10, ktery je opravdu k nezaplaceni (pripojeni napajeni, prid. GPS prijimace, RDC/TMC, vystupu audia z navigace).

Nicmene a nastesti se toho chopili nezavisli vyrobci, a k x20ce je ke koupi (napr. od Brodita) aktivni drzak pro pevnou instalaci do auta s napojenim na palubni napajeci sit a s konektor pro TMC/RDS prijimac, ten napr. ode me dostanes zdarma ke koupi jakekoliv TT navigace s jeho podporou. Vystup audia pres drzak neni podporen, musi se pripojit rucne jako bez aktivniho drzaku. Vedle dratu se to da ale bud pres integrovany FM (nic moc), nebo pres Bluetooth profil A2DP (hifi audio), dnes se da koupit BT modul s podporou A2DP, ktzery ma AUX vystup pro autoradio.

Brodit drzak je mj. kompatibilni se systemem ProClip pro upevneni na palubce bez jakychkoliv nasilnych akci vuci ni :-)

Pripojeni na externi prijimac GPS je mozne u aktivniho drzaku pro radu x10, nicmene si myslim, ze je to prave od teto rady s vysoce vykonnymi GPS prijimacovymi chipy SirfStar zcela zbytecne, vyzkousene i u aut s pokovenym celnim sklem, zcela bez problemu.

Co se tyka jinych navigaci, do niceho jineho bych nesel, a to mam vyzkouseno Mio, Navigon, Sony, Panasonic i Garmin. Nejvetsi podporu ma dnes TT a Garmin, a u TT zejmena u ruznych internet komunit pro POI, trasy, a nezavisle softwary do TT navigaci. Napr. Tripmaster, EventLogger, Altitude, MediaCenter, FuelControl atd.

post-1470-1205577170_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

účet za poslední loupež:

3x nabíječka na mobil

1x GPS modul nokia ( našel v kastlíku)

1x okno řidiče

2x Margotka ( svině, takovou chuť jsem na ně měl)

1/2 pytlíku Bonpar

1/2 kanystříku vody do ostřikovače

Neviděl a nevzal:

Origo rádio

kožené zimní rukavice

komplet dokumentace

komplet doklady od auta

HF Nokia 900H

Tak mi vysvětlete, kam ta úroveň loupežníků spěje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, od tomtoma rozhodně přecházet nechci. pokud jde o dálkové ovládání, toho jsem si nevšim, myslel jsem, že když jsem ho měl u prastarý GO520, bude dneska už všude, nicméně nijak moc často jsem ho nevyužíval, takže ve srovnání tenkého designu a dálkového ovládání u mě vede tenkost, tohle strčim do diplomatky a jdu.

vyrábí ten brodit držák, abych to mohl mít takhle?jsem tak na to zvyklej, chtěl bych to zas nějak podobně, na externí GPS se teda asi vyprdnu, když říkáš, stejně mi utrhli ten koncovej konektor, takže takže jedinej můj požadavek je vlastně trvalý napájení a nějakým způsobem propojit tt (at už se rozhodnu pro 720 nebo 920, nic jinýho nepřichází v úvahu, btw dokáže 920 přehrát film?) s rádiem. tomuhle bohužel nerozumim, takže bych si s tim nechal pohrát servis. mám starej stream, takže přes bt asi nic nepropojim. by mě zajímalo, jak to tt myslí propojit,když nenabízí aktivní držák.

ale ted koukám na stránky tt a dálkový ovládání lze dokoupit za 1250,- ke 520, 720, 920.

další co mě zajímá, anténa na RDS-TMC, vyplatí se? funguje to u nás?

post-240-1205578984_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec se mi docela líbí tohle umístění http://www.brodit.com/montering.jsp?anr=853525

jenže není tohle místo blbý z hlediska chytání signálu? a lze někudy těmahle místama pod palubkou natahat kabely? nechci aby mi tam cokoliv někam viselo. tohle je asi jedinej proclip na OII, takže pak asi jedině přísavka na sklo a kabely kolem skla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, od tomtoma rozhodně přecházet nechci. pokud jde o dálkové ovládání, toho jsem si nevšim, myslel jsem, že když jsem ho měl u prastarý GO520, bude dneska už všude, nicméně nijak moc často jsem ho nevyužíval, takže ve srovnání tenkého designu a dálkového ovládání u mě vede tenkost, tohle strčim do diplomatky a jdu.

Jo to dalkove ovladani je spica, bez nej bych se v podstate vzhledem k umisteni sve navigace neobesel. Jak pises nize, lze to ovladani dokoupit. Dej si na strankach TT srovnani, at mas jasno v zasadnich rozdilech.

Nicmene 920ka ma navic hlavne Enhanced Positioning, coz je sofistikovany system pro navigovani bez GPS signalu, znamy z "pevnych" autonavigaci, ktery vyuziva e -gyroskopy, hlavne v tunelech ci mestskych kaňonech. Neco takoveho ma jiz 910ka, ale 920ka je dale. Take disponuje jednou bezesvou mapou pro celou Evropu, a hlasovym ovladanim.

vyrábí ten brodit držák, abych to mohl mít takhle?jsem tak na to zvyklej, chtěl bych to zas nějak podobně, na externí GPS se teda asi vyprdnu, když říkáš, stejně mi utrhli ten koncovej konektor, takže takže jedinej můj požadavek je vlastně trvalý napájení a nějakým způsobem propojit tt (at už se rozhodnu pro 720 nebo 920, nic jinýho nepřichází v úvahu,

Ten Brodit drzak pro TT720 (T) je na fotce v mem prispevku - da se pote upevnit systemem ProClip 1 nebo ProClip 2, v odkazech je primo moznost pro O2 Elegance.

btw dokáže 920 přehrát film?) s rádiem. tomuhle bohužel nerozumim, takže bych si s tim nechal pohrát servis. mám starej stream, takže přes bt asi nic nepropojim. by mě zajímalo, jak to tt myslí propojit,když nenabízí aktivní držák.

Ano umi to jiz i 910ka, ta ma dostatecne velky HDD, 920ka je jiz jen pro SD, takze jsi limitovan velikosti pameti. Filmy na TT prehrava SW firmy MobilNova, ktery se jmenuje MediaCenter 3, stoji EUR 30.

Moznosti prenosu zvuku z TT x20jsem Ti popsal jiz v predch., takze zopakuji - bud kabelem z TT, pokud ma Tve autoradio AUX vstup, nebo bez dratu pres BT, pokud ma Tve autoradio AUX vstup a dovybavis ho BT modulem s A2DP profilem a AUX vystupem pro autoradio, a nebo pokud mas hloupe radio bez AUXu, tak TT x20 ma FM vysilac, ktery Ti zvuk prenese na zvolene VKV frekvenci do radia pres naladeny kanal (neni to ale v Evrope moc kvalitni, vzhledem k nahustenosti v techto frekvencich, napr. v USA slape docela dobre)

další co mě zajímá, anténa na RDS-TMC, vyplatí se? funguje to u nás?

Urcite se vyplati po civilizovane Evrope (Nemecko, Rakousko atd.), v Cesku chodi rovnez, ale vzhledem k frekvenci aktualizaci informaci se da spise spolehnout na info typu trvale uzavirky, nez na nejaky nahly traffic-stau, coz u nas moc nechodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tááákže, děkuji za vyčerpávající odpovědi a resume už myslím mám. a tím je 920ka, sice je větší, budu si holt muset koupit asi širší aktovku, jenže když jsem v recenzi na go720 narazil na to, že je nutné přepínat mezi mapama a ve chvíli, kdy jedu někam mimo aktuální sadu map, tak musim hodit navigaci na hraniční přechod, pak přepnout mapy a donavigovat, tak to je průser a celá navigace celkem ztrácí svoje kouzlo. takže objetuju subtilnost, ale funkčnost je asi u 920ky fakt jinde, navíc přehrávání filmů v zácpě taky nemusí bejt špatný. s propojením si snad pohraje elektrikář, přenos přes FM taky neni to pravý ořechový.

¨předpokládám, že po propojení s rádiem (stream bude asi hloupej, ale to se nějak dořeší) funguje jako MP3 player.

a ke všemu žiju v bludu, protože 920ka je tenká jako 720ka, takže super. ted jestě vyplatí se připlácet za 920T?

jinak koukám omicrone, že tvá 910ka má i ten přísavnej základní držák aktivní podle těch trvale připojených konektorů, což 920ka už nemá, takže pro mě jediný východisko aktivního držáku je použití proclipu k výdechům a aktivního držáku brodit s tim, že by se musela nějak pořešit kabeláž

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...