Přejít na obsah

Mam spotřebu u 1,6 74 kw rv 99 při 150 km/h dálnice 10-11l je to normální ?Jaká je vaše prosím jen 74 kw benzín..dík


kolecko

Doporučené příspěvky

No já na 1,6 74 kW r.v. 4/98 kolem 140-150 km/h cucám tak 7-7,5 litrů..... při jízdě ve dvou.

Pří jízdě podle předpisů na dálnici mám průměr kolem 6 l/100 km.

Tak to je divný na diagnostice vše v pohodě...gumy 195/65/15.....rovina a 140-150 mi to cucá těch 10 a výš....při plynulém udržování této rychlosti jak to že ty o tři litry méně to mi hlava nebere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je divný na diagnostice vše v pohodě...gumy 195/65/15.....rovina a 140-150 mi to cucá těch 10 a výš....při plynulém udržování této rychlosti jak to že ty o tři litry méně to mi hlava nebere...

Aku mas spotrebu na volnobehu?

Ja som mal naposledy problem, ze hadica nasavania bola za klapkou puknuta a malo to falosny vzduch. Vtedy to neukaze chybu, ale spotreba na volnobehu je zvysena... A pri jazde samozrejme tiez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Mam na 1.6 74 kw rv 99 při 150 km/h dálnice spotřebu 10-11 litru je toto normální ?Jaká je vaše děkuji jen

1.6 74 kw benzin

Spise se pak podivej na dlohodob, prumer - myslim MF2 a treba az najedes nekolik tisic km - pokud 10 tak to je moc - tohle bumbaji jine motorizace, ale hodne taky zalezi jak se jezdi - pokud to honis tak to nebude problem, pokud clovek jezdi s detima nebo s vice lidma tak se jezdi opatrne a normalne tudis 90km po vedlejsich na dalnici 130 a vesnice a mesta 50. Duchodci jezdi jeste pomaleji a urcite delaji rekordy v prumerech spotreby lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já na 1,6 74 kW r.v. 4/98 kolem 140-150 km/h cucám tak 7-7,5 litrů..... při jízdě ve dvou.

Pří jízdě podle předpisů na dálnici mám průměr kolem 6 l/100 km.

Ale to tak někde z kopce ne?

Jinak 10,5l jsem měl po dálnici na úseku asi 50km při rychlosti okolo 150km/h, takže je to normálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
taky si myslím, že to je OK. Se podívej na aktuální když jedeš a hraj si s plynem a uvidíš ten div - chvíli 7L a najednou 10L.

a kdyz dupnes na doraz pedalu tak jsem tam mel i akt. 30 L na 100 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aku mas spotrebu na volnobehu?

Ja som mal naposledy problem, ze hadica nasavania bola za klapkou puknuta a malo to falosny vzduch. Vtedy to neukaze chybu, ale spotreba na volnobehu je zvysena... A pri jazde samozrejme tiez.

Na volnobeh asi 2 litry pri teplem motoru tu hadici budu muset prozkoumat zda se v poho jinak otacky na volnobeh asi 800 nekolisaji ale neni mi jasna funkce klapky regulace saciho potrubi po sundani krytu motoru je ovladani klapky podtlakem na leve strane sani, reaguje jen pri prudkem pridani plynu ale pri otackach kolem max tociveho momentu tj 3800 je stale otevrena tedy se nevyuziva delsiho potrubi jak pisou v manualu skoda octavia nemas s timto zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na volnobeh asi 2 litry pri teplem motoru tu hadici budu muset prozkoumat zda se v poho jinak otacky na volnobeh asi 800 nekolisaji ale neni mi jasna funkce klapky regulace saciho potrubi po sundani krytu motoru je ovladani klapky podtlakem na leve strane sani, reaguje jen pri prudkem pridani plynu ale pri otackach kolem max tociveho momentu tj 3800 je stale otevrena tedy se nevyuziva delsiho potrubi jak pisou v manualu skoda octavia nemas s timto zkusenost?

Dlouhá větev potrubí je do 3800ot./min. a na krátkou se přepíná nad tyto otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Škoda Octavie combi 1,6 74Kw (SLX model. rok 2000) a 10,5l na 100km se mi zdá vážně dost. Tedy pokud se bavíme o spotřebě která je už při ustálené rychlosti, nikoli při zrychlování...

Jinak, pokud Ti jde pouze o spotřebu tak na dálnici jezdi 110km/hod a budeš v pohodě jezdit lehoulince pod 6l/100km po rovince. (Mám vyzkoušené že Octavia, alespoň moje má 110Km/h nejraději.) Tvé spotřeby dosahuji při rychlosti cca 180Km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravim vas pani.

mam Skoda Octavia r.v.99 1.6 74kW a na palubnom PC mi ukazuje mesto cca. 9l / tolko uvadzaju aj v TP / no mimo mesto sa mi to nezda az tak 3 osoby a aktualnu mi ukazuje cca. 6.5l - 7.0l podla stupania klesanie a rychlost od 100km/h po 120km/h / v TP pisu 7.1l pri 120km/h / nezda sa mi na tom to ze mi aktualna ukazuje ako som uviedol na MF1 priemerna sa neviem dostat na tych 6.5l. je to OK bol som na diagnostike a ta ukazala vsetko OK. len sa pytam viem ze aktualna je nieco ine ako priemerna.

velky TP : pri 90km/h - 5.5l, pri 120km/h - 7.1l, mesto 9.0l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

tak to pak jo - ja teda na aktualni spotrebu nikdy nekouakm - kdyz se rozjizdite tak neni problem i za 15 litru v tom momente. Me nejvice zaujala celkova spotreba - tu si hlidam - co kdyby se neco vysr.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...