Přejít na obsah

Zámek předních dveří


špája

Doporučené příspěvky

Prosil bych odborníky o radu na následující téma. Mám na autě centrál ovládaný přes ovladač zabezpečovacího zařízení, takže zámky ve dveřích téměř vůbec nepoužívám. Po opravdu dlouhé době jsem auto otevíral klíčem a stala se ta věc, že klíč zůstal viset v poloze 45 stupnů a nešel vyndat (pomohlo až povolení torxu). Každopádně nyní mi funguje centrál přes ovladač jen pro otevírání dveří a pro uzamykání vozu musím použít klíč buď u spolujezdce nebo přes zámek kufru. Jak to opravit ? Předem dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...zeptám se jinak, lze doporučit něco jiného než výměnu celého zámku ? Ještě bych dodal, že centrál normálně funguje jen auto teď nelze od řidiče klíčem ani odemykat ani zamykat (absolutně žádná reakce na otáčení klíče v zámku). Rád bych se pustil do rozebrání, ale bohužel nemám garáž, auto mi stojí v sídlišti před barákem, tak bych napřed rád ralespoň malou radu od erudovaných odborníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosil bych odborníky o radu na následující téma. Mám na autě centrál ovládaný přes ovladač zabezpečovacího zařízení, takže zámky ve dveřích téměř vůbec nepoužívám. Po opravdu dlouhé době jsem auto otevíral klíčem a stala se ta věc, že klíč zůstal viset v poloze 45 stupnů a nešel vyndat (pomohlo až povolení torxu). Každopádně nyní mi funguje centrál přes ovladač jen pro otevírání dveří a pro uzamykání vozu musím použít klíč buď u spolujezdce nebo přes zámek kufru. Jak to opravit ? Předem dík za odpovědi.
rozober dvere aj zamok a vyciti to mas to tam zaoxidovane.tento problem som mal na VW Polo ked sa zamok vobec nepouzival za 3 roky nesiel ani pretocit.dobre daj do vnutra zamku vazelinu a mas pokoj.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak bacha na vazelínu!! Já jsem ji po předchozím majiteli vyplavoval ze svých zámků benzínem, neb byla plná prachu a nečistot. Vazelínu ano, ale jen tam, kde se nedostane prach a nebo ji cyklicky mněnit!! Pokud budeš chtít spolehlivě promazat zámek tak grafitem. Dělaj ho jako sprej a nebo ve flaštičce podobné kapkám do očí. Je to prášek a maže jak vzteklej. Pak je klid.

Pro tvůj problém bych nejdříve zkusil vyndat vložku zámku, promazat WD40 nebo MD sprejem, rozhýbat, vyčistit benzínem a po vyschnutí profouknout grafitem. Vložku vyndáš i bez sundavání tapecu takže to moc nebolí. Držím palec!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..chápu to správně že ten zlomený kousek by mohl být v té části zámku do které se zasouvá klíč a která je od celého zbytku těla zámku oddělitelná po uvolnění torxem ? Jestli ano tak si budu asi škubat vlasy - už jsem si z vrakárny sehnal celý "nový" zámek, ale bez fabky.... No nic, rozeberu to a uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...