Přejít na obsah

Vada v diferenciáli


Taibor1

Doporučené příspěvky

Zdravím mám problém s prevodovkou 1,9 SDI, 2003 octavia clasic, 50 kw. Označenie neviem. Ale doteraz som si myslel ze je chyba v prevodových stupnoch pretože ak idem a pustím plyn (čize brzdím plynom) počut také vrčanie z prevodovky. No mal som auto u známeho mechanika a ten mi povedal ze ten zvuk vychádza z diferenciálu. Ale nevedel mi povedať ci pasujú diferenciále aj z inej prevodovky napríklad z TDI alebo môžem použiť len z SDI. viem že prevodovka musí byť presne taká aká tam je lebo tam ide o prevodové stupne aby pasovali ale neviem ako je to z diferenciálom. Ak ste sa už s takýmto niečím stretli poradte prosím. Dakujem vopred každému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím mám problém s prevodovkou 1,9 SDI, 2003 octavia clasic, 50 kw. Označenie neviem. Ale doteraz som si myslel ze je chyba v prevodových stupnoch pretože ak idem a pustím plyn (čize brzdím plynom) počut také vrčanie z prevodovky. No mal som auto u známeho mechanika a ten mi povedal ze ten zvuk vychádza z diferenciálu. Ale nevedel mi povedať ci pasujú diferenciále aj z inej prevodovky napríklad z TDI alebo môžem použiť len z SDI. viem že prevodovka musí byť presne taká aká tam je lebo tam ide o prevodové stupne aby pasovali ale neviem ako je to z diferenciálom. Ak ste sa už s takýmto niečím stretli poradte prosím. Dakujem vopred každému.

V prvním ko,le vyměň olej. Potom uvidíš jestli se nezpepší. Patří tam převodový plná syntetika klasifikace GL4

http://www.aral.cz/automobilove-oleje/Prev...ynt-75W-90.html

Nemůžeš tam dát jakoukoliv převodovkzu. Musíš zachovat stálý převod - měl by souhlasit kod převodovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvním ko,le vyměň olej. Potom uvidíš jestli se nezpepší. Patří tam převodový plná syntetika klasifikace GL4

http://www.aral.cz/automobilove-oleje/Prev...ynt-75W-90.html

Nemůžeš tam dát jakoukoliv převodovkzu. Musíš zachovat stálý převod - měl by souhlasit kod převodovky

Hej to viem že nemôžem dať akúkoľvek prevodovku, ale čisto keby len diferenciál vymením či sú tie aspoň rovnaké alebo ani tie. No môžem skúsiť ten olej ale robí mi to na každom prevodovom stupni to chrčanie takže neviem. už som mal problémy s 5 prevodovým stupňom. Vypadla matica ktorá ho držala a robila mi komplet 5-tku. musel som ju meniť. Jasne že to bolo po záruke auta, takže som ju zohnal z inej SDI a v pohode to šlo asi také 2-3 mesiace a potom sa začalo prejavovať slabučké chrčanie a už sa to lenzhoršuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...